Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Zvládnete odpovědět na tyto 4 detektivní hádanky? Dokáže to jen opravdu chytrý člověk

Asi každého z nás při sledování kriminálek v televizi napadlo, jaké by to asi bylo být detektivem. Zkuste odpovědět na 4 záludné otázky v testu, které vyžadují detektivní myšlení. Jedna z nich dokonce dokáže odhalit psychopatii. Jak odpovíte vy? Dokázali byste pracovat v kriminálním odvětví? A shodnete se s cca 1% psychopatů v populaci?

Hádanka číslo 1: Vražda muže

V nedělních ranních hodinách byl objeven muž, který se stal obětí vraždy. Jeho manželka okamžitě informovala policii, která následně vyslýchala všechny potenciálně podezřelé osoby. Každý z nich představil své alibi:

- Manželka řekla, že v době vraždy spala.

- Kuchař tvrdil, že zrovna připravoval snídani.

- Zahradník se prý věnoval sklizni zeleniny.

- Služka uvedla, že vybírala poštu ze schránky.

- Komorník policii sdělil, že uklízel obsah skříně.

Na základě poskytnutých svědectví byl pachatel vraždy ihned zadržen. Dokážete identifikovat osobu podezřelou z tohoto činu?

Kvíz: Šenkýř, maštal nebo portmonka. Rozumíte zastaralým slovům, která používali naši prarodiče?

Se zastaralými jazykovými prvky neboli archaismy se dnes setkáváme jen zřídka. Tato slova přitom byla pro naše prarodiče naprosto běžná. Dnes jim ale již mnoho lidí, a to především ti z mladší generace, nerozumí. Otestujte se v zábavném kvízu a zjistěte, jak moc těmto slovům rozumíte vy.
svetzeny.cz

Odpověď k hádance číslo 1:

K rozluštění této detektivní hádanky je nutné použít logické myšlení. Při důkladném studiu hádanky si všimnete, že se mluví o neděli, kdy každý vykonává svou běžnou práci. Zvláštní je však tvrzení služky, která tvrdila, že v té době vybírala poštu ze schránky. Toto prohlášení je však nesmyslné, protože v neděli pošta nechodí. Policii tak bylo jasné, že pachatelem vraždy je právě služka.

Hádanka číslo 2: Vražda, nebo sebevražda?

U domu, který má několik pater, bylo objeveno tělo ženy, která byla mrtvá. Na první pohled to vypadalo jako sebevražda, kdy žena pravděpodobně vyskočila z okna. Detektiv dorazil na místo a zahájil své vyšetřování. Vešel do prvního patra domu, otevřel a znovu zavřel okno, poté hodil minci na podlahu. Tento postup zopakoval ve všech patrech budovy, včetně nejvyššího. Když se vrátil dolů, prohlásil, že má jistotu, že nejde o sebevraždu, ale o vraždu. Jak může být tak přesvědčený?

Krutý sovětský sériový vrah Čikatilo: Policie nemohla varovat veřejnost kvůli ideologii, své oběti pojídal

Andrej Čikatilo si vysloužil přezdívku Rostovský řezník. Do historie se zapsal jako sovětský sériový vrah, který během 12 let připravil nejméně 50 lidí o život tím nejkrutějším způsobem. Jeho případ je pozoruhodný nejen vysokým počtem obětí, ale i tím, že úsilí policie varovat veřejnost bylo znemožněno politickým vlivem, neboť ideologie nepřipouštěla v komunistické společnosti existenci sériových vražd.
svetzeny.cz

Odpověď k hádance číslo 2:

Detektiv provedl velmi jednoduché šetření, které ho přesvědčilo o tom, že do případu musela být zapojena ještě další osoba. Všechna okna v jednotlivých patrech totiž byla zavřená. Kdyby šlo o sebevraždu, okno, ze kterého žena vyskočila, by zůstalo otevřené.

Hádanka číslo 3: Pro lásku cokoliv

Dívka se zúčastnila pohřbu své matky a během této události potkala sympatického muže, kterého dosud neznala. Během samotného pohřbu však byla tak pohlcena smutkem, že zapomněla požádat o jeho kontakt. Později, když se pokoušela zjistit, kdo to byl, nikdo z jejího okolí neměl informace o tomto záhadném muži. O několik dní později zemřela její sestra a policie má podezření, že za jejím úmrtím může být vražda. Kdo by mohl být pachatelem a zabít její sestru?

Odhalte své skryté emoce: Psychologický test se 3 otázkami odhalí vaši mysl a vnímání světa

Toužíte blíže poznat své skutečné já a porozumět tomu, jak vnímáte svět kolem vás? Tento jednoduchý psychologický test se třemi otázkami vám poskytne zajímavý pohled do vaší mysli. Odpovědi vám mohou pomoct poznat lépe vaši osobnost a posunout vás směrem k lepšímu sebepoznání a rozvoji.
svetzeny.cz

Odpověď na hádanku číslo 3:

Policie se zdaleka nemýlila, když dospěla k závěru, že došlo k vraždě. Pachatelkou této vraždy byla sama dívka, která věřila, že tím, že někdo z její rodiny zemře, znovu potká muže, kterého zahlédla na pohřbu své matky. Obecně lze říci, že na tuto hádanku by správně odpovídali jedinci s psychopatickými rysy. Nicméně je důležité zdůraznit, že na základě jediného kritéria, jako je tato hádanka, nelze jednoznačně diagnostikovat takto závažnou poruchu osobnosti.

Hádanka číslo 4: Lupič na lodi

Japonská loď vyplula z přístavu a směřovala do otevřeného moře. Kapitán se vydal na údržbu některých částí lodi a před tím, než začal pracovat, sundal svůj snubní prsten, aby ho nezašpinil. Položil ho na noční stolek vedle své postele. Po návratu se vyděsil, protože zjistil, že snubní prsten zmizel. Měl podezření, že ho ukradl jeden ze tří členů posádky, a proto se jich zeptal, co dělali, když se na chvíli vzdálil.

- Kuchař tvrdil, že byl nepřetržitě v kuchyni, kde připravoval večeři.

- Inženýr řekl, že se staral o strojovnu, aby zajišťoval plynulý chod lodě bez problémů.

- Námořník sdělil, že byl nahoře na stožáru, kde opravoval vlajku, kterou někdo omylem pověsil vzhůru nohama.

Po jejich výpovědích kapitán okamžitě pochopil, kdo mu ukradl snubní prsten. Kdo myslíte, že to byl?

Test: Jste psychopat, nebo sociopat? Jednoduché otázky odhalí pravdu

Psychopati jsou jedinci s amorálním a antisociálním chováním, kdy se u nich často projevuje nedostatek schopnosti milovat nebo navazovat blízké vztahy. Bývají také extrémně egoističtí a nepoučitelní. Otestujte se pomocí testu, který vám pomůže získat určitou představu o tom, zda můžete mít psychopatické sklony.
svetzeny.cz

Odpověď na hádanku číslo 4:

Samozřejmě, že pachatelem byl námořník. Loď měla japonskou vlajku, která má bílý podklad s červeným kruhem uprostřed. Tuto vlajku není možné pověsit vzhůru nohama.

Zdroj článku