Přejít k hlavnímu obsahu

Často se nudíte, zapomínate nebo se cítíte o dost mladší? To a další věci mohou značit, že jste génius

Snad každý z vás se alespoň jednou přistihl při tom, jak o sobě smýšlí jako o člověku s nadprůměrnou inteligencí či intelektem. Neočekávaná důmyslná myšlenka vám mnohdy tento pocit ještě více umocní, vždyť kdo by v sobě nechtěl najít něco podobného jako Albert Einstein? Podívejte se na deset věcí, které mohou značit, že je ve vás skrytý génius.

Info ikona
Nuda

Často se nudíte

Inteligentní lidé se vždy nudí, pokud dělají rutinní věci. To je spojeno se skutečností, že lidé s rozvinutějším intelektem, kteří mají spoustu znalostí a dovedností, nemohou při plnění všedních úkolů využít veškerý svůj potenciál. Také je nebaví se o všedních věcech bavit. Oprava kuchyně či aktuální ceny v obchodech jsou pro ně neuvěřitelně nudná témata.

Cítíte se mladší, než je váš skutečný věk

Vysoce intelektuální lidé se cítí déle mladší. Navíc čím vyšší je vaše úroveň inteligence v dospělost, tím je pravděpodobnější, že se ve stáří budete cítit mladší. Dobrým příkladem je Sharon Stone, která se zdá, jako by duší ani tělem příliš nestárla. Její IQ je 154.

Máte časté existenciální krize

Nadprůměrně inteligentní lidé si často stěžují na existenční krize ve svém životě. Je nesmírně důležité, aby tito jedinci našli své poslání a účel, jinak se u nich mohou rozvinout psychické problémy.

Mohlo by se vám líbit

Ženy vnímají barvy lépe než muži a devět dalších úžasných faktů o ženském těle

Jednou z nejvíce fascinujících vlastností ženského těla je možnost vytvořit v sobě další lidskou bytost a poté ji porodit. Ale není to jen porod, který dělá ženské tělo tak zajímavé. Pokud se podíváte blíže na ženský organismus, naleznete spoustu dalších zajímavých faktů, o kterých některé ženy možná ani nevědí.
svetzeny.cz
Info ikona
Romantika

Obtížně vytváříte romantické vztahy

Velmi chytří lidé nejsou vždy pro ostatní tak atraktivní. Lidé s IQ nad 120 se často mohou cítit osamělí, nejčastěji dávají přednost partnerům s nižším IQ. To se však netýká lidí s vysokým emočním intelektem, pro ně je nadprůměrná inteligence vysoce atraktivní.

Koušete si nehty

Pro génia je těžší zbavit se špatných návyků, než je tomu pro ostatní lidi. Nejenže zvyk kousat si nehty naznačuje, že v životě člověka je více stresu, ale také je popisuje jako perfekcionisty, kteří se snaží stanovené úkoly plnit co nejrychleji.

Zapomínáte

I géniové mají své vlastní nedokonalosti. I ta nejjasnější mysl planety může mít tendenci nechat se svými nápady natolik unést, že úplně zapomene na každodenní úkoly. Jenže co jí zbývá, když je zaměstnána osudem celého vesmíru?

Máte schopnost řešit problémy originálním způsobem

Mysl každého člověka funguje stejně. Abyste byli kreativní a mohli vymýšlet nové nápady, musíte pochopit podstatu věcí kolem vás. Uplatňování originálních způsobů řešení v každodenním životě může znamenat vysokou inteligenci a schopnost kreativního myšlení je toho jasným důkazem.

Mohlo by se vám líbit

Vědecky potvrzeno! Objetí zlepšuje spánek, zdraví, vztahy, a dokonce i naší imunitu

Tohle se stane, když vás někdo obejme. Vědci se konečně věnovali našemu oblíbenému objímání a přišli s překvapivými výsledky, které vás donutí běžet na svým protějškem a objímat se. Tyto čtyři efekty ukazují, proč jsou objetí a fyzická blízkost pro naše zdraví tak důležité.
svetzeny.cz
Info ikona
Budík

Chodíte často pozdě

Existuje slušná šance, že lidé, kteří vždy někam dorazí pozdě, mohou mít vysokou úroveň intelektu. Lidé, kteří sotva dokážou dokončit své plány ve stanoveném termínu, jsou otevřenější kreativnímu myšlení a obecně jsou vcelku optimističtí.

Umíte říci sobě a svým impulzům „ne“

Ukázalo se, že trpělivost není jen pozitivní vlastností, ale také indikátorem intelektuálního vývoje. Lidé, kteří jsou schopni pečlivě zvážit možnosti a jsou schopni odolat impulzivní touze, prokazují lepší výsledky při testování své úrovně inteligence.

Nepovažujete se za génia

psychologii existuje něco, čemu se říká efekt Dunninga a Kruegera. Jde v podstatě o to, že lidé s podprůměrnými schopnostmi své výkony výrazně přeceňují, zatímco lidé s nadprůměrnými schopnostmi se naopak podceňují.  

Mohlo by se vám líbit

Má váš partner vlastnosti, ze kterých jste nešťastná a jsou předmětem hádek? Znamení, že se váš vztah brzy rozpadne

Ze začátku vztahu je vše skvělé, růžové a pohádkové. Jenže věci, které jste u partnera vědomě přehlížela a doufala, že se změní, mohou být důvodem k rozpadu vztahu. Na které vlastnosti byste si měla dát pozor?
svetzeny.cz