Přejít k hlavnímu obsahu

Má váš partner vlastnosti, ze kterých jste nešťastná a jsou předmětem hádek? Znamení, že se váš vztah brzy rozpadne

Info ikona
Záletník, muž

Ze začátku vztahu je vše skvělé, růžové a pohádkové. Jenže věci, které jste u partnera vědomě přehlížela a doufala, že se změní, mohou být důvodem k rozpadu vztahu. Na které vlastnosti byste si měla dát pozor?

Doufat, že se někdo změní, je stejně tak naivní jako snažit se věci „překousnout“ a zvyknout si na ně. Nikdo samozřejmě není dokonalý, ale jestli má váš partner vlastnosti a návyky, ze kterých jste nešťastná a jsou neustále předmětem hádek a rozepří, tak byste se měla zamyslet, jestli s tímto mužem chcete strávit zbytek života. Které indicie vám napoví, že to asi nebude „šťastně až do smrti“?

Test: Odpovězte po pravdě na 6 otázek a zjistíte, zda je váš partnerský vztah šťastný

svetzeny.cz

1. Má závislost, kterou těžko kontroluje

Pije velmi často alkohol či užívá jiné drogy? Ať už se jedná o závislost na prášcích, podpůrných preparátech či jiných „berličkách“, nadměrná konzumace se na partnerovi velmi negativně podepíše. A tedy i na vašem vztahu. Pokud odmítá vaši pomoc a svoji závislost už nekontroluje, tak raději vztah brzy ukončete.

2. Chová se agresivně

Pozor byste si měla dát na muže, jehož reakce jsou nepřiměřené a násilnické. Pokud v afektu rozbije vše, co mu přijde pod ruku, a svůj vztek nedokáže kontrolovat, během hádky byste se mohla pod jeho rukama jednou ocitnout i vy.

3. Je to mamánek

Jedináček či maminčin mazánek je zvyklý, že se všechno točí kolem něj. Jeho přání by vám mělo být rozkazem a vzteká se, pokud tomu tak není. Ve vztahu nejste rovnocennými partnery, protože se neustále musíte bránit být jeho „otrokem“.

Jaké to je stát se maminkou ve 20, 30 nebo 45 letech? Zjistěte pro a proti

svetzeny.cz

4. Jste až na xtém místě

Místo aby byl váš vztah pro něj to nejdůležitější, na prvním místě jsou pro něj kamarádi, práce či jeho koníčky. Nehodlá ze svých aktivit ustoupit, i když vás čeká něco důležitého, kde byste svého partnera potřebovala. Jakoukoli narážku na své sobecké chování vnímá jako omezování své svobody.

5. Je to sukničkář

Člověk se mění jen zřídka. A jestli má váš partner pověst zapáleného sukničkáře, tak se své záliby v ženách pravděpodobně nevzdá ani během vztahu s vámi. Budoucnost se svůdníkem tedy raději neplánujte.

6. Neumí hospodařit s penězi

Neustále si půjčuje peníze, které jen těžko vrací? Víte, že má několik dluhů, ale přesto utrácí za hlouposti? Rád by, abyste platila všechno vy? Mějte se na pozoru. Tento muž vás může pod příslibem věrné lásky dostat do velkých problémů a připravit vás o všechny úspory.

7. Nestará se o svůj vzhled

Muž nemusí být krásný, abyste ho milovala. Jsou vlastnosti, které ženy oceňují daleko více. Avšak pokud rezignoval na svůj vzhled a je mu jedno, jak (vedle vás) vypadá, zbystřete. Partneři se musejí fyzicky přitahovat, a péče o vzhled je s přibývajícím věkem tedy naprosto zásadní.

Otestujte se: Vypadáte mladší nebo se naopak cítíte vyčerpaně a starší? Zjistěte, jaký je váš pravý biologický věk

svetzeny.cz

8. Nesnese se s vaší rodinou a přáteli

Říká se, že když si někoho berete, tak i s celou jeho rodinou a přáteli. Pokud je pro něj každé rodinné setkání utrpením a vaše přátele nesnáší, tak pro vás bude velmi těžké dělat prostředníka a obě skupiny uspokojit. Dlouhodobě to je určitě velmi vyčerpávající.

9. Zesměšňuje vás

Láskyplné popichování a špičkování je v pořádku, ale ztrapňování na veřejnosti je něco jiného. Pokud si z vás dělá před svými kamarády legraci a upozorňuje na vaše chyby, dejte rychle ruce pryč. Potřebujete muže, který vás bude podporovat a respektovat, ne shazovat.

10. Sex nestojí za nic

Láska je jedna věc. Jenže sexuální chemie je ve vztahu velice důležitá. Pokud vám to v posteli dlouhodobě nefunguje a všechny pokusy o změnu či oživení milostných hrátek selhaly, tak to může znamenat i konec celého vztahu.

Co udělat, aby se do vás zamiloval: Vědecky ověřené způsoby, které fungují

svetzeny.cz