Přejít k hlavnímu obsahu

Pokud vám partner vytkne tyto věci, ihned se s ním rozejděte

Info ikona
Kritika, kterou netolerovat

Vztahy jsou poměrně komplikované a jestli si myslíte, že existuje nějaký, který je dokonalý, pak to určitě nebude pravda. Každý se někdy pohádá, má různé krize nebo se dělají kompromisy na obou stranách. Stává se však, že vám partner vytýká tyto věci? Pak je dobré se zamyslet nad tím, jestli váš rozchod není na spadnutí. Co jsou varovné signály?

Rozchod na spadnutí

Ani to nejvyváženější partnerství se neobejde bez konfliktu, není nebe bez mráčků, jak říkávaly babičky. Dát partnerovi najevo, že se vám něco nelíbí, diskutovat o tom, probrat všechno, co vás už dlouho štve, je důležité. Vyčistí se takzvaně vzduch a partneři jsou k sobě otevřenější. Když však partner kritizuje nebo si dokonce utahuje z těchto věcí, je na čase přemýšlet, zda v takovém vztahu setrvat. "Znáte pohrdání? Je to, když máte pocit, že jste lepší než váš partner. Je to energie znechucení, která z vás vyzařuje během hádek," píše klinická a sociální pracovnice a odbornice na vztahy Darcy Sterling , PhD, v Psychology Today. Co už je přes čáru a rozhodně by mělo být důvodem k zamyšlení nad rozchodem?

Kritika vzhledu

Každý člověk se mění, nejen vnitřně, ale také mění svůj zevnějšek. Podle aktuální nálady, situace, ale také jsou tu změny se kterými nic neuděláme. Mění se každý. Někdo má velký nos, druhý zase kila navíc. Některá žena se trápí pro malá prsa, velké pozadí, kudrnaté vlasy a podobně. Má-li váš partner neustálé výtky k tomu, jaký je váš fyzický vzhled, zbystřete. Rozhodně není dobře, aby vás takto kritizoval. V takovém případě partner obvykle útočí na vaše sebevědomí a to není v pořádku. Cítit se dobře je důležité a pokud chcete něco změnit, musíte to udělat pro sebe, ne pro partnera.

Tři znamení zvěrokruhu, která vám po rozchodu udělají ze života peklo. Na ostří nože budete nejen s Býkem

svetzeny.cz

Nelíbí se mu vaše práce

Každý máme nějakou práci, někdo do ní chodí jen pro účely výplaty, jiný svou práci miluje a baví ho. A je jedno, zda jde o člověka pracujícího ve středním managementu, za kasou v supermarketu nebo na vrcholné pozici. Každá práce je důležitá a pokud vás baví, zajišťuje určitý finanční příjem, pak by nikdo neměl kritizovat to, co děláte, partner už vůbec ne. Kariéra patří jen a pouze vám a stojíte-li si za svými sny a cíli, pak by to tak mělo zůstat. Partnerovi přece také nemluvíte do jeho práce, proč by to měl dělat on? Pokud kritizuje finanční stránku věci je na společné diskuzi, jak rodinnému rozpočtu přilepšit, rozhodně ne striktně kritizovat vaši pozici.

Bere si na paškál vaší rodinu

Rodina je důležitá součást každého z nás. Ať s nimi máme dobré nebo špatné vztahy, rodiče, prarodiče máme jen jedny. Se sourozenci jste vyrůstali, máte na sebe vazby. A pak přijde partner s tím, že vaši rodiče jsou takoví a makoví? Nebo dokonce kritizuje vašeho bratra nebo sestru? To je přes čáru! Navíc partner kritizuje něco, co vy sami nemůžete změnit. Těžko ovlivníte to, jak se chovají rodiče nebo to, co říkají sourozenci. Jsou vaší součástí a přece se kvůli partnerovi nevzdáte jinak fungujících vztahů v rodině. Konstruktivní kritika je v pořádku, diskutujete o tom a můžete společně určité věci napravit. Partner se s vaší rodinou musí smířit přesně tak, jako vy s tou jeho.

Zdroj článku