Přejít k hlavnímu obsahu

Zapomínáte, nebo se cítíte o dost mladší, než ve skutečnosti jste? Může to být známkou geniality

Info ikona
Známka geniality

Je naprosto přirozené, že si o sobě lidé často myslí, že jejich význam ve světě je větší než u ostatních, nebo že je jejich inteligence nadprůměrná. Když se jim pak podaří například rozluštit nějakou záhadu nebo rébus, pocit geniality v lidech jen naroste. Existují určité indicie, které vám mohou pomoct takovou domněnku potvrdit a odhalit ve vás skrytého génia.

Vidíte tygra, nebo opici? Optická iluze prozradí, zda jste realista nebo snílek a pomůže vám určit váš způsob myšlení

svetzeny.cz

Info ikona
Boring

Nudíte se

Velmi inteligentním lidem se absolutně nezamlouvá rutinní činnost, která je ubíjí. Je to kvůli tomu, že lidé s rozvinutějším intelektem, znalostmi a dovednostmi nevyužívají při každodenních všedních činnostech veškerý svůj potenciál. O všedních věcech je nebaví dokonce ani mluvit. Třeba vaření nebo úklid jsou pro ně extrémně nudnými tématy.

Necítíte se na svůj věk

Vysoce inteligentní jedinci se většinou cítí déle mladší. Čím vyšší je vaše úroveň inteligence v dospělosti, tím pravděpodobnější je, že se budete cítit stále mladí. Tento jev je často vidět u celebrit s nadprůměrně vysokým IQ, které k mladistvému vzhledu nepotřebují chirurgické zákroky, ale pouze svůj vlastní mladistvý a svěží pohled na svět.

Znamení zvěrokruhu, která mají největší smůlu. Patří sem Rak, ale i Blíženci

svetzeny.cz

Info ikona
Be late

Chodíte pozdě a zapomínáte

Říká se, že lidé, kteří často chodí pozdě, nebo nezvládají splnit úkoly ve stanoveném termínu, jsou otevřenější kreativnímu myšlení a bývají více optimističtí. Díky tomu často vymýšlí nové nápady, často přemýšlí nad podstatou věcí kolem sebe a snaží se uplatnit své originální způsoby řešení v každodenním životě. To všechno značí vyšší inteligenci, která je ke kreativnímu myšlení zapotřebí. Géniové také mají své nedokonalosti, ke kterým patří například zapomínání. Lidé s nadprůměrně vysokým IQ se často nechávají svými myšlenkami a nápady natolik unést, že zkrátka zapomenou na své každodenní úkoly.

Umíte se ovládat

Trpělivost růže přináší, ale také je indikátorem intelektuálního vývoje. Lidé, kteří jsou schopni pečlivě promýšlet své konání dopředu, nebo odolají impulzivní touze, prokazují lepší výsledky při testování úrovně inteligence. Koneckonců i inteligentněji působí, když umí ovládat i své negativní emoce, nebo neříkají první věc, která je napadne.

Obtížně hledáte partnera

Zatímco inteligentní lidé jsou většinou považováni za atraktivní, nadprůměrně inteligentní lidé nemusí být vždy pro protějšek lákavou partií, protože se vedle nich mohou cítit lidé nejistí svou vlastní inteligencí. Géniové si navíc často hledají stejně chytrý protějšek, což jim výrazně zúží výběr potenciálního partnera. Někdy však nechtějí být sami, a tak si k sobě vyberou partnera i s výrazně nižším IQ. V takovém vztahu si pak ale stejně přijdou osamělí a mají stále pocit, že jejich vztahu něco chybí.

Test: Vyberte si jednu ze svíček a zjistěte, co vám právě teď schází

svetzeny.cz

Info ikona
Existential crisis

Trpíte existenciální krizí

Nadprůměrně inteligentní lidé si často stěžují na existenciální krize, kdy stále nemohou najít svůj účel nebo poslání. Často přemýšlí o smyslu života a také se u nich mohou rozvinout psychické problémy, jako jsou například úzkosti nebo deprese.

Nemyslíte si, že jste génius

Dunningův–Krugerův efekt je jev, který v psychologii označuje situaci, kdy mají lidé s podprůměrnými schopnostmi tendenci své výkony přeceňovat, zatímco lidé s nadprůměrnými schopnostmi se naopak podceňují.  Pokud tedy není vaše sebevědomí ohledně inteligence příliš vysoké, nezoufejte, může se jednat právě o tento efekt.

Zdroj článku