Přejít k hlavnímu obsahu

Vidíte tygra, nebo opici? Optická iluze prozradí, zda jste realista nebo snílek a pomůže vám určit váš způsob myšlení

Každému z nás se někdy stalo, že jsme měli pocit vidiny opice nebo tygra. Tomu se říká optický klam. Tento klam může zobrazovat dva druhy zvířat. Viděli jste nejdříve tygra nebo opici? Díky malému testu zjistíte, zda více používáte pravou nebo levou polovinu mozku. Na základě toho poznáte, zda jste realista s logickým myšlením, nebo snílek, který se spoléhá na svou vlastní intuici.

Psychobiolog Roger W. Sperry ve svém bádání zjistil, že obě mozkové hemisféry, levá a pravá, fungují odlišně a způsob myšlení závisí na tom, která z nich je dominantní. Na základě jeho výzkumu existuje řada testů, které mohou určit vaše myšlenkové pochody a osobnostní rysy. Tato optická iluze může odhalit to, jaká mozková hemisféra je u vás dominantní, a pomůže vám určit váš způsob myšlení. Na základě tohoto malého testu zjistíte, zda jste realista nebo takový malý snílek, který čeká, co bude.

Vidíte jít koně dopředu, nebo dozadu? Optická iluze odhalí, zda máte dominantní pravou, nebo levou hemisféru

Dovedete odhadnout, kterou mozkovou hemisféru máte dominantní? Napoví vám video, ve kterém se stačí zadívat na koně. Vidíte jej jít dopředu, nebo dozadu? Dle toho zjistíte, jaká hemisféra mozku je s velkou pravděpodobností ta dominantní a co to znamená.
svetzeny.cz

Pokud jste jako první viděli hlavu tygra, pak u vás dominuje levá hemisféra mozku. Znamená to, že vše rádi plánujete a vždy se snažíte dojít za všemi cíli. Máte logické myšlení, jste realisté a také jste přesní ve všem, co děláte. Nemáte rádi chyby a jste detailista. „Jste analytický člověk, velmi cílevědomý a organizovaný. Když se setkáte s problémem, máte tendenci být logičtí a objektivní,“ uvádí portál Bright Side, který s touto optickou iluzí přišel. To znamená, že opravdu nejste blázen a nemusíte mít strach, že je špatně vidět tygra. Naopak.

Info ikona
tygr

Vaše osobnostní rysy:

  • Plánování: Věci děláte řádně naplánovaně, jako v seznamu úkolů.
  • Přesnost: Vždycky si něco naplánujete. Máte jasně stanovené cíle a je vám jasné, jakou cestou se k nim vydat.
  • Racionalita: Emoce a pocity vám nestojí v cestě k dosažení vašich cílů.
  • Logika: Máte nadání pro matematiku, vědu a řazení myšlenek.
  • Realista: Váš svět je velmi reálný. Není v něm místo pro pohádky a fikci. Stejně tak, jakkoli se vaše cíle mohou ostatním zdát vznešené, vy víte, že jsou realistické a dosažitelné.
Vidíte-li jako první tygra, jste dokonalý logik, který se na svět dívá reálně a bez předsudků.

Co vidíte na obrázku jako první? Optická iluze odhalí skryté vlastnosti vaší osobnosti i to, jak funguje váš mozek

Mnoho psychologů používá optické iluze k testování osobnosti a vlastnosti jedince. Iluze nám ukazují, jak mohou oklamat naši mysl i oči. Co vidíte na obrázku jako první? Vyzkoušejte si dnešní test a odhalte svou osobnost.
svetzeny.cz

Pokud jste ale nejdříve viděli opici například visící na stromě, pak máte dominantní pravou polovinu mozku. Takový lidé jsou často umělci a snílci, kteří budou jednat spíše na základě toho, jak se cítí. Dalo by se říct, že žijete tak trochu mimo realitu. Můžete být také trochu impulzivnější. „Jste kreativní člověk, který je plný inovativních nápadů. Při řešení problému se spoléháte spíše na svou intuici než na kritické myšlení,“ uvádí Bright Side.

Info ikona
opice

Vaše osobnostní rysy:

  • Impulzivní: Děláte věci spontánně. Máte talent pro nestandardní přístup.
  • Emocionální: Záleží vám na mnoha věcech. Trávíte čas úvahami a jednáte na základě pocitů.
  • Kreativní a umělecký: Jste zdatní v hudbě, výtvarném umění a dalších tvůrčích oborech.
  • Intuitivní: Jednáte na základě vaší intuice, neboli vnitřního hlasu, který vám poví, co je správné a co ne. Nevedete si seznam úkolů a neřídíte se pravidly. Problémy řešíte intuitivně.
  • Snílek: Víte, že je pro vás důležitá intuice a intuitivní myšlení: Máte spíše životní sny než cíle a vynakládáte úsilí na jejich dosažení, což se vám často daří.

Jak je tedy vidět, každá vidina v našem vědomí nám říká něco jiného a může o nás mnoho prozradit. Nemusíte se tak bát, že pokud někdo uvidíte tygra případně opici, že byste byli za blázna. V takovém případě se můžete sami přesvědčit, zda o vás vypovídá to, co jste si v našem článku mohli přečíst. Ať už jste snílek a nebo realista, každé má to svoje nej, které v životě můžete uplatnit.

Zdroj článku