Přejít k hlavnímu obsahu

Jaká jste osobnost podle měsíce narození: V lednu se rodí paličáci, v červnu romantičtí žárlivci

Nejde jen o znamení horoskopu. Vaši osobnost do značné míry ovlivňuje i měsíc, ve kterém jste se narodili. Podle numerologie má každý z měsíců své číslo, a tím pádem i určitou energii, jež může ovlivnit například výběr povolání, přátel a partnerů i celkové vlastnosti člověka. Nahlédněte do našeho přehledu a zjistěte, zda se u vás numerologie v charakteristice trefila.

Leden

Lidé narození v prvním měsíci roku jsou poměrně tvrdohlaví a neohýbají svou vůli před názory ostatních. Jsou ambiciózní a kariéra je pro ně důležitá. Cílevědomě si jdou za tím, co si usmysleli. Na pracovišti mají přísná pravidla chování a nedovolí, aby cokoli stálo v cestě jejich ambicím. Jsou přirozenými vůdci, ale nejsou příliš vstřícní k názorům ostatních. Jsou z nich velmi dobří učitelé.

Únor

Únorové děti jsou obdařeny bohatou kreativitou a takové zůstávají i v dospělosti. Tito lidé mají rádi intelektuální diskuse, ale nesnášejí povrchní lidi. Mívají svobodného ducha a jejich pohled na život je občas značně bohémský. Milují cestování a dobrodružství a v přírodě se cítí jako doma. Jsou to velmi věrní přátelé a starostliví partneři.

Březen

Tito lidé mají stejnou míru tvořivosti a představivosti jako ti únoroví, ale jsou zdrženlivější a introverti. Rádi se drží stranou a zabývají se svými myšlenkami. Své emoce vyjadřují často pomocí umění. Navenek bývají laskaví, jemní a soucitní, ale své emoce nedávají příliš najevo. Vyhledávají klid a ticho všude, kam přijdou, protože hlučná místa je ruší.

 

Co o vás prozradí tvar vašich uší: Špičatý mají lidé, co touží po dokonalosti, hranatý milovníci klidu

I ty nejskrytější rysy vaší osobnosti lze prý na první pohled odhalit z tvaru vašich uší. Seriózní vědecká studie na to sice není, přesto nedají někteří lidé na tuto metodu dopustit. Jaké uši máte vy? Prozkoumejte se v zrcadle a pro zábavu zjistěte, zda patříte k lidem kreativním, pozorným či k milovníkům klidu.
svetzeny.cz

Duben

Lidé narození v dubnu jsou rádi středem pozornosti. Jsou poměrně dominantní a nemají rádi, když je někdo komanduje a určuje jejich hranice. Jsou přímí, často až nepříjemně, a bez zábran říkají ostatním, co si o nich myslí. Jejich charisma bývá až magické a přitahují mnoho přátel i nepřátel. Jsou impulzivní, málokdy přemýšlejí, než začnou jednat.

Květen

Lidé narození v květnu mají velmi často umělecké sklony. Bývají to talentovaní hudebníci, herci či tanečníci. Potřebují ventilovat emoce a svoje vnitřní rozpoložení a umělecký projev je pro ně cestou. Jsou společensky aktivní a dokážou si najít přátele, kamkoli přijdou. Potřebují stejnou měrou zábavu i inteligenci. Jsou však nestálí a velmi snadno se nudí. Často také mění své názory a plány.

Červen

Tito lidé jsou nesmírně citliví a milí. Patří k těm uzavřenějším, co si dávají na čas, než dají někomu svoji důvěru. Svou prozíravost využívají k hledání příležitostí, jak dělat něco smysluplného. Bývají velmi zvídaví a rádi objevují něco nového. Také jsou vnímavější k pocitům druhých, jsou to romantici, ale také velcí žárlivci.

 

Jak se navrátit do minulého života a získat odpovědi na otázky ze současnosti

Život máme jen jeden, říká se. Jenže co když to není tak úplně pravda? Mnohá náboženství a filozofie jsou postaveny na myšlence reinkarnace nebo také převtělování duší. Duše si v každém životě řeší nějaké téma a posunuje se tak do vyšších vibrací a blíže svému zdroji, ze kterého vzešla. Jak se do minulosti dostat a co z ní lze vyčíst?
svetzeny.cz

Červenec

Lidé narození v červenci sdílejí většinu svých vlastností s červnovými dětmi, ale mají veselejší tvář. Jsou to laskaví a sympatičtí dobrodruzi, kteří potřebují dost času trávit o samotě. Také jsou někdy výstřední a temperamentní a člověk u nich občas neví, na čem je. Bývají také dost zranitelní a občas mívají sklony k depresím.

Srpen

Ti, kteří se narodili v srpnu, se zajímají i o druhé a není jim lhostejný osud lidí, kteří potřebují pomoci. Jsou dobrosrdeční a rodinné hodnoty jsou jim nade vše. Jsou to inspirativní osobnosti s duchovními sklony. Jsou pracovití a umí šetřit, takže nemívají tak často finanční nouzi. Pokud mají dostatek peněz, neváhají je věnovat na charitu či na podporu různých projektů.

Září

Inteligentní, duchovní a melancholický - tato slova vystihují člověka narozeného v září. Své myšlenky a činy tito lidé vždy dobře promýšlejí. V oboru, ve kterém pracují, obvykle vynikají. Špatně se vyrovnávají s kritikou, protože nesnesou pomyšlení, že nejsou dokonalí. Do situací nahlížejí příliš hluboko a analyzují, co není potřeba.

 

Kvíz: Nejčastější slova psaná s pravopisnou chybou. Zjistěte, zda je zvládnete napsat správně

Nějakou tu pravopisnou chybu udělá občas každý. Vždyť český jazyk je poměrně záludný a dokonale ho ovládá málokdo. Existují slova, ve kterých se chybuje nejčastěji. My jsme si jich pro vás připravili v dnešním kvízu rovnou osm. Vyzkoušejte si, jak byste v jejich psaní obstáli.
svetzeny.cz

Říjen

Lidé narození v říjnu mají štěstí vždy na své straně. Svých cílů dosahují bez problémů. Je velmi těžké se s nimi hádat, protože se pouštějí do neúnavného boje. Pokud jsou rozzlobeni, mohou se stát velmi pomstychtivými. Jsou milovníky umění a literatury a všeho krásného. Jsou autentičtí a upřímní a nedají si záležet na přetvářce. Jejich slabinou je, že často podléhají závisti.

Listopad

Předposlední měsíc roku přináší do života svých zrozenců empatii, pozitivitu a jasnozřivost. Jsou to bystří a nevyzpytatelní lidé, jejichž další silnou vlastností je velkorysost. Jsou obvykle motivovaní, odvážní a cílevědomí, ale nemají rádi, když je někdo přehnaně chválí, zejména před ostatními. Dobře se umí ovládat, zejména hněv na sobě nedávají znát. 

Prosinec

Osoby narozené v posledním měsíci roku mají velké štěstí při hledání ideálního partnera a nejlepšího zaměstnání. Jsou velmi vnímaví vůči svým přátelům. Bývají oblíbení ve společnosti. Rádi riskují, milují dobrodružství a volnost, ale někdy se vystavují zbytečně nebezpečí. Nemají rádi pravidla.

 

Zdroj článku