Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Dokážete odpovědět na tyto 4 hádanky? Zvládne to jen opravdu chytrý člověk

Info ikona
detektiv

Zajímá vás, zda máte nadání pro detektivní práci? Máte dostatek inteligence a dovedností na to, abyste vyřešili tyto čtyři náročné hádanky, které vyžadují detektivní myšlení? Jedna z nich dokonce slouží k odhalení psychopatie. Jak odpovíte vy? A shodnete se s přibližně 1% psychopatů v populaci?

Hádanka číslo 1: Vražda muže

V neděli ráno byl nalezen muž, který se stal obětí vraždy. Jeho manželka ihned kontaktovala policii a ta provedla výslechy všech potenciálně podezřelých osob. Každý z nich předložil své alibi:

 

- Manželka tvrdila, že v té době spala.

- Kuchař prohlásil, že připravoval snídani.

- Zahradník tvrdil, že se věnoval sklizni zeleniny.

- Služka uvedla, že vybírala poštu ze schránky.

- Komorník sdělil, že uklízel obsah skříně.

 

Na základě těchto výpovědí byl pachatel vraždy okamžitě zatčen. Dokážete určit, kdo je podezřelý z vraždy?

Kvíz: Máj, Kytice nebo Babička. Orientujete se v české literatuře, kterou by měl znát každý? Otestujte se

Klasická česká literatura 19. a 20. století nám přinesla mnoho nezapomenutelných děl a významných autorů, kteří ovlivnili literární scénu nejen v Českých zemích, ale i po celém světě. Jak dobře se však vyznáte v těchto literárních skvostech? Připravili jsme pro vás zábavný kvíz, který vás provede tímto bohatým obdobím české literatury a připomene vám ta nejvýznamnější díla.
svetzeny.cz

Odpověď k hádance číslo 1

Pro rozluštění této detektivní hádanky je třeba použít logiku. Při pečlivém prostudování hádanky si všimnete, že se zmiňuje o neděli, kdy každý vykonává svou běžnou práci. Zvláštní ale je, že služka tvrdila, že v té době vybírala poštu ze schránky. Toto tvrzení však nedává žádný smysl, protože v neděli pošta nechodí. Policii tak bylo jasné, že pachatelem vraždy je služka.

 

Hádanka číslo 2: Vražda, nebo sebevražda?

Před několika patrovým domem bylo nalezeno tělo ženy, která byla mrtvá. Na první pohled to vypadalo, že jednalo o sebevraždu a žena skočila z jednoho z pater budovy. Detektiv dorazil na místo a zahájil své vyšetřování. Vstoupil do prvního patra budovy, otevřel a znovu zavřel okno, poté hodil minci na podlahu. Postup opakoval ve všech patrech budovy, včetně toho nejvyššího. Když se vrátil dolů, oznámil, že si je jistý, že se nejedná o sebevraždu, ale o vraždu. Jak může být tak přesvědčený?

TEST: Odhalte, co si o vás myslí vaše okolí. Jednoduchý obrázek prozradí více, než byste čekali

Jednoduchý obrázek ve skutečnosti skrývá dva různé motivy, z nichž ten, kterého si všimnete jako první může poskytnout zajímavé informace o vaší osobnosti. Stačí se na několik vteřin zamyslet a sledovat, který motiv upoutá vaši pozornost. Jsou zde dvě možnosti - můžete si všimnout hor, nebo na obrázku uvidíte ženu. Tušíte, který z nich to bude? A co všechno o vás prozradí? To zjistíte díky jednoduchému testu osobnosti.
svetzeny.cz

Odpověď k hádance číslo 2

Detektiv provedl velice jednoduché vyšetřování, které ho utvrdilo v tom, že do případu musel být zainteresován ještě někdo další. Všechna okna v patrech byla totiž zavřená. Kdyby se jednalo o sebevraždu, okno, ze kterého žena vyskočila, by zůstalo otevřené.

 

Hádanka číslo 3: Láska až za hrob

Dívka byla na pohřbu své matky a během této události potkala sympatického muže, kterého dosud neznala. Během samotného pohřbu však byla tak pohlcena průběhem smutečního obřadu, že zapomněla požádat o jeho kontakt. Později, když se snažila zjistit, kdo to byl, nikdo z jejího okolí nevěděl, kdo tím záhadným mužem je. O několik dní později však zemřela její sestra a policie má podezření, že za jejím úmrtím může být vražda. Kdo mohl zabít její sestru?

Test: Jste psychopat, nebo sociopat? Jednoduché otázky odhalí pravdu

Psychopati jsou jedinci s amorálním a antisociálním chováním, kdy se u nich často projevuje nedostatek schopnosti milovat nebo navazovat blízké vztahy. Bývají také extrémně egoističtí a nepoučitelní. Otestujte se pomocí testu, který vám pomůže získat určitou představu o tom, zda můžete mít psychopatické sklony.
svetzeny.cz

Odpověď na hádanku číslo 3

Policie provedla správný odhad, když došla k závěru, že došlo k vraždě. Pachatelem této vraždy byla samotná dívka, která měla naději, že tím, že někdo z její rodiny zemře, znovu potká muže, kterého viděla na pohřbu své matky. Obecně lze říci, že na tuto hádanku správně odpovídají psychopati. Nicméně, je třeba zdůraznit, že pouhým jedním kritériem, jako je tato hádanka, nelze jasně diagnostikovat poruchu osobnosti.

 

Otázka číslo 4: Loupežník na lodi

Japonská loď vyplula z přístavu a pokračovala směrem do otevřeného moře. Kapitán se vydal na údržbu některých částí lodi a předtím, než to udělal, sundal svůj snubní prsten, aby ho nezašpinil. Umístil ho na noční stolek vedle své postele. Po návratu se vyděsil! Zjistil totiž, že snubní prsten zmizel. Měl podezření, že ho ukradl jeden ze tří členů posádky, a proto se jich zeptal, co dělali, když se na chvíli vzdálil.

 

- Kuchař uvedl, že byl nepřetržitě v kuchyni, kde připravoval večeři.

- Inženýr řekl, že se staral o strojovnu, aby zajišťoval plynulý chod lodě bez problémů.

- Námořník tvrdil, že byl nahoře na stožáru, kde opravoval vlajku, kterou někdo omylem pověsil vzhůru nohama.

 

Po jejich výpovědích kapitán okamžitě pochopil, kdo mu ukradl snubní prsten. Kdo to podle vás byl?

 

Roste vám z dítěte nebezpečný psychopat? Všímejte si jeho chování i reakcí

Obáváte se, že s vaším dítětem a jeho povahou není vše úplně v pořádku? Přijde vám občas přehnaně manipulátorské nebo zákeřné? Možná, že nejste tak zcela na omylu. Podle vědců a jejich nejnovějších psychologických výzkumů se totiž to, že má vaše dítě psychopatické nebo jiné nezdravé povahové rysy a poruchy osobnosti, dá poznat už ve třech letech věku dítěte. Na co si dávat pozor?
svetzeny.cz

Odpověď na hádanku číslo 4

Samozřejmě, že zlodějem byl námořník. Loď měla japonskou vlajku, která je bílá s červeným kruhem uprostřed. Tuto vlajku tudíž nelze pověsit vzhůru nohama.

Zdroj článku