Přejít k hlavnímu obsahu

TEST: Odhalte, co si o vás myslí vaše okolí. Jednoduchý obrázek prozradí více, než byste čekali

Info ikona
test osobnosti

Jednoduchý obrázek ve skutečnosti skrývá dva různé motivy, z nichž ten, kterého si všimnete jako první může poskytnout zajímavé informace o vaší osobnosti. Stačí se na několik vteřin zamyslet a sledovat, který motiv upoutá vaši pozornost. Jsou zde dvě možnosti - můžete si všimnout hor, nebo na obrázku uvidíte ženu. Tušíte, který z nich to bude? A co všechno o vás prozradí? To zjistíte díky jednoduchému testu osobnosti.

Co o vás může tento test prozradit?

Ptáte se na otázku jak je možné, že na základě jednoho snímku dokážeme odhadnout svou osobnost i to, jak nás vnímají druzí? Je to jednoduché. Optické iluze údajně odhalují skryté pravdy o naší identitě a o tom, jak nás ostatní lidé vnímají na základě toho, jak mozek a oči pracují na dešifrování obrazu. Optické iluze fungují na tom principu, že oko snímá nějaký obrázek, ale mozek ho interpretuje jinak, než jak je doopravdy zobrazen. Někdo tedy může na snímku vidět něco a někdo jiný zase úplně něco jiného. A právě to nám dává informace o tom, jaký člověk opravdu je a jaké má charakteristiky.

Test osobnosti: Vyberte jeden ze stromů na obrázku a poznejte svoje pravé já

svetzeny.cz

Optické iluze na obrázku, které vás ošálí

Optická iluze, nebo také optický klam, představuje zkreslené nebo zavádějící vnímání reality. Většina optických iluzí využívá záměrně matoucího efektu na lidský mozek prostřednictvím použití různých barev nebo tvarů. To, co zachytí oko na první pohled, mozek v mnohých případech vnímá zcela odlišně. Existují optické iluze, které by se na první pohled mohly zdát logické, avšak mozek je neúprosně odmítá. Jinými slovy, váš mozek aktivně ovlivňuje způsob, jakým vnímáte svět. To znamená, že v určitých situacích váš mozek může doplňovat chybějící informace nebo vytvářet obrazy, které neodpovídají skutečnosti. Proto někdo může na snímku na první pohled vidět hory a někdo jiný zase ženu. Každý mozek je jiný, a tak i každý člověk jinak vnímá to, co vidí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Vidíte na obrázku hory

Pokud vaši pozornost jako první upoutaly hory, pak jste osoba, která exceluje v různých životních situacích. Jste odvážný jedinec, který se nenechá ovlivnit tím, co si ostatní lidé myslí nebo jak na něj pohlížejí. Nepociťujete strach z možného posměchu, věcem a situacím čelíte přímo a nebojíte se. Nezůstáváte tam, kde se necítíte dobře, protože víte, že musíte neustále růst. Toužíte po tom se vyvíjet jak na osobní, tak pracovní rovině. Jste velmi ambiciózní a vaším jediným přáním je žít život, který jste si vysnili. Právě na tom aktivně pracujete jak jen můžete. Jste kreativní a rádi se zapojujete do společnosti, ve které vynikáte v komunikaci. S nadšením přijímáte nové příležitosti a šance, které vám život nabízí. Nemrháte časem a raději vyzkoušíte všechno, co vám osud nabídne. Raději totiž budete litovat toho, že jste něco zkusili a nevyšlo to, než toho, že jste to nezkusili vůbec.

Nejkratší test osobnosti: Vyberete si rajče, nebo meloun? To o vás prozradí víc, než si myslíte

svetzeny.cz

Vidíte na obrázku ženu

Jestliže vaši pozornost jako první přitáhla žena, jste člověk, který se neustále snaží zlepšovat. Jste ambiciózní, kladete důraz na silné rodinné hodnoty a často se obětujete pro ostatní, i když jste vědomi toho, že je třeba myslet i sami na sebe. Často máte problém říct ne, protože se obáváte reakce okolí. Tento postoj vás však nikdy neposune dál. Měli byste se zaměřit na to, že je důležité myslet i sám na sebe a není to náznak ničeho špatného. Uvědomte si, že názory ostatních nejsou to, co vás definuje. Mohou vás sice ovlivnit, ale neměly by vás brzdit od vašich snů a cílů. Měli byste se snažit vnímat své vlastní pocity a reagovat na ně. Pokud něco necítíte jako příjemné nebo se vám to nelíbí, není třeba to dělat. Ti správní lidé ve vašem okolí, kterým na vás doopravdy záleží, to pochopí. A nad těmi, kteří vás za trochu sobectví budou kritizovat, je třeba se zamyslet – opravdu je ve svém životě potřebujete? Obecně by to mělo fungovat tak, že to, co dáváte ostatním vy, by se vám od nich mělo vracet. Pokud se tomu tak neděje a lidé kolem vás pouze zneužívají vaší dobrosrdečnosti a toho, že je neumíte odmítnout, nejsou to ti správní lidé, které byste měli mít v životě.

Zdroj článku