Přejít k hlavnímu obsahu

Oblíbená česká herečka Marie Drahokoupilová: Proč ze dne na den zmizela z obrazovek?

Tajemný ústup Marie Drahokoupilové ze světa filmu a televize vyvolal otázky a spekulace u řady diváků. Oblíbená česká herečka, kterou si mnozí pamatují z filmu Flirt, se ze dne na den vytratila z obrazovek. Jaké tajemství se skrývá za záhadným odchodem herečky a co dělá herečka nyní?

Marie Drahokoupilová se o herectví zajímala již od dětství

Marie Drahokoupilová, česká herečka, se narodila 12. června 1941 v Praze na Vinohradech. Vyrůstala jako jedináček v rodině s dobrou ekonomickou situací. Již od dětství projevovala zájem o divadlo a herectví, který byl posílen její matkou, která byla sama nadšená ochotnice. Po absolvování střední školy se Marie Drahokoupilová rozhodla pro studium na DAMU. Studovala ve stejném ročníku jako její herecká kolegyně Iva Janžurová, Václav Mareš a Miroslav Nohýnek. Jejím hereckým debutem byla role ve filmu „Štěňata“ z roku 1957 ještě během studia na DAMU. Po absolutoriu v roce 1963 získala umístěnku do divadla v Karlových Varech, ale svou profesionální kariéru začala v oblastním divadle v Kolíně, kde strávila dvě sezóny. Následně přešla do Divadla S.K. Neumanna v Praze (dnes Divadlo Pod Palmovkou), kde setrvala až do roku 1980.

Herečka, která má na svém filmovém kontě řadu zajímavých rolí

Marie Drahokoupilová si získala pozornost už svým filmovým debutem ve filmu „Štěňata“, kde zaujala svoji krásou. Mezi její významné role patří hlavní postava ve filmu „Flirt se slečnou Stříbrnou“ z roku 1969 a lékárnice ve filmové komedii „Svatba upírů“ z roku 1993. Zahrála si také v adaptaci hry Alfreda Jarryho „Král Ubu“ (1996) a ve známém televizním seriálu „Ordinace v růžové zahradě“ v letech 2006 až 2008. Její filmografie zahrnuje také filmy jako „Teta“ (1997), „Sudba“ (1997), „Škola princů“ (2015) a mnoho dalších.

Dětské hvězdy, které jsme za socialismu milovali: Kam osud zavál Mařenku z Arabely či Vaška z Jak vytrhnout velrybě stoličku?

Každý z nás má filmy a seriály, které nás nostalgicky vrací zpět do dětství. Určitě si vzpomínáte na Arabelu, Lucii, postrach ulice či Chobotnice z II. patra a další. K těmto filmům a seriálům neodmyslitelně patří také dětské herecké ikony. Kam je osud zavál?
svetzeny.cz

Ze dne na den zmizela z obrazovek, vrátila se až po letech

V roce 1980 se Marie Drahokoupilová provdala za rakouského obchodního zástupce Ervína Neuharta, což ji přivedlo do Vídně, kde strávila většinu následujících let. Odešla z divadelní scény a divákům doslova zmizela před očima. Manželství skončilo rozvodem v devadesátých letech, což znamenalo její návrat zpět do Čech. Velký comeback už se ale nekonal. V pozdějších letech se věnovala především dabingu a práci v rozhlase, přičemž se objevila i v menších rolích ve filmu a televizi. Podle informací od jejích přátel se herečka také rozhodla stáhnout z veřejného života kvůli vážné nemoci. Bojuje totiž se svalovou atrofií, což znamená postupnou ztrátu svalové hmoty. I přesto, že čelí této těžké nemoci, si herečka nedávno zahrála v několika seriálech. Přátelé uvádějí, že se snaží nahlížet na svůj osud s pozitivním pohledem. Oceňuje, že má štěstí žít celý život v jednom bytě, ačkoli čas od času cestuje do Vídně, kde žila s rakouským manželem. Přiznává, že kapitola s bývalým manželem je uzavřená, a i když občas navštíví Vídeň, nemá o něm žádné novinky. „Ještě občas tam jezdím za přáteli, ale o bývalém manželovi nic nevím, kapitola se uzavřela,“ uvedla herečka v jednom z rozhovorů. Nutno podotknout, že herečka vypadá na svůj úctyhodný věk stále skvěle.

Osudová láska Gondíkové s Brouskem: Herec zlomil Adéle srdce nevěrou s dcerou kosmonauta

Pouhých šest let vydrželo manželství Adély Gondíkové (50) a Ondřeje Brouska (42). Herec a skvělý muzikant vstoupil do sňatku velmi mladý a nevybouřené mládí si pak vybralo svou daň. Zcela ho pobláznila kolegyně z divadla, kvůli které Brousek opustil oblíbenou herečku i dceru Nelu (19). Lásce se poručit zkrátka nedá.
svetzeny.cz
Marie Drahokoupilová
Zdroj článku