Přejít k hlavnímu obsahu

Naučte se ovládat své sny a prožijte každou noc úžasné okamžiky. Testujte realitu a zaveďte si deník snů

Info ikona
lucidní snění

Představte si, že pokaždé, když usnete, se ocitnete v říši fantazie, kde můžete mít doslova cokoliv, na co si vzpomenete. Nejde přitom o nic složitého, díky jednoduchým technikám se můžete naučit ovládat své sny a prožívat různá dobrodružství dle libosti.

Info ikona
Dream

Lucidní snění

Lucidní snění je stav, kdy si během snu uvědomíte, že spíte a začnete svůj sen vědomě ovládat. To se obvykle děje během fáze spánku zvané REM, která je charakteristická rychlým pohybem očí. Odhaduje se, že asi 55 % lidí prožilo alespoň jednou za život lucidní sen. Během lucidního snu si uvědomujete své vědomí. Často vám tak lucidní snění umožní plnou kontrolu nad tím, co se ve vašem snu děje. Někteří lidé popisují, že jsou jejich lucidní sny velmi živé a skutečné, zatímco jiní zase tvrdí, že jsou sny jakoby v mlze.

Vítání bohyně Vesny a zahánění Morany: Posilte své sebevědomí i ženský půvab díky jarním tradicím našich předků

svetzeny.cz

Info ikona
Dream

Jak dosáhnout lucidního snu

Techniky lucidního snění jsou především tréninkem pro vaši mysl, abyste se naučili vnímat vlastní vědomí. Jsou navrženy tak, abyste své vědomí udrželi nebo opětovně získali i během REM spánku.

Lucidní snění ze stavu bdění

Lucidní sen můžete vyvolat tak, že si lehnete a začnete relaxovat, dokud nezažijete tzv. hypnagogickou halucinaci, což je pocit, že něco skutečně cítíte, ochutnáváte nebo třeba slyšíte. Tyto stavy se objevují právě ve stavu vědomí mezi bděním a spánkem a způsobují v hlavě pěkný zmatek, jelikož je těžké tyto stavy odlišit od reality. Z tohoto stavu už je jen krůček do lucidního snu.

Testování reality

Testování reality je formou mentálního tréninku. Trénujete tak vaši mysl, aby se naučila všímat si vašeho vlastního vědomí. Vaše úroveň uvědomování si vlastního vědomí je podobná ve stavu bdění a snění, takže ji můžete posilovat, když jste vzhůru. Chcete-li vyzkoušet testování reality, několikrát denně se sami sebe zeptejte: „Jsem vzhůru?“, poté zkontrolujte prostředí, abyste se ujistili, zda jste vzhůru. Všímejte si svého vlastního vědomí a toho, jak se zapojuje do okolního prostředí.

Zkontrolujte realitu

Při ověřování toho, zda spíte nebo se jedná o realitu, se podívejte do zrcadla a zkontrolujte svůj odraz, zda vypadá normálně. Poté zkuste uchopit nějaký pevný předmět nebo zatlačit rukou na zeď či stůl. Prohlédněte si své ruce. Vypadají normálně? Zkontrolujte čas na hodinkách. Ve snu se čas na hodinkách neustále mění. Nakonec si zacpěte nos i pusu. Pokud můžete i přesto dýchat, sníte.

Zaveďte si deník snů

Zavedení deníků snů je oblíbenou metodou pro zahájení lucidního snění. Když si své sny zapisujete, jste nuceni si pamatovat, co se během každého snu děje. Říká se, že vám zapsání snu pomůže rozpoznávat snová znamení a zvýšit povědomí o vašich snech. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud si své sny zaznamenáte ihned po probuzení. Občas si také svůj deník přečtěte a zkoušejte si jednotlivé sny vybavit.

Nejsilnější astrologické události dubna: Ohnivé novoluní, růžový úplněk, retrográdní Pluto a první letošní zatmění Slunce

svetzeny.cz

Info ikona
Dream

Jak se probudit z lucidního snu

Někdy se vám může stát, že se budete chtít z lucidního snu probudit. Jednou z možností je začít volat o pomoc. Křik ve snu říká vašemu mozku, že je čas se probudit. Stejně funguje i to, pokud se vám podaří promluvit nahlas. Můžete také zkusit začít rychle mrkat, to pomůže vaší mysli připravit se na probuzení. Některým lidem pomáhá v lucidním snu usnout, aby se mohli probudit ve skutečném životě.

Blíží se novoluní v Beranu: Zhojí rány na duši. Nejvíce ovlivní Raky, Váhy a Kozorohy

svetzeny.cz