Přejít k hlavnímu obsahu

Zdá se vám pořád dokola ten stejný sen? Pak zbystřete. Jedním z důvodů může být i trauma

Sny mohou být jakékoliv – veselé, smutné, naprosto nelogické, či strašidelné. Zdá-li se vám ale stále dokola ten stejný, či podobný sen, který ve vás navíc vyvolává nějaké emoce, je na čase zbystřit. Tyto sny se opakují především proto, že pro vás nesou určité poselství a význam. A je načase se zamyslet nad tím, co v sobě tento význam skrývá.

Mohlo by se vám líbit

Karmický úkol podle znamení zvěrokruhu: Býci mají výzvu v rodině, Lvi řeší břemeno zodpovědnosti

Říká se, že duše se rodí na planetu Zemi poprvé ve znamení Raka. Znamená to, že Blíženci by měli být staří pozemští harcovníci, jakožto poslední zrozenci v tomto kruhu? Nevíme, možná se to jednou dozvíme, ale některé karmické úkoly lze odvodit z charakteristiky jednotlivých znamení. Pojďme se na to podívat.
svetzeny.cz

Proč vlastně sníme?

V historii často lidé věřili tomu, že sny předpovídají budoucnost. Ve skutečnosti se však jedná o zážitek iluzorních vjemů, které vytváří mozek během procesu snění. Většinou sny vycházejí z vnitřních a vnějších podnětů, vzpomínek a představ konkrétního jedince. Jedná se tudíž o poměrně významnou psychologickou událost, která má pro člověka velký význam. Existuje dokonce přímo vědecká disciplína jménem oneirologie, která se zkoumáním snů zabývá.

Význam stále se opakujících snů

Pokud se vám stále dokola zdá stejný, nebo podobný sen, měli byste zbystřit. Sny se totiž většinou neopakují vůbec. Za stále se opakující sny nepovažujeme striktně pouze ty, které se vám zdají každý den. Spadají sem i takové sny, které se vám zdály třeba jen třikrát, takové, které se vám zdají dvakrát do roka, nebo takové, které se vám zdají v určité časové období. Zkrátka a dobře, jakmile se vzbudíte s tím, že se vám zdálo něco, co už se vám někdy v minulosti zdálo, je to náznak toho, že něco není v pořádku.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Jaký vliv má datum narození vliv na váš osud? Jedničky jsou rození vůdci

Podle numeroložky Kaitlyn Kaerhart se každý člověk rodí s osobním číslem životní cesty, tzv. kosmickým kódem, který je jedinečný stejně, jako jsou například otisky prstů. Rozluštěním tohoto kódu je možné objevit smysl života a dokonce zjistit, jaký vliv má toto číslo na váš osud. Spočítejte si, co vás v životě čeká.
svetzeny.cz

Jaký je důvod opakování snů?

Opakující se sen může znamenat mnohé. Zamyslete se třeba nad tím, jestli vás nezasáhlo něco v dětství. Může se jednat třeba o nějaký nepěkný zážitek, který si třeba už ani nepamatujete. Podvědomí ale nezapomíná, a právě proto se tento zážitek může objevovat právě ve vašich snech. Právě nezpracované emoce, nedořešené konflikty, či traumata, která si z dětství nesete, mozek zakóduje do snu, aby vás upozornil na to, že daný problém zde stále je. Opakující se sen zkrátka naznačuje nějaký problém, který ve vás je.

Motivy opakujících se snů

Je jasné, že posuzování a výklad významu snů je nutné dělat vždy individuálně. Některé charakteristiky opakujících se snů se ale u spousty lidí shodují, a tak není těžké význam snů vydedukovat obecně. Jak již bylo zmíněno, velmi často se jedná o nějaké nedořešené trauma, nepříjemný zážitek, nebo zkušenost, které si pamatovat nechceme, ale v podvědomí jsou stále uloženy.

Mohlo by se vám líbit

Skrytý význam snů: Ve snech najdeme odpovědi na životní otázky i naši minulost. Poznejte, který sen věští budoucnost

Sny jsou nezbytnou součástí našeho života. Mohou být vtipné, smutné, vzrušující i strašidelné, opravdové i zcela iracionální. Víte ale, jaký mají obrazy vytvořené naší myslí během spánku význam a které jsou vizionářské?
svetzeny.cz

Obecný výklad opakujících se snů

Mezi velmi často se opakující motivy ve snech patří strach z nějaké zkoušky, strach z pocitu ztrapnění před autoritou (ať už ve škole, práci, či doma), nebo neschopnost odpovědět na nějakou otázku. V těchto případech se dá předpokládat, že jste v životní situaci, ve které si nevíte rady, máte strach ze selhání a životní nejistotu. Pokud se vám zdá o tom, že něco nestíháte, signalizuje to, že nemáte svůj život, nebo minimálně nějaké situace v něm, pod kontrolou. A jestliže se vám někdy zdá o létání, to velmi často znamená, že toužíte po svobodě. Ať už jste v toxickém partnerském, nebo jakémkoliv jiném vztahu, v práci, kde nejste šťastní, nebo vás zkrátka svazuje něco jiného, podvědomě se z toho chcete vymanit a být volní.

Zdroj článku