Přejít k hlavnímu obsahu

Film Deník Bridget Jones oslavil 20 let: Dal nám těchto 7 životních lekcí

Info ikona
Deník Bridget Jones

Nedávno uplynulo 20 let od premiéry kultovního filmu Deník Bridget Jonesové. Film natočený podle knižní předlohy Helen Fieldingové se i po letech těší nesmírné popularitě. Pojďme si připomenout 7 životních lekcí, které nás Bridget Jones naučila.

1. Nesuďte knihu podle obalu

Určitě si vybavíte dilema Bridget Jones, když se rozhoduje mezi pohledným a vždy dokonale oblečeným a upraveným Danielem Cleaverem a Markem Darcym, který má na sobě při prvním setkání asexuální pletený svetr se sobem. V průběhu prvního filmového dílu se ukáže, že není radno soudit knihu dle obalu. Z Daniela Cleavera se nakonec vyklube darebák a nevěrník, zatímco Mark Bridget opravdu miluje a udělal by pro ni cokoliv.

2. Nikdo není dokonalý

Hlavní hrdinka nevypadá jako modelka z titulní strany magazínu, ráda se napije, je vášnivá kuřačka a kvůli tomu, že nejdřív mluví a pak myslí, se opakovaně dostává do složitých situací. A přesto všechno ji její přátelé zbožňují a nakonec najde i svou životní lásku. Takže hlavu vzhůru, štěstí nerovná se dokonalost.

Nová epizoda seriálu Přátelé natočena! Známe podrobnosti, které musíte vědět

svetzeny.cz

3. Být ženou je fuška

Na ženy jsou kladeny vysoké nároky. Očekává se, že budou skvěle upravené v průběhu celého dne, zároveň budou umět řečnit a reprezentovat ve společnosti. Deník Bridget Jones na tento nesmyslný tlak, který je činěn na ženy, vtipně upozorňuje. Říká nám, že je naprosto v pořádku nevypadat každý den jako ze žurnálu a sem tam plácnout nějakou hloupost.

4. Neměli byste mluvit na veřejnosti, pokud se na to necítíte

Nikdy se nenechte dotlačit do něčeho, co je vám nepohodlné, už vůbec ne do proslovu na veřejnosti, pokud se na to necítíte. Dopadnete stejně jako Bridget a ani posilnění alkoholem vás nezachrání před faux pas.

5. Stahovací kalhotky by měla mít v šatníku každá žena

Scéna, ve které se Bridget Jones rozhoduje mezi sexy kalhotkami a stahovacími kalhotkami je legendární. „Hm, mám hrozné dilema. Jestli nějakým zázrakem opravdu skončím v cizí posteli, tyhle budou v rozhodující chvíli vypadat nejlíp, ovšem s těmihle mám větší šanci, že ta rozhodující chvíle opravdu přijde,“ říká ve filmu nerozhodným tónem Bridget. Její sázka na formující spodní prádlo se jí nakonec vyplatí. Stahovací kalhotky se vždycky hodí, zvláště pokud si chcete obléct přiléhavé šaty na tělo, v těch se kolikrát bříško rýsuje i velmi štíhlým ženám. Buďte jako Bridget a vsaďte na jistotu.

6. Na rande buďte sami sebou

Vzpomínáte si, jaké úsilí Bridget vynaložila na to, aby získala všeobecný přehled o světovém dění, doufajíc v to, že ohromí Daniela Cleavera svou sečtělostí? Nakonec se ukázalo, že politická situace v Čečně ho vůbec nezajímá, zato Bridget jako osobnost velmi. Takže buďte na rande vždy sami sebou a nehrajte si na něco, co nejste ve snaze udělat dojem.

7. Pár přátel stačí mít

Bridget vždy drží ve filmu nad vodou její přátelé – prostořeká Shazza, nápomocný Tom a stydlivá Jude. Ať už jde o její trable s láskou, nepodařenou modrou polévku nebo splíny, které Bridget mívá, vždy jí přátelé pomůžou. Pokud máme nějaké trápení, nikdy bychom na něj neměli být sami. Mít přátelé, kteří nás podrží v každé životní situaci je zkrátka k nezaplacení.

Princ Harry dorazil do Velké Británie. Co prozradil jeho otec?

svetzeny.cz

Nejhorší slavní sousedé: Žít vedle těchto celebrit je prý peklo

svetzeny.cz