Přejít k hlavnímu obsahu

Nejsilnější astrologické události dubna: Ohnivé novoluní, růžový úplněk, retrográdní Pluto a první letošní zatmění Slunce

Info ikona
Nebe

Duben klepe na dveře. S ním přijdou nové podstatné astrologické události, které ovlivní život nás všech. Přinášíme vám přehled těch nejdůležitějších. Nový měsíc otevírá ohnivé novoluní. V polovině nás pak čeká růžový úplněk. Zažijeme i retrográdní Pluto a první letošní zatmění Slunce.

Ohnivé novoluní

Hned 1. dubna se odehraje ohnivé novoluní v Beranu. Dle astroložky Liz Simmons přináší energii plnou nadšení a průkopnictví. Přinese nám spoustu energie, se kterou budeme vstupovat do nového měsíce. Novoluní je tradičně skvělým časem pro nové začátky, tentokrát jej však ještě navíc provází plamenná síla Berana, která nás požene kupředu. Pokud chcete změnit určité věci týkající se zejména vaší kariéry, neotálejte. Beran nás bude motivovat k tomu, abychom si plnili své sny. V tuto dobu také bude díky horlivé beraní energii snazší prosadit si svou.

Růžový úplněk

Dubnovému úplňku se někdy také přezdívá „růžový“. Tentokrát se odehraje ve znamení Vah. Dle astroložky Narayany Montúfar nás v tento čas čeká „ divoká, zároveň však krásná jízda“. Dle autorky knih o astrologii je tento růžový úplněk ideálním časem, kdy se můžeme lépe spojit s naší podvědomou myslí. Zejména se tento úplněk hodí pro terapeutická setkání zaměřená na psychické potíže. Energie Vah krásně vyrovnává působení Berana. Ten je totiž individualistou, který možná až příliš tlačí na prosazování našich sobeckých zájmů. Váhy vnáší do tohoto období harmonii a diplomatické jednání. Díky energii Vah lépe porozumíme potřebám ostatních a vše se navrátí do rovnováhy.

Info ikona
Růžový měsíc

Stellium v Rybách

Stellium nastává, když jsou tři a více planet ve stejný čas v jednom znamení. Dne 26. dubna takové spojení zažijeme. Jupiter, Neptun, Venuše, Měsíc a asteroid Juno se v tento čas setkají v Rybách. Zejména zajímavé je setkání Jupitera a Neptunu v domovských Rybách, k tomu dochází jen jednou za 150 let. Tato výjimečná astrologická událost zvyšuje naši intuici, v tento den naslouchejte svému srdci. Dle astroložky Narayany Montúfar je to skvělý den pro plnění snů, romantiku i randění.

Retrográdní Pluto

Opět se nám vrací retrográdní období, od kterého jsme si dva a půl měsíce dali kýženou pauzu. Dne 29. dubna se však planeta Pluto stane retrográdní. V této pozici setrvá až do 8. října. To nás bude ovlivňovat v tom smyslu, že nás dostihne sebereflexe. Usilovně budeme v tomto období přemýšlet nad tím, jak jsme se v minulosti zachovali a jaké kroky jsme podnikli. Nicméně to nebude žádné přehnaně stresující období, účinky Pluta lze označit za „jemné“. Větší problémy se očekávají spíše až poté, co Merkur vstoupí do své retrográdní pozice, ale tak se stane až v květnu. Každopádně by bylo moudré využít situace a vyjasnit si věci předtím, než kvůli retrográdnímu Mekuru nastane komunikační šum.

První letošní zatmění Slunce

V dubnu se dočkáme prvního letošního zatmění Slunce, i když jen částečného. To se odehraje ve znamení Býka dne 30. dubna. Zatmění Slunce v astrologii obecně znamenají prudké změny, na které je třeba rychle a flexibilně reagovat. V tuto dobu se dějí náhlé zvraty osudu, zatmění jsou schopná převrátit nám životy vzhůru nohama. Naštěstí je tu energie Býka, která uzemňuje a zmírňuje dopady tohoto astrologicky významného jevu. Zatmění nemusí nutně přinášet negativní změny, je možné, že první letošní zatmění vám otevře dveře k lákavým příležitostem, o kterých se vám ani nesnilo.

Zdroje: My Imperfect Life, Bustle