Přejít k hlavnímu obsahu

Devět životních cyklů, které zásadně ovlivňují váš život i budoucnost. Spočítejte si, v jakém se nacházíte

Info ikona
Životní cyklus

Lidský život se různě prolíná a ovlivňuje vás spousta situací a životních rozhodnutí. Existují takzvané devítileté cykly, kterými si lidé procházejí. Zdá se vám, že někdy cítíte, že se věci mění a lámou? Možná právě začínáte nový životní cyklus. Chcete vědět, v jakém se právě teď nacházíte? Jde to spočítat!

Vesmír se cykly zaobírá a hodně v nich funguje. A lidský život se, alespoň, v základu neliší. Možná o tom ani nevíte, ale procházíte těmito cykly už od narození. Devítiletý cyklus trvá devět let. A vy si ho můžete spočítat. Sečtěte datum vašeho narození a aktuální rok. 

Máte narozeniny 8. dubna a aktuální rok je 2023
8 + 4 + 2 + 0 + 2 + 3 = 19
Dvouciferné číslo opět sečtěte.
1 + 9 = 10
1 + 0 = 1

Nyní jste v roce jedna vašeho cyklu. Končí a začíná vašimi narozeninami. Jednotlivé roky se mohou překrývat. 

Psychologie: Nejtěžší životní zkouška přichází mezi 30. a 40. rokem. Šance na změnu nemizí nikdy

svetzeny.cz

Rok 1: Začátek

Je pravděpodobné, že pro vás mnoho věcí skončilo minulým rokem a celý cyklus přichází od začátku. Nemusíte si být jistí v určitých životních částech - rodina, práce, láska, vztahy. A tento první rok si vše ujasníte. Chcete se soustředit na sebe a na to, jak odhodit věci, které vám neslouží ku prospěchu. Věci z loňského roku prochází transformací a vy se připravujete na nový cyklus devíti let.

Rok 2: Spojování

V prvním roce jste si zvolili cestu a nyní tvoříte důležitá a potřebná spojení, aby se vše, co jste připravili, začalo realizovat. Jde o rok, který plyne celkem pomalu, budete se muset obrnit trpělivostí. Něco spěje ke konci, něco se začíná rozvíjet, ale nemusí to být tak rychlé, jak čekáte. Bez pomalého růstu vám však nové příležitosti nevykvetou. Pracujete na svých schopnostech, dovednostech.

Rok 3: Tvoření

V třetím roce se začíná vše zrychlovat, pro mnohé je to rok plný zábavy, společenského života a také vztahů. Je to rok, kdy žijete naplno, neohlížíte se, užíváte si plnými doušky. Máte spoustu energie a někdy můžete působit roztěkaně, protože chcete stihnout víc věcí najednou. A to se nemusí úplně vyplatit. Energie, kterou disponujete, vám nabídne dostatek kreativity a nových nápadů, které mohou být správným znamením.

 

Kvíz: Zvolte vchod, který vás nejvíce děsí. Zjistíte tak, co vám v životě schází

svetzeny.cz

Rok 4: Práce a stavba

Čtvrtý rok je ve znamení práce a soustředění. V minulém roce jste měli spoustu nápadů, nyní je čas na práci. Realizujete je a snažíte se zjistit, co funguje, co ne. Možná nejste tolik společenští, protože se soustředíte na práci a všechno okolo jde stranou. Je to rok, kdy vynikají organizační dovednosti, snažíte se pracovat na svých projektech. Sebeovládání se vám bude velmi hodit.

Rok 5: Změna

Jde o největší rok změn v devítiletém cyklu. Po předchozím roce, kdy jste hodně pracovali, přichází na řadu trocha rebélie. Jde o rok, kdy zpochybňujete všechno, na čem jste doposud pracovali. Možná vsadíte na to, že změna je důležitá, možná se budete chtít přestěhovat, změnit si jméno, vizáž a vše zpochybnit. Vyzkoušejte věci, které jste vždy chtěli, máte na to dostatek energie a síly.

Rok 6: Láska

Láska. Ke svobodě, k partnerovi, partnerce, dětem, rodině, přátelství. Zkrátka šestý rok ovládá láska a vše, co je s ní spojeno. Jde o rok, kdy se snažíte pěstovat blízké lidské vztahy, kdy pracujete na tom, aby pouta byla pevnější. A je jedno, zda půjde o partnera nebo kamarády. Pracovní úspěchy budou spíše stagnovat nebo se povezou v konstantním duchu.

 

Kvíz: Místo, které vás nejvíce děsí, je odrazem toho, co vám v životě schází. Zjistěte, zda vás vystraší studna, tunel nebo něco jiného

svetzeny.cz

Rok 7: Vlastní analýza

Pomalu se blížíte ke konci cyklu a to může znamenat jakési ohlédnutí a případné změny. Snažíte se zjistit, zda jste úspěšní, co všechno vám to přineslo, jaké je vaše zázemí. Přehodnocujete život a případně upravujete plány. Společenský život není prioritou, ale snažíte se zaměřovat na vlastní život a osobní růst.

Rok 8: Sklizeň úspěchů

V tomto roce se připravíte na sklízení toho, jste jste vybudovali. Práce, kariéra, osobní život, finance. To všechno může přinášet úrodu. Jde obvykle o nejlepší rok pro kariéru a podnikání. Vidíte mnoho příležitostí, lépe pracovních pozic, dostává se vám uznání. Jde o rok hojnosti.

Rok 9: Dokončení

Pro někoho může působit hořkosladce, protože uzavírá mnoho věcí a také se může zdát, že něco končí. Je to proto, aby něco nového mohlo zase začít. Připravujete se na nový cyklus. Některé věci přejdou do nového cyklu, některé zůstanou v tom starém.

 

Zdroj článku