Přejít k hlavnímu obsahu

Největší zmatkaři zvěrokruhu: Beran těžko zvládá stres, Panny jsou posedlé úspěchy a Kozoroh trpí syndromem vyhoření

Stres naše tělo ovlivňuje všemi možnými způsoby. Pokud se dostaví úzkost, může se vám stát, že se naladíte do panického režimu anebo dokonce úplně vypnete. To, jak reagujete na stresující situace, souvisí především s vaší osobností. Jenže způsob, jakým pracujete se svými emocemi, neovlivňuje pouze váš pohled na život, ale také vaše vztahy. A to může být ve vašem životě velký kámen úrazu.

Možná vás bude zajímat, které znamení zvěrokruhu je náchylnější k panikaření a úzkostem a které naopak překousne všechno, pokud jeho jednání přinese úspěchy. Následujících šest znamení patří k těm, kteří mají problém zvládat stres a nejvíce ze všech se poddávají obavám, úzkostem až depresím. Jejich osobnost je nevyvážená, obvykle neví, jak reagovat na špatné zprávy a dostávají se pak do zbytečných konfliktů. Tato znamení navíc mohou mít  problém i po pracovní stránce. Jsou ambiciózní a jakékoliv neúspěchy nedokáží pochopit a tolerovat.

Mohlo by se vám líbit

Karmický horoskop: K čemu jste byli předurčeni? Zjistěte, zda máte dokázat velké věci či udělat ze světa lepší místo

Mnozí lidé bloudí životem bez toho, aby našli svůj pravý úděl. K čemu jste byli předurčeni? Odpověď nabízí i karmický horoskop, ve kterém má každý z nás vepsáno, pro co byl stvořen. Zjistěte, kam byste měli v životě směřovat.
svetzeny.cz

Beran

Beran se může ve stresu stát naprostou koulí napětí. Vaše netrpělivost a podrážděnost jsou známkou velké nervozity. Při stresu jednáte rychle a můžete mít sklon k unáhleným reakcím v zápalu vzteku. Vaší reakcí na stres bude pravděpodobně frustrace. Lidé by se před vámi měli mít na pozoru, a to především, když ve vás tlak narůstá, protože byste mohli vybuchnout. Na druhou stranu máte tendenci se ze stresového pocitu vymanit stejně rychle, jako jste do něj vstoupili, a později snadno zapomenete, co vás rozrušilo.

Lev

Lev je velmi tajnůstkářský. Vaše identita a ego jsou úzce spjaty s vaším emocionálním stavem, což znamená, že jakékoli ohrožení vaší pověsti může být zdrojem stresu. Ovládat své emoce je pro vás velkým oříškem. Stres u vás může probublávat a může vyvolávat pochybnosti o sobě samých. Může vám chybět schopnost jít s davem a přijmout skutečnost, že nemůžete ovládat všechny. Chcete-li se zbavit stresu, musíte se naučit žít v daném okamžiku, místo abyste se snažili kontrolovat každý malý aspekt svého života.

Ryby

Zatímco Ryby mohou navenek působit odtažitě a chladně, uvnitř to doslova víří úzkostmi a strachem. „Toto znamení je velmi intuitivní – což znamená, že přijímají spoustu emocionálních informací najednou,“ říká astroložka Maisy Bristol. Kvůli tomu mohou zapomínají často na stanovení hranic, protože chtějí pomoci. Výsledek? Vystresujete se pak z toho, že se ve vašem prostoru tísní ostatní a vy tak nemáte místo samy pro sebe.

Mohlo by se vám líbit

Budíte se mezi 3 až 5 hodinou ranní? Zpozorněte, vaše tělo takto volá o pomoc. Zjistěte, co vašemu tělu schází v emoční, duchovní a fyzické rovině

Budíte se mezi třetí až pátou hodinou ráno, ačkoliv v tuto dobu ještě vstávat nemusíte a budík vám nezvoní? Dle čínské medicíny to může souviset se zdravotním stavem vašich orgánů i psychikou. Jaký je konkrétní význam jednotlivých hodin, co se vám vaše tělo snaží říct?
svetzeny.cz

Kozoroh

Kozorozi jsou divocí, inteligentní, mazaní a cílevědomí a mají téměř nezastavitelný zápal pro věc. Kvůli této zdánlivě nevyčerpatelné energii Kozorozi často přeceňují, kolik práce skutečně zvládnou. Lidé v tomto znamení bývají náchylní k vyhoření.

Panna

Panny jsou jedny z nejpracovitějších lidí ve zvěrokruhu, ať už pobírají minimální mzdu, nebo řídí společnost. Vědí, jak mít všechny své věci v pořádku, a libují si v čistotě a organizaci. Tento perfekcionismus je bohužel také důvodem, proč jsou Panny nejvíce vystresovaným znamením zvěrokruhu. Protože jsou Panny tak posedlé tím, aby vše odpovídalo jejich super vysokým standardům, ztrácejí nervy, když se něco trochu zvrtne

Blíženci

Blíženci jsou v čele žebříčku nejvíce stresovaných slunečních znamení. Váš stres může stoupnout natolik, že i vaše tělo často pociťuje následky vaší nervozity. Může se stát, že budete příliš komunikovat nebo intelektualizovat své stresující emoce. Můžete si zkusit psát deník a vyprázdnit své myšlenky na kus papíru. Můžete se také zbavit stresu tím, že se vrátíte k některému ze svých oblíbených seriálů nebo filmů nebo si třeba znovu přečtete knihu, kterou máte rádi.

Zdroj článku