Přejít k hlavnímu obsahu

Naše babičky používaly pampelišky pro zmírnění bolesti svalů a kloubů. Tyto domácí léky jsou zázrak

Pampelišky teď rostou všude kolem a mnozí z vás je možná považují za nepříjemný plevel. Ale tyto zářivě žluté rostliny mohou být velmi užitečné pro zdraví i krásu. Pampelišky jsou známé pro své detoxikační vlastnosti a navíc jsou plné vitamínů a minerálů. Jsou také ceněny pro své léčebné vlastnosti a jsou součástí tradiční medicíny po celém světě. Nechte se inspirovat několika recepty domácích léků, které si z pampelišek můžete snadno vyrobit.

Avokádo a další tři potraviny upravují hladinu hormonů potřebných pro úspěšné hubnutí: Po 50 byste je měli jíst denně

Věděli jste, že existují potraviny, které mohou přirozeně podpořit proces hubnutí tím, že regulují hladinu hormonů, které jsou důležité pro regulaci metabolismu a snižování tělesného tuku? Nejvíce to ocení ženy, které přesáhly 50. rok života a hormony již nepracují stejně jako dříve. Zařaďte tyto čtyři potraviny do svého jídelníčku, abyste podpořili efektivní hubnutí.
svetzeny.cz

Skvělý zdroj vitamínů a minerálů

Pampelišky jsou skvělým zdrojem vitamínů a minerálů, ale také mají mnoho léčebných vlastností. Tyto domácí léky jsou snadné na přípravu a mohou být účinné pro zmírnění mnoha zdravotních problémů. Pokud si však nejste jistí, zda jsou tyto léky domácí výroby vhodné pro vás, vždy je lepší to konzultovat s vaším lékařem, zejména pokud máte zdravotní potíže nebo užíváte léky na předpis. Pokud jste alergičtí na pampelišky nebo jiné rostliny, tyto domácí léky rozhodně neužívejte. Pampelišky jsou také skvělou přísadou do salátů a mohou být použity k přípravě čaje. Pokud máte na zahradě pampelišky, neváhejte a běžte si jich pár nasbírat, abyste mohli vyzkoušet jeden z následujících receptů.

Pampeliškový sirup

Pampeliškový sirup je vynikající pro zklidnění kašle a zmírnění bolesti v krku. Pro přípravu si vezměte půlkila pampelišek, nasekejte je a vložte do hrnce. Přidejte dva šálky vody a vařte asi 15 minut. Poté směs sceďte a přidejte do ní jeden a půl šálku cukru. Vařte na mírném ohni, dokud se cukr zcela nerozpustí. Nakonec přidejte šťávu z jednoho citronu a máte hotovo. Sirup uchovávejte v lednici a užívejte podle potřeby.

Pampeliškový čaj

Pampeliškový čaj je vynikající pro podporu trávicího systému a detoxikaci organismu. Pro přípravu čaje vezměte jednu lžičku sušených pampeliškových květů a zalijte je vroucí vodou. Nechte louhovat asi 10 minut a poté sceďte. Čaj pijte dvakrát až třikrát denně.

Jídelníček princezny Diany, který dodržuje i princezna Kate: Udrží štíhlé křivky i hladinu hormonů v rovnováze

Být ve formě chtějí takřka všichni, celebrity a také královskou rodinu nevyjímaje. Princezna Diana byla pověstná svým jídelníčkem, ve snaze udržovat své tělo štíhlé. Jaké bylo tajemství jejího jídelníčku, který si oblíbila i princezna Catherine?
svetzeny.cz

Pampelišková mast

Pampelišková mast je účinná pro zmírnění bolesti svalů a kloubů. Pro přípravu masti vezměte hrst čerstvých pampeliškových květů a listů a nasekejte je. Smíchejte s jedním šálkem olivového oleje a hřejte na mírném ohni po dobu 30 minut. Poté nechte směs vychladnout a sceďte. Přidejte jednu lžičku včelího vosku a opět směs hřejte na mírném ohni, dokud se vosk nerozpustí. Poté směs nechte vychladnout. Mast uchovávejte v lednici a používejte podle potřeby.

Pampeliškový med

Pampeliškový med je účinný pro podporu imunitního systém. Pro přípravu si vezměte hrst čerstvých pampeliškových květů a nechte je vychladnout v lednici po dobu několika hodin. Poté je smíchejte s jedním šálkem medu a nechte louhovat po dobu jednoho týdne. Směs sceďte a uchovávejte v lednici. Užívejte jednu lžičku třikrát denně.

Pampeliškový olej

Pampeliškový olej je účinný pro zmírnění zánětů a podporu zdravé pokožky. Pro přípravu si vezměte hrst čerstvých pampeliškových květů a nasekejte je. Smíchejte je s jedním šálkem olivového oleje a nechte louhovat po dobu jednoho týdne. Poté směs sceďte a uchovávejte na tmavém místě. Pampeliškový olej můžete používat jako přísadu do kosmetických produktů nebo přímo na pokožku.

Zdroj článku