Přejít k hlavnímu obsahu

Hladká pokožka bez chloupků je pro léto nutností. Zkuste epilaci světlem

Každá z nás slyšela slova jako epilace, depilace nebo IPL, ale leckterá tápe, o co se jedná. Dnes se zaměříme na IPL epilaci světlem a společně se Světem ženy vám prozradíme,jaké jsou výhody této metody.

IPL je zkratkou slov Intense Pulsed Light, neboli intenzivní pulsní světlo, které představuje nejvyspělejší a nejméně bolestivou metodu odstraňování chloupků na nohou, pažích, v podpaží, oblasti bikin i na obličeji.  Nejrychlejší z IPL epilátorů, Braun IPL 5, dosahuje rychlosti až 125 záblesků za minutu, což představuje jednoduchý způsob, jak se už po několika týdnech viditelně zbavit nežádoucích chloupků

Jak technologie funguje?

IPL epilátory lze jednoduše používat doma, v pohodlí vašeho domova. Světlo vyslané přístrojem je přitažené melaninem obsaženém v kořínku chloupku, kde ho naruší a znemožní jeho další růst.

Info ikona
Braun

Důležitý je odstín pokožky

Nejlepší výsledky má tato metoda na světlé pokožce a tmavých chloupcích. Příliš světlé nebo zrzavé chloupky nedovedou světlo absorbovat a tudíž efekt není příliš viditelný. Obdobně IPL epilace není určena pro tmavé odstíny pleti, ve které by se paprsky příliš rozptýlily. Moderní domácí IPL přístroje jsou stoprocentně bezpečné - mají v sobě zabudované speciální snímače, které intenzitu záblesků přizpůsobí odstínu pokožky tak, aby co nejšetrněji docílily toho nejúčinnějšího a viditelného omezení růstu chloupků. Epilátory značky Braun mají v sobě zabudovanou technologii SensoAdapt, která si jednoduše přečte odstín pokožky před každým zábleskem. Navíc se paprsky aktivují teprve v momentě přiložení hlavice na kůži. Není proto potřeba nosit žádné speciální brýle, jako je tomu v kosmetických salonech, kde ale pracují s odlišnými přístroji. 

Výsledky již po 4 týdnech 

IPL přístroj se používá na oholenou pokožku, protože záblesky působí na kořínky chloupků jen v jejich růstové fázi a pokud by se nějaký chloupek nad povrchem kůže vyskytl, intenzivní světlo ho spálí. Je potřeba epilátor použít opakovaně, ale například u Braun Silk-expert Pro 5 se první výsledky dostaví už po 4 týdnech, pokud uživatel epiluje jednou týdně. Pro optimální výsledek se doporučuje v prvních 4-12 týdnech epilovat jednou týdně a poté již jen dle individuální potřeby 1x za 1-6 měsíců. IPL epilátory lze používat nejen na nohy, ale i na další části těla, některé produkty totiž obsahují nástavce určené speciálně pro obličej nebo oblast bikin. 

Info ikona
Braun

Zaměřeno na muže

A není překvapením, že se výrobci zaměřují už i na pány - značka Braun přišla s variantou produktu, která je určená pro muže a jejich hladký hrudník. Xenonová výbojka má životnost 400 000 záblesků, což odpovídá až 24 letům používání bez nutnosti výměny lampy.  

Info ikona
Braun

IPL epilace od Braun Silk-expert Pro 5 

Značka Braun má pro letošní letní sezónu ve svém portfoliu 4 nové dámské sady v bílo-zlatém designu. Některé obsahují i obličejový mini depilátor pro rychlé a snadné odstranění chloupků, které vyžaduje vysoký stupeň přesnosti a citlivosti. Chloupky stačí nejprve v obličeji oholit a poté použít IPL epilátor s nasazenou nejužší hlavicí. Některé sady obsahují i novou širokou hlavu, díky které je epilace ještě rychlejší. Je vhodná zejména na epilaci na větších oblastech těla, např. na stehnech nebo u pánů na zádech a hrudníku. 

Nové sady najdete pod označením Silk∙expert Pro PL 5347, Silk∙expert Pro PL 5237, Silk∙expert Pro PL 5223 a Silk∙expert Pro PL 5139 ve vybraných prodejnách a e-shopech, např. na alza.cz. Pánský IPL epilátor nese název Silk∙expert Pro PL 5115 a je k dostání v bílo stříbrné kombinaci v beauty pouzdru, třeba jako perfektní dárek pro partnera.  

 

 

Info ikona
Braun
Info ikona
Braun