Přejít k hlavnímu obsahu

Pevný zadek a vyrýsované tělo: Naučte se jediný cvik, který změní všechno

V dnešní hektické době, kdy je těžké najít čas na rozsáhlé sportovní aktivity nebo složité tréninkové programy, je důležité najít jednoduché a efektivní cvičení, které posílí celé tělo a zlepší fyzickou kondici. Jedním z takových cviků jsou dřepy, známé také jako squads. Tento cvik nejenže účinně procvičí celé tělo, ale také pomáhá vytvarovat krásný zadek.

Jednoduché a efektivní: Zpevněte zadek a tělo tímto cvičením!

Dřepy jsou skvělým cvičením pro posílení celého těla. Jsou nekomplikované a lze je snadno začlenit do každodenního života. Nevyžadují žádné vybavení ani další pomůcky, což znamená, že je můžete provádět kdekoli – doma, v kanceláři nebo venku na čerstvém vzduchu.

Dřepy mají celou řadu výhod. Zlepšují vytrvalost, sílu i flexibilitu a mají pozitivní vliv na tělo i mysl. Pravidelné provádění dřepů vám pomůže dosáhnout pevnějšího a tvarovanějšího zadku, a zároveň posílíte nohy, břišní svaly a dolní část zad.

Mohlo by se Vám líbit: "Žvýkání je jedna z největších dietních chyb, které můžete udělat," říká výživový poradce

Mohlo by se vám líbit

Zabiják břišního tuku: Vyzkoušejte snadný recept na lahodné wrapy vyrobené pouze ze 3 ingrediencí

Léto je již v plném proudu. Je tedy nejvyšší čas zahnat poslední kila navíc a zapracovat na svém individuálním vysněném těle. I když je nějaký tuk na břiše naprosto nezbytný pro přežití – a je více než v pořádku nebýt kost a kůže, vaše motivace k hubnutí by měla být odměněna požitkem. Znáte proteinové wrapy?
svetzeny.cz

Doporučuje se opatrnost: Na co si dát pozor při provádění dřepů

Správná technika je při dřepech klíčová. Pokud se vám při cvičení začnou prohýbat záda, znamená to, že jdete příliš nízko. Aby bylo možné zkontrolovat správnost provedení, je užitečné provádět dřepy před zrcadlem. Správná technika zahrnuje udržení pat na podlaze po celou dobu cvičení, krátké vydržení v dolní pozici a následné tlačení zadku dopředu při návratu do výchozí polohy.

Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli cílit na tři série po 10 až 20 opakováních. Pro zvýšení intenzity cvičení můžete držet závaží v obou rukou.

Fitness trenér dřepy doporučuje

"Dřepy jsou jednoduchým a efektivním cvikem, který můžete snadno začlenit do svého každodenního života. Pomohou vám zpevnit a vytvarovat zadek, posílit celé tělo a zlepšit vaši fyzickou kondici. Dodržováním správné techniky a postupným zvyšováním intenzity cvičení dosáhnete skvělých výsledků," říká fitness trenér Michal Šetina. 

Mohlo by Vás zajímat: Tyto tvarující plavky jsou hitem léta 2024

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon