Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemství tarotu: Jak jeho prostřednictvím můžeme nahlížet do budoucnosti i minulosti?

Info ikona
Tarot

Lidé odjakživa hledali odpovědi na otázky, které se týkají jejich osudu. Už po staletí jim na řadu z nich umí odpovědět tarot. Jeho prostřednictvím můžeme nahlížet do budoucnosti i pochopit, proč se nám některé věci v minulosti udály. Tarot nám umožňuje nahlédnout do našeho nitra a vypořádat se s tím, co se děje kolem nás.

O tarotu

Tarot je z psychologického hlediska vizuálním ztvárněním psychických stavů. Nabízí vhled do osobních motivů a do duchovního i profesionálního vývoje člověka. Jako mapa vědomí obsahuje Tarot obraz veškerých lidských zkušeností a prožitků. Tarotový symbol je vnější obraz našich vnitřních procesů.

Historie tarotu

Původ tarotu není znám, první zmínky o něm však můžeme naleznout už ve staroegyptských knihovnách. Nejstarší dodnes zachované karty vznikly v 15. století v Horní Itálii a další o něco později v jižní Francii. Neví se přesně, jakým způsobem se tarotové karty do Evropy dostaly, nejčastěji se hovoří o tom, že je sem importovali kočovní cikáni či Arabové. V průběhu 15. století se tarotové karty kreslily nebo ručně malovaly na objednávku knížecích dvorů v severní Itálii a Francii. Později se na jejich výrobu začaly používat různé techniky. Ať už je však původ tarotu jakýkoliv, nejdůležitějším zůstává jeho symbolický a archetypální význam.

Víme, jak nažhavit každé znamení zvěrokruhu: Štír šílí z červené barvy, Beran z vašeho potu!

svetzeny.cz

Tarot a jeho význam v dnešní době

Tarot lze velmi dobře použít k tomu, aby neviditelné učinil viditelným. Ať se jedná o vaše pocity nebo situace, které jsou běžně našemu pohledu skryté. Proto se pomocí tarotu můžete vydat na cestu sebepoznání a obnovení. Karty v tarotu nejsou nahodilé. Jsou rozděleny do 22 Velkých arkán, 40 Malých arkán a 16 dvorních karet. Když vše sečteme je to 78 karet. Slovo arkánum můžeme přeložit jako tajemství. Tarotový řád nás učí poznávat zákonitosti skutečného života. I přestože je tarot rozdělen na tři části, je třeba ho vnímat jako celek.

Velká a Malá arkána zobrazuje to, co lidé ovládají, nebo to co ovládá je. Tarotové karty Velké arkány lze uchopit jako vaše životní symboly. Charakterizují váš talent, vlohy, poslání, úkol a směřování v tomto životě. Je to symbol vašeho základního nastavení, symbol vaší duše.

Info ikona
Tarot

Dvorní karty jsou měřítkem lidských typů a povah.

Malá arkána je rozdělena do čtyř skupin. Tyto skupiny symbolizují hole, poháry, pentakly (disky) a meče. Z hlediska živlů holím vládne oheň, pohárům voda, pentaklům země a mečům vzduch. Dalšími kartami Malé arkány jsou dvorní karty - králové, královny, rytíři a pážata. Povšimněte si, jak nápadně podobné jsou tyto postavy figurkám z šach. Někteří badatelé se domnívají, že šachové figurky byly předlohou pro tarotové karty.

 

Všechno má své vibrace

Víte, proč si vždy vytáhnete kartu, která vám odpoví přesně na otázku, kterou jste si položili? Všechno má své vibrace. Když někdo touží po lásce, vytáhne si karty, které o ní hovoří. Když se někdo něčeho bojí, vytáhne si karty, které vypovídají o jeho strachu. Hovoříme zde o zákonu rezonance, kdy stejné přitahuje stejné nebo velmi podobné.

 

Tarot jako zrcadlo vaší duše

Dokáže velmi přesně odhalit, co vše v sobě nosíte. Neskrývá před vámi pravdu, což je mnohdy důvodem, proč se lidé tarotového výkladu obávají. Nejsou připraveni slyšet pravdu, je pro ně daleko snazší žít v iluzi. Otázkou však zůstává, kam takový život vede…Je důležité si uvědomit, že nejsme oběťmi osudu ani stoprocentními tvůrci svých životů. Krásně to lze vyjádřit větou: „Osud míchá karty, ale hrajeme my.“


Autor: Alice Cross, Alchymistka.com

Nejatraktivnější znamení zvěrokruhu: Na jakém místě jste se umístili vy?

svetzeny.cz

Znamení, že jste našli svou spřízněnou duši

svetzeny.cz