Přejít k hlavnímu obsahu

Momenty, kdy muž ztrácí zájem o ženu: Všímejte si zejména třech varovných signálů

Co platilo včera, nemusí platit dnes. Sice všichni víme, že změna je život, ale v zásadě nemáme změny rádi. Obzvlášť, když se jedná o partnerský vztah, který bývá jedním z nejdůležitějších pilířů našeho života. Až doposud jste žili ve spokojeném svazku, ale najednou to v něm začíná skřípat. Vaše ženská intuice jede na plné obrátky a vy si musíte přiznat nepříjemnou věc. Váš muž o vás začíná ztrácet zájem.

Asi to nikdy nebude stejný důvod, lidé jsou různí, proto se liší také důvody pro ukončení vztahu nebo ztráty zájmu. Nemusíte si vzájemně sedět, partner chce trávit čas jinak, s více lidmi, má vlastní problém nebo jen nemá dostatek odvahy vám říct, co chce jinak. “Mezi lidmi se dějí věci, které nikdy nepochopíte. Když vás neupřednostňuje, nestojí za váš čas a námahu, takže se s ním nezaobírejte,” píše ve svém článku pro psychologytoday.com Kelly Campbell Ph.D. Proč muži ztrácejí zájem?

1. Nízká sebedůvěra může být příčinou, že muž ztrácí zájem

Sebevědomí je velmi mocná zbraň, kterou můžete oslovit a oslnit spoustu lidí. Muži mohou ztrácet zájem, když mají vedle sebe ženu, která není dostatečně sebevědomá. Sama se shazuje, snaží se být neviditelná, nemá na nic názor, vše je podle ní zbytečné a na ni přece nezáleží. Zapojit se do hovoru je pro ni nepředstavitelné. V takovém případě se muž může chvíli snažit, ale přestane ho to bavit a rychle ztrácí zájem.

Čtěte také: Toto je moment, kdy žena definitivně ztrácí zájem o svého partnera

Ženy jsou velmi trpělivé a některé z nich vydrží spoustu výmluv, omluv, pohádek a všeho, co muži dokáží vymyslet, jen aby zakryli své prohřešky. Když se ženy zamilují, mohou si partnera idealizovat. Představa, že se ho vzdají, protože není takový, jakého si přejí, jim často propůjčuje až svatou trpělivost.

2. Muže odrazuje přílišné stěžování si

Každý má někdy špatný den a potřebuje se někomu svěřit, postěžovat si a říct mu, jak je život těžký. Funguje to vzájemně a je dobré mít partnera nebo přítele, kterému to můžete vše říct. Ať už si stěžujete na kolegu v práci, na nekomunikaci, problémy v osobním životě, rodinu, kamarádky, zkrátka na cokoliv. Když je toho stěžování moc, muži obvykle ztrácí zájem a raději hledají někde jinde. Muži to mohou brát jako osobní selhání, chvíli se snaží, aby ženě pomohli problém vyřešit, ale po chvíli je to přestane bavit a chtějí někoho, kdo není tak problematický.

3. Muži ztrácí zájem, když je nadměrná péče

Ženy se snaží o svého partnera pečovat, touží ho udělat šťastným a každá to bere jinak. Někdy může přílišná péče utahovat smyčku kolem krku a dusit. Pravidelné posílání spousty zpráv, kde je a kdy se vrátí, servírování teplé večeře a neustálá snaha vědět o něm všechno, může připomínat spíše matku, než partnerku. To je moment, kdy muži ztrácí zájem a raději jdou o dům dál. Každý ve vztahu potřebuje dýchat a také chce čas, který využije jen pro sebe.

Chování žen během rande, které muže odrazuje: Pokud děláte jednu z těchto 8 věcí, váš protějšek ihned ztratí zájem

Toto je osm věcí, které ženy dělají během rande a mužům přijdou velmi odpudivé. Pokud je děláte také, nedivte se, že váš protějšek ihned ztratí zájem! Podívejte se na největší „zabijáky“ romantiky, tyto věci odradí každého muže!
svetzeny.cz

Další důvody k ukončení vztahu

Muži mohou ztrácet zájem i z mnoha jiných důvodů. Ne vždycky ten důvod musí nutně souviset s vámi, s jejich partnerkou. Můžou se měnit jejich priority, termíny v práci, rodinné problémy, povýšení, odchod z práce, necítí se v partnerském vztahu komfortně a mnoho dalšího. V takovém případě je to začátek konce. 

Zdroj článku