Přejít k hlavnímu obsahu

Astrologie: Se kterou královnou sdílíte stejné znamení zvěrokruhu, je to krutá Krvavá Marie, obdivuhodná královna Viktorie, nebo někdo jiný?

Víte, se kterou významnou panovnicí sdílíte stejné znamení zvěrokruhu a povahové vlastnosti? Je to krutá Krvavá Marie, která roky děsila celou Anglii, nejkrásnější panovnice své doby – císařovna Sissi, nebo královna Viktorie, která dokázala Anglii posunout vpřed?

Beran – Markéta z Anjou

Markéta z Anjou byla velmi odvážná žena, takové jsou i ženy narození ve znamení Berana. Žila v 15. století, provdána byla za psychicky nevyrovnaného krále Jindřicha VI. Velmi rychle se stala jeho nejvěrnější poradkyní a nebála se vyjádřit nesouhlas s jeho ostatními rádci. Stejně jako ona, ani vy se nenecháte nikým brzdit.

Býk – Marie Terezie

Marie Terezie byla první i poslední českou panovnicí. Tvrdě si své místo na slunci musela vydobýt, narážela zejména na odpor českých stavů. Přesto prosadila důležité reformy, jednou z nich byla povinná školní docházka. I vy jste velmi pracovitý člověk, který se nenechá odradit.

Blíženci – Královna Viktorie

Své znamení zvěrokruhu sdílíte se svéráznou královnou Viktorií. Stejně jako jí, i vám se povede nejlépe, pokud po svém boku budete mít partnera, který vás bude chápat a podporovat. Tím byl pro královnu Viktorii princ Albert, kterého milovala celým svým srdcem a po jeho smrti po zbytek života nosila jen černou barvu oděvu.

Mohlo by se vám líbit

6 znaků skutečně silných žen, kterých si muži váží: Máte tyto výjimečné vlastnosti také?

Margaret Thatcher kdysi prohlásila, že pokud chcete, aby se něco řeklo, požádejte muže. Pokud chcete, aby se něco udělalo, požádejte ženu. Jaké vlastnosti a znaky vystihují výjimečně silné ženy, které si jdou odvážně za svými sny a nezastaví se před ničím? Zjistěte, zda jste jednou z nich.
svetzeny.cz

Rak – Joséphine de Beauharnais

Své znamení sdílíte s manželkou Napoleona Bonaparte, císařovnou Joséphine de Beauharnais. Tato žena byla několikrát vdaná a její manželství s Napoleonem bylo poněkud bouřlivé, jelikož neustále flirtovala s jinými muži, čímž způsobila mnoho dramatických scén. Stejně jako ona, i vy se řídíte svým srdcem a jste pro lásku schopná ztratit rozum.

Lev – Královna Alžběta, královna matka

Lvi jsou považováni za hrdé, odvážné a loajální, tyto vlastnosti měla zajisté i královna Alžběta (královna matka). Byla velmi charismatická a lidé jí přezdívali „usmívající se vévodkyně“. Své osobní kouzlo využívala během druhé světové války k tomu, aby povzbudila morálku vojáků. Obdivuhodná žena!

Panna – Královna Alžběta I.

Panny jsou chytré, důsledné a umí si poradit s každým problémem. Taková byla i jedna z největších královen, Alžběta I. Ač jí lidé nejdříve považovali za nelegitimního dědice trůnu, svými schopnostmi je přesvědčila, že je tou nejlepší panovnicí Anglie, dovedla nastartovat její růst v mnoha odvětvích – obchodu, změní i v politice a boji o moc.

Váhy – Anna Klevská

Anna Klevská je známá díky sňatku s Jindřichem VIII. Je považována za ženu, která jediná dokázala bez „ztráty kytičky“ uniknout z jeho spárů a vyhnout se tragickému osudu. Jelikož svůj sňatek nestvrdili o svatební noci kvůli jejímu odporu, proběhla posléze anulace. I vy jste velmi chytří a umíte „vybruslit“ ze všech životních situací, které vás potkají.

Štír – Marie Antoinetta

O Štírech se říká, že jsou tajemní, a to se potvrzuje i v případě Marie Antoinetty. Během své vlády se totiž snažila co nejvíce skrývat, dokonce si ve Versailles nechala zbudovat zahradní „útočiště“, kde se skrývala před zraky zvědavých očí. Její bezcitnost a nezájem vůči lidu se jí nevyplatila, v roce 1793 byla popravena gilotinou.

Střelec – Královna Kristina Švédská

Střelci bývají nezkrotní, zábavní, energičtí a nemají rádi konvence. Přesně taková byla i tato královna. Už v útlém věku se obklopovala umělci a nikdy se nepřestávala učit. V 28 letech abdikovala a rozhodla se přestěhovat do Říma, kde se stala mecenáškou umění. Je důkazem, že Střelce nikdo nespoutá.

Mohlo by se vám líbit

Poznejte ženskou mysl: 6 důvodů, proč vám žena neříká, jak se cítí

Někteří lidé mají vrozenou schopnost asertivity a jsou natolik silní, že vždy řeknou své pocity přímo. Některým ženám, obzvlášť když jsou ve vztahu, to nejde tak snadno. Komunikace ve vztahu je skvělá věc, ale někdy může váznout, když je pro ženu obtížné věci říkat narovinu. Obvykle to bývá založeno na strachu z vaší reakce nebo odpovědi, kterou si nepřeje slyšet. Někdy za tím ale bývá víc než to, poznejte 6 důvodů, proč to pro ženu může být obtížné!
svetzeny.cz

Kozoroh – Alžběta Bavorská

Co se týče disciplinovanosti, Kozoroha jen tak někdo nepřekoná. Jsou to vážní, introvertní, pracovití lidé, přesně taková byla i Alžběta Bavorská, zvaná též Sissi. Celý život se od ostatních izolovala ve svém paláci. Byla považována za nejkrásnější panovnici své doby. Avšak také bojovala s duševními nemocemi, byla plachá a melancholická. Bohužel se její disciplinovanost, co se týče jídla, rozvinula ve vážnou poruchu stravování. Její život skončil tragicky, byla zavražděna italským anarchistou.

Vodnář – Anna Stuartovna

Vodnáři jsou považováni za nezávislé inovátory, kteří přemýšlí úplně jinak než ostatní lidé.Přesně taková byla Anna Stuartovna, za její vlády Velká Británie zaznamenala velký pokrok, podařilo se jí totiž sjednotit Anglii a Skotsko. Tato královna se nikdy nehrála podle pravidel a na konvence z vysoka „kašlala“, údajně měla být dokonce zamilovaná do ženy, což v té době byl nepředstavitelný skandál.

Ryby – Marie I. Tudorovna

O Rybách se říká, že jsou nevyzpytatelné, což na málokoho sedí více než na Marii I. Tudorovnu, přezdívanou Krvavá Marie. Byla velmi krutá, ve snaze obnovit katolickou vládu nechala upálit stovky lidí. Nutno dodat, že měla velmi přísného a zlého otce – Jindřicha VIII., jeho výchova se na ní musela podepsat.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku