Přejít k hlavnímu obsahu

Příiš málo tuku, častý peeling a kolagen v nesprávném věku: I to jsou důvody předčasného stárnutí pleti

Info ikona
Kolagen

Snad každá žena touží vypadat mladě co nejdéle, proto většina žen pečuje o svoji pleť a snaží se o prevenci. Kromě zaručených způsobů, jako je nekouřit nepít alkohol a pít dostatečné množství vody, také mnoho žen sahá po pleťové kosmetice proti stárnutí nebo dokonce estetickým zákrokům jako vpichování kolagenu. Jenže i v tomto případě platí, že všeho moc škodí a tak můžou některé zdánlivě dobré věci působit kontraproduktivně.

Info ikona
Kolagen

Používání kúry na posílení kolagenu v nesprávném věku

Přibližně do věku 30 let si lidské tělo vyrábí dostatečné množství kolagenu, které potřebuje. Příliš mnoho kolagenu pak naruší cyklus jeho pozdější produkce, což vede k předčasnému stárnutí pokožky. Ošetření a produkty na podporu kolagenu je tedy lepší nechat až na pozdější dobu, ideálně po 35 letech, aby se zabránilo přirozenému zpomalování produkce kolagenu. Důležitá je také péče po ošetření, která by měla zahrnovat sérum s vitamínem C. Ten totiž poskytuje materiál potřebný pro kožní vlákna pro tvorbu více kolagenu.

Příliš častý peeling

Odstranění odumřelých kožních buněk pomocí šetrného peelingu není jednou za čas špatná věc. Ale pokud to budete dělat příliš často, budete si postupně odstraňovat i pěkné zdravé buňky dříve, než stačí odumřít.

Oblékání žen po čtyřicítce: Vyvarujte se levných materiálů a pytlovitých střihů. Co si obléct, pokud chcete vypadat mladší a štíhlejší?

svetzeny.cz

Info ikona
Cukr

Velké množství cukru

Pokud milujete sladké, měli byste začít jeho konzumaci hlídat. Nadměrná konzumace cukru totiž způsobuje, že kolagenová a elastinová vlákna v pokožce se stávají křehkými a náchylnými k lámání. V určitém okamžiku pak nebude vaše pokožka držet svůj povrch rovnoměrně a horní vrstvy pokožky začnou vykazovat rýhy a vrásky. Pokud si nemůžete se sladkým pomoct, zkuste alespoň nahradit cukr medem nebo zkuste nějakou náhražku v podobě stévie či erythritolu, které mimo jiné neobsahují žádné kalorie.

Příliš málo tuku

Nízkotučné diety jsou možná dobré pro rychlé hubnutí, ale jsou hrozné pro vaši pokožku. Ujistěte se proto, že máte ve své stravě i dostatečné množství tuku. Nemusí se přitom nutně jednat o tuk rostlinný, v malé míře je totiž prospěšný i tuk živočišný. I tady ale platí, že nic se nemá přehánět, nebo hrozí pro změnu poškození cév či obezita.

Existují barvy vlasů, kterým by se ženy nad 50 měly vyhnout: zapomeňte na ombré nebo odbarvování

svetzeny.cz

Info ikona
Opalování

Příliš mnoho slunce

Vyhýbat se zcela slunečním paprskům je nejen takřka nemožné, ale i nezdravé. Sluneční paprsky jsou hlavním zdrojem vitamínu D, který je pro vaše tělo nezbytný a který napomáhá zdravým kostem, vlasům, nehtům ale třeba i pokožce. Při pobytu na slunci byste však měli vaši pokožku chránit před spálením pomocí krému s dostatečně vysokým ochranným faktorem. Pokožka, která je nadměrně vstavována slunečním paprskům, má tendenci k rychlému stárnutí. Rozmyslete si tedy i časté návštěvy solária. U žen ve věku nad 40 let se navíc vlivem slunce mohou začít objevovat tzv. stařecké skvrny.

Dehydratace

Dostatečná hydratace hraje klíčovou roli při oddálení stárnutí pokožky. Nejde však jen o pití dostatečného množství tekutin. Hydratovat byste měli i svou pleť, obzvlášť pokud je spíše suchá a mimické linky, které se na vaší pokožce vytvářejí, mají tendenci zůstávat déle. Stejně jako stroj s pohyblivými částmi i vaše pleť potřebuje správně „mazat“, aby pracovala optimálně.

Zlozvyky, kvůli kterým pleť stárne rychleji: Pozor dejte na mnutí očí nebo spaní na břiše. Čemu se vyvarovat, pokud chcete vypadat mladě?

svetzeny.cz

Zdroj: Healthline