Přejít k hlavnímu obsahu

Dětem chybí vitamin D a jí moc cukru

Sladkosti, slazené nápoje, fastfood. České děti jí čím dál víc cukrů a hrozí jim obezita. Většina z nich také trpí nedostatkem vitaminu D. Zjistěte, jak tomu u vašich dětí zabránit a v závěru článku pro vás máme soutěž s Marťánkama.

Děti v posledních letech postihují především „civilizační choroby“, způsobené současným životním stylem. „Děti dnes ve srovnání s minulostí nemají problém s nedostatečným příjmem energie, naopak ho mají až příliš vysoký. Problém je ve složení jejich potravy. Chutná jim slané a sladké, což jsou hlavně průmyslově zpracované potraviny, ve kterých je obvykle nedostatek vitaminů a minerálů. Tím se děti dostávají do začarovaného kruhu nezdravého vývoje,“ vysvětluje lékař Jan Boženský, který se podílí na vývoji doplňků stravy Marťánci od společnosti Walmark.

Doplňky stravy Marťánci Futura

Nedostatek vitaminů vede ke snížené imunitě až po kožní problémy nebo poruchy koncentrace. Lékaři se shodují, že dětem chybí hlavně vitamin D. Ten se v těle vytváří díky slunci a obsažen je například v játrech, vajíčkách nebo rybím tuku. Děti ale tyhle potraviny nemají příliš v oblibě. Jednou z cest tak může být podávání multivitaminových doplňků stravy, které jsou svým složením uzpůsobené potřebám dítěte v konkrétním věku. „Vhodné doplňky jsou třeba z nové řady produktů doplňků stravy Futura od Marťánků. Rodičům ale také radím, aby u dětí omezili sladké limonády a další nezdravé potraviny, a zkusili s dětmi usmlouvat alespoň tři porce zeleniny nebo ovoce denně. Nezdravé návyky z dětství si totiž budou přenášet i do dospělosti, kdy je ještě těžší se jich zbavit,“ dodává Boženský.

Jejich imunitu podpoří také nový doplněk stravy Marťánci PROimun Akut. Obsahuje extrakty z černého bezu a šípků, které podporují aktivní imunitní systém dítěte v rizikových obdobích, například při zvýšené zátěži při nástupu do školního nebo předškolního kolektivu, nebo pokud se vyskytuje nachlazení v rodině.

Letní potíže

Všichni to známe: léto, horko, cestování, grilování, zmrzlina a jiné rizikové potraviny… a s  tím spojený častý výskyt průjmů zejména bakteriálního původu. A co v takové situaci dělat? Zásadní je dostatečně pít mírně slazený čaj nebo minerálky bez příchutě, protože při průjmu může nastat dehydratace. Vyhněte se tekutinám s příliš vysokým obsahem cukru, které by průjem naopak podpořily. Vhodné je omezit tuky a jíst v menších dávkách potraviny s vysokým obsahem polysacharidů například vařené brambory, rýži, pečivo, suchary, piškoty, banány, jablka, rýžový či mrkvový odvar.

Pro obnovu narušené střevní mikroflóry je vhodné doplňovat probiotika, zejména přípravky obsahující probiotickou kvasinku Saccharomyces boulardii. Takovým přípravkem je doplněk stravy Biopron Forte, unikátní probiotický komplex na trhu s kombinací S. boulardii, laktobacilů a prebiotik. Díky tomu rychle obnovuje střevní mikroflóru po střevních potížích.

Info ikona
Doplněk stravy Biopron.

Soutěž 

Tři z vás mohou vyhrát balíček, který obsahuje doplňky stravy Marťánci Akut a Biopron Forte. Stačí, když odpovíte na naši otázku ve formuláři. Soutěž trvá od 18. 6. do 25. 6. 2019.