Přejít k hlavnímu obsahu

Gelové nehty: Pozor na možná rizika!

Gelové nehty: Pozor na možná rizika!

Gelové a „nalepovací“ nehty jsou stále velmi trendy. Z pohledu dermatologa to však pro kůži není zrovna nejzdravější. Jaká jsou úskalí?

* Dlouhodobé překrývání vlastních nehtů gelovými maskuje případné zdravotní neduhy nehtů a jejich okolí, což může způsobit značné potíže. „Nehet pod nánosem gelu nedýchá, a snadno tedy dochází k plísňovým onemocněním. Každý problém dříve či později vypluje na povrch, v tomto případě však většinou bohužel pozdě, jelikož v jeho počátku není viditelný,“ upozorňuje MUDr. Helena Reisingerová z kliniky estetické medicíny Mediestetik.

* Gelové nehty se vytvářejí pomocí UV lampy. A jak známo, UV záření má negativní dopady na kůži, a to zejména z hlediska jejího rychlého stárnutí. „K nám na kliniku přicházejí pacientky, které léta chodí na gelovou manikúru, a mají sice hezké nehty, ale vzhled jejich rukou rozhodně není adekvátní jejich věku. V takovém případě pak většinou volíme metodu omlazení pokožky rukou pomocí radiofrekvenčního liftingu Thermage, který dovede stimulovat buňky k produkci nového kolagenu, a tím nastartovat regenerační procesy v pokožce,“ říká lékařka.

V čem tato metoda spočívá?

Na kůži působí radiofrekvenční energie, která je velmi přesně zacílena na kolagenová vlákna. Tepelnou stimulací vlákna opětovně posilují a buňky vytvářejí velké množství nového kolagenu, který pokožku zpevňuje a zpružňuje. Nedochází přitom k narušení svrchních vrstev kůže, není proto nutné se po ošetření nijak omezovat. Efekt se dostavuje čtyři týdny po ošetření, v průběhu následujících šesti měsíců narůstá a je dlouhodobý (i po pěti letech bude pokožka rukou vypadat viditelně mladší než před absolvováním Thermage).

Foto: Depositphotos (1)