Přejít k hlavnímu obsahu

Podzim vás nezaskočí. Jak posílit imunitu?

Venku už to začíná hrát všemi barvami a pod kůži se dostává podzimní ochlazení. Je proto potřeba se na něj pořádně připravit, ať nás neskolí rýma či první nachlazení. Obzvláště u dětí, které jsou neustále v kolektivu ve školce či škole, je důležité posilovat imunitu.

Jak posilovat imunitu?

Hlavním úkolem imunity je obrana našeho organizmu vůči škodlivým vlivům, virům a bakteriím. Tuto funkci vykonává prostřednictvím velkého množství buněk a molekul, přítomných ve všech částech našeho organizmu.

Část imunity (tzv. nespecifickou) máme vrozenou a část (tzv. specifickou) si budujeme postupně v průběhu našeho života, kdy organismus postupně překonává infekce. Takže je z části na nás, jak se dokážeme vypořádat s fyzickou i psychickou zátěží. Imunita se dá podpořit zdravým životním stylem, pestrou stravou, která je bohatá na přirozené zdroje vitaminů a minerálů a nesmíte zapomínat na kvalitní spánek!

Doplňte vitaminy

Imunitu můžete podpořit i díky potravinovým doplňkům. Jedním z nejužívanějších je vitamin C, který zvyšuje odolnost vůči infekcím díky jeho antioxidačním účinkům. Je nezbytný pro tvorbu kolagenu pro normální funkci kostí, chrupavek, dásní, zubů, kůže, podporuje vstřebávání železa. Přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před oxidativním stresem a ke snížení míry únavy a vyčerpání. K normální funkci imunitního systému přispívají ale i jiné antioxidanty, například selen a zinek.

Imunoglukany pro imunitu

Oblíbenou a mnohými studiemi ověřenou skupinou jsou imunoglukany, z nich biologicky nejaktivnější jsou beta-glukany. Jsou to přírodní látky, které najdeme v buněčné stěně hub, kvasinek i obilovin. Beta-glukany mají účinky protizánětlivé, antioxidační i regenerační. Dokáží ovlivnit jak imunitu vrozenou, tak i tu získanou. Pro účinek je důležitá čistota beta-glukanu, protože s čistotou stoupá účinnost.

Zajímavou látkou je kolostrum (první mateřské mléko) neboli, mlezivo. Je to tekutina vylučovaná mléčnou žlázou matky do 48 hodin po porodu, kterou novorozenec potřebuje v prvních kritických dnech po porodu. Je bohatým zdrojem životně důležitých složek, které podporují vznik funkční imunity.

Existuje několik typů, nejznámější je bovinní kolostrum. Připravuje se z mléka, které krávy produkují několik hodin po porodu. Kolostrum je bohaté na imunoglobuliny, což jsou látky, které využívá organizmus, aby reagoval se specifickými strukturami virů, bakterií a toxinů, rozpoznal je a zneškodnil.

Rozlišuje se 5 tříd imunoglobulinů, kde hlavně imunoglobuliny třídy IgG a IgM mají svou významnou funkci při krátkodobé i dlouhodobé ochraně před infekcí. Důležitými látkami obsaženými v kolostru jsou cytokiny, které zabezpečují komunikaci mezi buňkami, regulují zánět a zlepšují obranyschopnost a jsou odpovědné za „úspěšný“ průběh imunitní reakce. Kolostrum obsahuje i mnohé růstové faktory, které podporují růst a množení buněk, je bohaté na bílkoviny, tuky a cukry spolu s vitaminy a minerály.

Vše v jednom

Výběr látek podporujících imunitu nebyl zcela náhodný. Všechny výše zmíněné složky je možné najít v jediném produktu, kterým je Kolostrum s beta-glukany od značky Barny´s. Přípravek je k dostání ve formě kapslí a je určen již pro děti od tří let. Kapsle je možné bez ztráty účinnosti vysypat, což ocení právě děti nebo i dospělí, kterým polykání tablet či kapslí dělá potíže.

Kolostrum obsažené v tomto doplňku stravy je výjimečné svým kvalitním původem (biologický volný chov) a je také získávané z úplně prvního dojení, kdy je množství obsažených látek nejvyšší. Blahodárný účinek kolostra je podpořen přítomností vysoce čištěných beta-glukanů, vitaminu C, zinku a selenu. K dostání v lékárnách a na www.barnys.cz.

Záruka kvality

Co odlišuje Barny’s od ostatních výrobců? Na 100% si stojí za kvalitou všech doplňků stravy. Jsou natolik přesvědčeni o kvalitě výrobků Barny’s, že když nebudete s jejich výrobky spokojeni, vrátí vám zpět peníze.