Přejít k hlavnímu obsahu

Lékaři radí 7 míst na těle, kde byste se nikdy neměli dotýkat

Věděli jste, že existují části těla, kterých byste se jednoduše nikdy neměli dotýkat? Lidské tělo je fascinující mechanismus, ale existují místa, která bychom měli chránit a dodržovat určitá pravidla ohledně jejich manipulace. Lékaři a odborníci na zdraví dlouhodobě zdůrazňují, že například zadek je jednou z těchto oblastí. Které jsou další?

1. Od zvukovodu ruce pryč!

Máme ve zvyku se energicky dotýkat našeho zvukovodu, zvláště po koupeli. Jenže jemná tenká kůže ve zvukovodu může být tímto způsobem vážně poškozena. Protože naše ruce jsou první živnou půdou pro většinu nemocí, je nejlepší je držet mimo vaše uši.

2. Sahat si do očí je velká chyba

Svědění očí může být způsobeno neustálým třením během dne. Pokud vás svědí oči, rozhodněte se raději pro oční kapky, než abyste do nich strkali prsty. Oči jsou nejcitlivější částí těla a je třeba s nimi zacházet opatrně. K většině očních infekcí dochází kvůli neustálému doteku vašich rukou na nich.

3. Lékaři radí: Do nosu si opravdu nesahejte

Určitě se ptáte, jak jinak byste si nos čistili? Pokud si opravdu musíte vyčistit nos pořádně, použijte k tomu dezinfikovaný kapesník. Studie uvádějí, že ti, kteří si často sahají do nosu svými prsty, jsou náchylnější k nemocem než ti, kteří ne.

Studie: 7 nejhorších potravin pro váš mozek

Konzumace nezdravých potravin, alkoholu a ryb se rtutí může negativně ovlivnit kognitivní funkce. I když se těmto věcem nemusíte úplně vyhýbat, je dobré je omezit. Odhady předpovídají, že demence postihne do roku 2030 více než 65 milionů lidí na celém světě. Naštěstí můžete snížit riziko onemocnění tím, že ze svého jídelníčku vyřadíte určité potraviny.
svetzeny.cz

4. Nejdůležitější pravidlo? Nedotýkejte se obličeje

Problémy s pupínky? Mohou za to vaše ruce! Ještě předtím, než si umyjete obličej, měli byste si nejprve pořádně vyčistit svoje ruce mýdlem. Většina choroboplodných zárodků prochází našima rukama a neustálé dotýkání se vaší tváře vyvolává další kožní onemocnění.

5. Pozor na zadek!

Ano! Anální oblast je velmi citlivá a obsahuje bakterie, které se mohou šířit prostřednictvím vašich ruk. Tato bakterie může být škodlivá a způsobit celou řadu infekcí. I když si pozadí důkladně umyjete vodou, neznamená to, že je bez bakterií.

6. Kůžička pod nehty je náchylná k plísním

Kůže pod nehty je extrémně křehká a nemělo by se s ní manipulovat. Nevhodná manipulace nejen otevírá dveře určitým druhům plísní, ale také může zanechat nějaké zárodky na vašich nehtech.

Čtěte: Nejkrásnější manikúra pro rok 2024: Na francouzskou zapomeňte, vyzkoušejte trendy chromové odlesky a další

Produkty pro krásnou pleť bez vrásek, které v roce 2024 musíte mít

Péči o pleť by se ženy měly věnovat v jakémkoliv věku. Pokožka se s přibývajícím věkem přirozeně mění, vrásky přibývají, a tak je třeba obměňovat i produkty, které používáme. Přinášíme vám výběr několika top produktů, které by žádné ženě neměly v roce 2024 chybět v její kosmetické taštičce.
svetzeny.cz

7. Zóna, na kterou nesahat? Ústa

Jak již bylo zmíněno, protože naše ruce nesou většinu choroboplodných zárodků, vkládat je do úst je velká chyba, která by vás mohla mrzet. I když máte ruce čisté, nedávejte je do úst.

Zdroj článku