Přejít k hlavnímu obsahu

Holčička má na obličeji vzácné mateřské znaménko. Její rodiče čelí nehezkým komentářům na sociálních sítích

Info ikona
Winry Kay Hall

Winry Kay Hall se narodila s mateřským znaménkem přes čtvrt obličeje.

Každý člověk se narodí jako originál. Rozdíly mezi námi jsou někdy menší a někdy větší. Holčička jménem Winry se narodila s obrovským vzácným mateřským znaménkem, které pokrývá celou čtvrtinu jejího obličeje. A protože takových případů není moc známo, její rodiče se rozhodli hlásat osvětu do světa i přes to, že čelí nehezkým komentářům na sociálních sítích.

Mateřské znaménko přes čtvrt obličeje

Když se malá Winry narodila, oba rodiče zaplavila radost a štěstí. Ty se ale v mžiku proměnily v obavy a šok. Holčička měla na obličeji obrovskou skvrnu. Maminka si nejdříve myslela, že se jedná o modřinu, avšak brzy zjistili, že jde o vzácnou formu mateřského znaménka.

Ihned tedy zavolali lékaře, který zjistil, že má malá Winry vrozený melanocytární névus. Kromě výrazného vizuálu by však neměl být škodlivý pro její zdraví. Samozřejmě udělali Winry několik testů, aby se o svém tvrzení ujistili. Lékař vše potvrdil a sdělil rodičům, že by preventivně se svou dcerou měli chodit na časté prohlídky na dermatologii kvůli riziku rakoviny kůže, ale jinak by měla být zdravá jako rybka. Rodičům se ulevilo, protože zdravotní stránka potomka je pro každého člověka to nejdůležitější. Oběma ale vrtalo hlavou jak je možné, že o vrozeném melanocytárním névusu, který má jejich dcera, nikdy předtím neslyšeli.

Co je melanocytární névus?

Ačkoliv je melanocytární névus poměrně častý jev, velmi málo se o něm ve společnosti mluví. Může se objevit na kůži dítěte buď ještě před narozením, nebo v prvních měsících jeho života. U některých lidí s melanocytárním névem může být potencionálně vyšší riziko rakoviny kůže, proto je třeba mnohem častější dermatologická kontrola, než u jiných lidí. Ve většině případů ale není potřeba žádná speciální léčba ani zákrok. Jedná se pouze o kosmetickou záležitost.

Info ikona
Winry Hall

Krevní skupina: Zjistěte vaši povahu i predispozice k nemocem. V životě vám to pomůže

svetzeny.cz

Negativní, ale i pozitivní odezva na sociálních sítích

Maminka holčičky, Nicole, byla odjakživa velmi aktivní ve sdílení na sociálních sítích, zejména na Instagramu. Ve své zálibě pokračovala i po narození malé Winry, ačkoliv si byla vědoma toho, že mohou přijít negativní a urážející komentáře ohledně vzhledu děvčátka. A také, že přišly. Ale přišly s nimi i ty pozitivní, kterých bylo mnohem více. Zároveň se Nicole začali ozývat lidé, kteří, stejně jako malá Winry, trpí névusem. A tak se maminka Nicole rozhodla svůj Instagram věnovat tomu, že tímto způsobem do světa hlásá spolu se svou rodinou osvětu ohledně melanocytárního névu a sdílí příběh své dcery s ostatními. Rodiče se tak snaží zvýšit ve společnosti povědomí o tomto kožním onemocnění.

Spousta lidí na sociálních sítích se rodičů Winry dotazuje, zda mají v plánu dítěti znaménko z obličeje nechat odstranit. Na to rodiče reagují tak, že si myslí, že by toto rozhodnutí mělo být na samotné Winry. Zároveň také zdůrazňují, že odstranění znaménka vyžaduje několik bolestivých operací a zákroků a navíc by i tak děvčátku na obličeji pravděpodobně zůstaly jizvy. Jestli toto všechno bude chtít Winry podstoupit, v budoucnu samozřejmě může. Rozhodnutí je jen na ní.

Winry Hall se narodila se vzácným mateřským znaménkem na obličeji
Zdroj článku