Přejít k hlavnímu obsahu

Za 5 měsíců zhubla 14 kilo. Besky, vítězka Masterchefa 2021, popsala, jak úchvatné proměny dosáhla

Asi každá žena se někdy v životě setkala s tím, že ji trápily přebytečná kila. S tímto pocitem se setkala i vítězka soutěže Masterchef v roce 2021, Veronika Beskydiarová, neboli Besky. Živí se vařením, tudíž není divu, že dobré jídlo miluje. Kombinace stresu ze vztahu, kterým si v nedávné době prošla a neustálého ochutnávání v soutěži způsobila, že Besky přibrala celých 14 kilo. Nedávno se jí však podařilo dostat zpět na svou původní váhu. Jak to dokázala?

Hospodský kvíz nanečisto: Otestujte svůj všeobecný přehled a zkuste projít bez chyby

Slyšeli jste už o hospodském kvízu? V oblíbeném podniku se sejdou lidé všech věkových kategorií a u piva nebo jiného nápoje si v týmech testují své znalosti. O čem kvíz je? Ve většině případů se setkáte se všeobecnými otázkami, které prověřují vaše znalosti. Chcete si ho vyzkoušet nanečisto? Máme pro vás test!
svetzeny.cz

Jídelníček je klíčový

Ačkoliv je pohyb samozřejmě důležitý, bez držení správného jídelníčku vysněné postavy nikdy nedocílíte. V případě Besky hrálo důležitou roli také to, že se rozvedla. Únik z nešťastného vztahu jí pomohl k tomu se psychicky naladit tak, aby se začala soustředit sama na sebe. Ze svého jídelníčku vyřadila sacharidy a začala držet keto dietu. Ta je založena právě na principu vynechání sacharidů a konzumace proteinů a tuků. Zároveň si také pro lepší orientaci začala zkonzumované potraviny zapisovat do kalorických tabulek, díky kterým má dnes lepší povědomí o tom, co je pro její tělo prospěšné a co nikoli.

Na svém instagramovém účtu sama Besky píše: „Nejsem trenér ani poradce, jsem jen žena, která zkusila to, co už bylo řečeno xkrát. Kalorický deficit a být konzistentní”. 

ČTĚTE TAKÉ: Jídelníček na tento týden, který zvládne připravit každý a kila půjdou dolů raz, dva!

Besky vypadá úchvatně

Funguje vám správně štítná žláza? Nepodceňujte padání vlasů, zimomřivost a další varovné signály

Někdy se na ní svádí kdejaký zdravotní problém. Třeba nadváha. Je ale pravda, že řídí prakticky celý náš metabolismus. Pokud tedy není štítná žláza v pořádku, "rozhodí" se v těle hormony a mohou nastat vážné komplikace.
svetzeny.cz

Pohyb dělá hodně

Jídelníček sice hraje zásadní roli, nicméně bez pohybu to také nejde. Jste-li ve sportu nováček a nejste si jistá, nevadí. Začněte zlehka – třeba procházkou párkrát do týdne. Sama Besky tak začínala také. „Aerobní činnost jsem nejdříve vynechala, raději jsem chodila na procházky nebo na pásu. Jak šla kila dolů, začala jsem postupně i běhat. Dnes běhám 5 kilometrů za 35 minut”, říká vítězka soutěže Masterchef Česko 2021. Ačkoliv sama říká, že bezduché cardio nesnáší, tvoří velkou část jejích tréninků. Doporučuje tak pustit si k tomu oblíbený seriál či podcast, díky kterému vám to mnohem lépe uteče. Dostat se na původní váhu jí trvalo přibližně 5 měsíců.

ČTĚTE: Výživový poradce prozradil jednu jedinou radu, díky které zhubne každý v každém věku

Některým potravinám dala sbohem, s jinými se rozloučit nedokáže

Potraviny jako je pečivo, těstoviny, nebo rýže jsou plné sacharidů. Proto se Besky rozhodla tyto potraviny ze svého jídelníčku vyřadit nadobro a nahrazuje je různými alternativami. Místo klasické rýže tak preferuje „rýži” z květáku a podobně. Čemu ale nedokáže odolat vůbec? Sladkému! „Nahradí mi každou radost světa. Neumím si dát kousek čokolády, půlku tyčinky. U mě funguje jen tvrdý dril a zákaz. Anebo si řízeně řeknu: dnes je cheat day, pojď, dej si zmrzlinu, dej si Nutellu, Linu. Nutellou bych se klidně pomazala od hlavy k patě," směje se sympatická Slovenka, která má dnes postavičku jako lusk!

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zdroj článku