Přejít k hlavnímu obsahu

Za 5 měsíců zhubla 14 kilo. Besky, vítězka Masterchefa 2021, popsala, jak úchvatné proměny dosáhla

Info ikona
Besky

Asi každá žena se někdy v životě setkala s tím, že ji trápily přebytečná kila. S tímto pocitem se setkala i vítězka soutěže Masterchef v roce 2021, Veronika Beskydiarová, neboli Besky. Živí se vařením, tudíž není divu, že dobré jídlo miluje. Kombinace stresu ze vztahu, kterým si v nedávné době prošla a neustálého ochutnávání v soutěži způsobila, že Besky přibrala celých 14 kilo. Nedávno se jí však podařilo dostat zpět na svou původní váhu. Jak to dokázala?

Hospodský kvíz nanečisto: Otestujte svůj všeobecný přehled a zkuste projít bez chyby

svetzeny.cz

Jídelníček je klíčový

Ačkoliv je pohyb samozřejmě důležitý, bez držení správného jídelníčku vysněné postavy nikdy nedocílíte. V případě Besky hrálo důležitou roli také to, že se rozvedla. Únik z nešťastného vztahu jí pomohl k tomu se psychicky naladit tak, aby se začala soustředit sama na sebe. Ze svého jídelníčku vyřadila sacharidy a začala držet keto dietu. Ta je založena právě na principu vynechání sacharidů a konzumace proteinů a tuků. Zároveň si také pro lepší orientaci začala zkonzumované potraviny zapisovat do kalorických tabulek, díky kterým má dnes lepší povědomí o tom, co je pro její tělo prospěšné a co nikoli.

Na svém instagramovém účtu sama Besky píše: „Nejsem trenér ani poradce, jsem jen žena, která zkusila to, co už bylo řečeno xkrát. Kalorický deficit a být konzistentní”. 

ČTĚTE TAKÉ: Jídelníček na tento týden, který zvládne připravit každý a kila půjdou dolů raz, dva!

Funguje vám správně štítná žláza? Nepodceňujte padání vlasů, zimomřivost a další varovné signály

svetzeny.cz

Pohyb dělá hodně

Jídelníček sice hraje zásadní roli, nicméně bez pohybu to také nejde. Jste-li ve sportu nováček a nejste si jistá, nevadí. Začněte zlehka – třeba procházkou párkrát do týdne. Sama Besky tak začínala také. „Aerobní činnost jsem nejdříve vynechala, raději jsem chodila na procházky nebo na pásu. Jak šla kila dolů, začala jsem postupně i běhat. Dnes běhám 5 kilometrů za 35 minut”, říká vítězka soutěže Masterchef Česko 2021. Ačkoliv sama říká, že bezduché cardio nesnáší, tvoří velkou část jejích tréninků. Doporučuje tak pustit si k tomu oblíbený seriál či podcast, díky kterému vám to mnohem lépe uteče. Dostat se na původní váhu jí trvalo přibližně 5 měsíců.

ČTĚTE: Výživový poradce prozradil jednu jedinou radu, díky které zhubne každý v každém věku

Některým potravinám dala sbohem, s jinými se rozloučit nedokáže

Potraviny jako je pečivo, těstoviny, nebo rýže jsou plné sacharidů. Proto se Besky rozhodla tyto potraviny ze svého jídelníčku vyřadit nadobro a nahrazuje je různými alternativami. Místo klasické rýže tak preferuje „rýži” z květáku a podobně. Čemu ale nedokáže odolat vůbec? Sladkému! „Nahradí mi každou radost světa. Neumím si dát kousek čokolády, půlku tyčinky. U mě funguje jen tvrdý dril a zákaz. Anebo si řízeně řeknu: dnes je cheat day, pojď, dej si zmrzlinu, dej si Nutellu, Linu. Nutellou bych se klidně pomazala od hlavy k patě," směje se sympatická Slovenka, která má dnes postavičku jako lusk!

Zdroj článku