Přejít k hlavnímu obsahu

Šokující zážitky z paluby: Letušky se svěřily, jak občas vypadá jejich práce. Zvrhlosti, opilectví ale i žádosti o ruku

Info ikona
Šokující zpovědi letušek

My, obyčejní cestující, kteří se párkrát do roka dopravují někam letadlem, nemáme ani tušení o tom, jaké to je být součástí provozu letecké společnosti. Vnímáme letušky a stevardy jako usměvavé členy posádky, kteří nám zpříjemňují let. Jaké to ale je z té druhé strany? Několik letušek mezinárodních společností se svěřilo s bizarními a šokujícími zážitky, se kterými se v minulosti musely vypořádat.

Manžel tady není .. Nebo je?

„Při jednom letu jsem pracovala v zadní kuchyni letadla. Najednou ke mně přišel letecký maršál a začal si se mnou povídat. Zeptal se mě, jestli bychom si spolu v mezipřistání nemohli vyrazit. Řekla jsem mu, že ne, ale on stále pokračoval a nakonec z něj vypadlo, že by se mnou chtěl strávit noc. Řekla jsem, že mi nabídka lichotí, ale že jsem šťastně vdaná, a tak ji odmítám. Muž se ale nenechal odbýt. „Nikdo to nemusí vědět. Tvůj manžel tady přeci není”, naléhal na mě. Odvětila jsem jednoduše: „Je. Náš pilot je můj manžel”, řekla jsem. V tu chvíli se muž stáhnul, sedl si zpět na své místo a za celý let se na mě už ani jednou nepodíval. 

Letušky soukromých letadel poskytují mnohem rozsáhlejší služby, než je obvyklé. Přečtěte si šokující zpověď jedné z nich

svetzeny.cz

Dívejte se na cestu. Vždycky!

„Můj kamarád šel na toalety, aby si umyl ruce. Když otevřel dveře, díval se na mě a mluvil se mnou. Co nevěděl, bylo, že na záchodě seděla žena, která ho zapomněla zamknout. Vstoupil, aniž by ji viděl, a najednou byl mezi jejíma nohama. Žena se pokusila rychle vytáhnout kalhotky, ale nešlo to, protože na nich stál. Oba v záchvatu paniky z toalety vypadli do uličky."

Stačí pár drinků během letu a najdete lásku svého života

„Pracovala jsem na jednom letu do Houstonu z Newarku, který měl tři hodiny zpoždění. Když jsme seděli na ranveji, letušky podávaly cestujícím jídlo a alkohol, zatímco jsme čekali. Všimla jsem si, že se muž a dívka sedící vedle sebe představili. Celou dobu letu vesele pokračovali v pití alkoholu. Jakmile jsme vzlétli, dvakrát spolu vešli a vyšli z toalety a neustále se bavili. Když jsme se chystali přistát, dívka mu seděla na klíně a musela jsem jí dokonce říct, aby si sedla na své místo. A jakmile jsme přistáli, vyšli z letadla ruku v ruce, jako by se znali léta.”

Info ikona
Letuška 1. třídy

5 trendů, které změnily cestování

svetzeny.cz

Sex během letu? Není problém!

„Na jednom nočním letu letěl fotbalový tým do Manchesteru. V zadní části letadla bylo několik prázdných řad. Jeden z kluků popíjel s dívkou, která seděla vedle něj a očividně si velmi dobře rozuměli. Rozhodli se postavit stan nad jednou z posledních řad pomocí vypůjčených dek z letadla. Měli sex v tom, co považovali za bezpečný úkryt. Pravděpodobně si mysleli, že o tom, co pod dekami provádějí, nikdo neví, ačkoliv všude kolem nich seděli další cestující, včetně rodin s dětmi!”

Slečna, která se zkrátka nemohla udržet

„V letadle do Madridu jsme měli mladou atraktivní dívku, která letěla se svými šéfy podepsat smlouvu na novou práci. Seděla v první třídě, nikoliv poblíž svých budoucích zaměstnavatelů. Před vzletem si vzala Ambien (léčivo pro krátkodobou léčbu nespavosti, pozn. redakce), na palubě vypila dvě dvojité skotské a šampaňské. V zápětí měla roztažené nohy a s chutí na sebe sahala. Jedna z letušek k ní přistoupila a hodila na ni deku se slovy: „Co to děláte? Přestaňte, prosím!” Slečna proběhla kolem kabiny první třídy, vešla na toalety a tam omdlela. Když se nám konečně podařilo odemknout dveře a dostat ji odtamtud, vypadala zmateně. Poté, co ji letuška posadila zpět na sedadlo, začala na sebe sahat znova! Netřeba dodávat, že když se to její šéfové dozvěděli, byla na místě vyhozena”.

Zdroj článku