Přejít k hlavnímu obsahu

Přiznání letušky soukromého letadla: V letadle cestovala s VIP celebritami i miliardáři

Možnost cestovat soukromým letadlem se zdá většině lidí jako sen. Letušky těchto soukromých cest ovšem nezažívají jenom vzrušení a radost z cestování se světovými hvězdami, miliardáři či slavnými sportovci. Co prozradila letuška ohledně privilegovaného cestování?

Když si „obyčejný“ člověk představí cestu letadlem, nejedná se o žádný super příjemný zážitek. Fronty na letištích, předražené potraviny, nekonečné bezpečností kontroly a někdy vás nečeká ani pohodlně posezení v letadle. Ti, kteří létají privátními lety, ovšem zažívají zcela jiné dobrodružství.

Jak vypadá privátní let? 

Vlastní kino, ložnice, prvotřídní catering, VIP servis letušek a nadstandardní luxusní služby-to je cestování privátním letadlem, které si může dopřát jen hrstka šťastlivců od celebrit, králů po podnikatele. Dokonalý požitek z cestování mají z 90% na starosti právě letušky soukromých letadel, které tráví hodiny neúnavným zajišťováním 5 hvězdičkových služeb.

Může zdát, že jde o práci snů, ovšem cestovat po světě a plnit náročné požadavky svých pasažérů může být mnohdy velmi stresující. Letuška Kimberley Bentová se pro CNN Travel svěřila, jaká její práce skutečně je. Ve svém oboru pracuje už více než 9 let a procestovala více než 130 zemí světa.

Zpověď letušky soukromého letadla: Intimní chvilky na palubě nejsou výjimkou

Málokomu se poštěstí letět v soukromém letadle, které je vypravováno jen pro vás. Točí se okol vás personál, který splní i to nejtajnější přání, pokud je to v jeho silách. Platí se zde mimo jiné za pohodlí, klid, bezpečí a především soukromí. Aby vše klapalo je důležité zajistit špičkového pilota a především správnou letušku, která splní každé přání. A že jsou někdy poměrně dost neobvyklá. Své o tom ví letuška Ava.
svetzeny.cz

Být VIP letuškou neznamená jen poskytovat nejlepší služby, musíte „vytvářet zážitek“

„Cestující očekávají, že budete mnoha osobnější. Očekávají, že budete přesně vědět, co chtějí, kdy to chtějí,“ svěřuje letuška privátních letů. „Popové kapely, královské rodiny, milionáři, dědičky. Letěla jsem s mnoha lidmi, které vídáte v televizi. Člověk je nervózní, ale když s těmito lidmi létáte, pochopíte, že jsou stejní jako všichni ostatní,“ říká.

Na obloze můžete uspořádat romantickou večeři, ale i oslavu narozenin nebo večírek. Pokud jde o mejdany, sama Kimberley říká, že je potřeba zajistit, aby se nevymkly kontrole. „Člověk musí být ve střehu-nenechat je pít moc, ale zároveň jim nekazit zábavu.“

V privátním letadle se převáží i mrtvoly! 

Další letuškou, která svěřila svoje zkušenosti s privátními lety, je Mary Kalymnová. Mezi její pasažéry patřili generální ředitelé, královské rodiny nebo hlavy států. Kromě těchto významných osobností měla na palubě letadla třeba exotické papoušky, neuvěřitelně drahé šperky, zbraně, ale mrtvoly! „Třikrát za svou kariéru jsem měla na palubě zesnulého člověka-rakev vyrobenou ze zlata a drahého dřeva,“ prozradila.

WC sedátka za statisíce a hedvábné koberce

Jednou, říká Bentonová, pracovala na palubě letadla, které bylo celé vyzdobeno hedvábnými koberci a záchodovými sedátky vyrobenými italským luxusním módním domem Fendi. Ačkoli letušky nedostávají spropitné, luxusní dárky nejsou žádnou výjimkou. Trendy kabelky a různé pozornosti, které jsou pro VIP klienty jen drobnosti, mají obrovskou hodnotu. Obě letušky, jakožto velké profesionálky, neprozrazují jména, detaily svých cest ani žádné bizarní zážitky. Ty zůstanou navždy utajeny.

Zdroj článku