Přejít k hlavnímu obsahu

Masturbaci se oddává až 91 % žen

Masturbaci se oddává 9 z 10 žen, třetina z nich dokonce několikrát týdně. Většina jich používá jen vlastní ruku nebo vibrátor a přes dvě třetiny žen při sebeuspokojování vždy dosáhnou orgasmu. Celých 77 % dam rovněž vnímá tuto praktiku jako základní formu péče o sebe sama v oblasti sexu. To a mnoho dalšího odhalil nejnovější průzkum magazínu GLAMOUR.

Přestože v minulosti bylo sebeuspokojování považováno za hříšnou a zdraví nebezpečnou praktiku, dnes jej lidé vnímají jako příjemnou a běžnou součást svého sexuálního života. O něco více se o masturbaci mluví v souvislosti s muži, ženy však v tomto ohledu rozhodně nijak nezaostávají. Podle nedávného průzkumu časopisu GLAMOUR mezi více než tisícovkou žen jich masturbuje celých 91 %. Více než třetina tak dokonce činí dvakrát až pětkrát do týdne. „Zhruba 8 z 10 dam k masturbaci nejčastěji stačí vlastní ruka, 67 % žen někdy použije vibrátor,“ komentuje výsledky průzkumu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou. Skoro polovina by ovšem uvítala větší výběr na trhu erotických hraček. Zato bez porna se ženy při masturbaci obejdou, vůbec se na něj nedívá bezmála třetina.

Ideální cesta k ženskému orgasmu

Díky masturbaci si ženy rovněž snadněji a častěji dopřávají orgasmu, kterého většina při běžné vaginální penetraci dosahuje málokdy: dle uvedeného průzkumu při masturbaci vždy vyvrcholí 67 % žen. Naproti tomu při sexu s partnerem dosáhne orgasmu téměř čtvrtina dam jen vzácně. „Je obecně známo, že ženy potřebují pro vyvrcholení delší a pestřejší stimul než jen ‚obyčejný‘ vaginální sex. Při masturbaci mají ideální možnost svým vlastním tempem prozkoumávat, co jim dělá dobře a co pro svůj orgasmus potřebují,“ vysvětluje Adam Durčák.

Důležitá součást sexuálního života, o které ale mluví nerady

Průzkum dále odhalil, že 41 % žen nepovažuje masturbaci za pouhou náhražku regulérního sexu, ale za důležitou součást svého sexuálního života. Pro celých 77 % dam představuje masturbace primární formu sexuální péče o sebe sama. Více než polovina (54 %) prozradila, že je pro ně sebeuspokojování prostředkem, jak se zbavit stresu, a téměř čtvrtina (23 %) přiznává, že jim masturbace pomáhá k lepšímu mentálnímu zdraví. Ve světle těchto zjištění je tudíž poněkud zarážející, že se 53 % dam o masturbaci nerado baví. 

„Ženy o masturbaci příliš otevřeně nehovoří, a to zejména kvůli kulturnímu stigmatu, které kolem ženské sexuality stále panuje. Zatímco u mužů společnost masturbaci vnímá jako něco zcela normálního, na masturbující ženu se dosud často pohlíží jako na neukojitelnou nymfomanku či single zoufalku. A to je potřeba změnit,“ říká Adam Durčák. Jeho slova potvrzují i výsledky průzkumu: 83 % žen skutečně zmiňované stigma pociťuje a 87 % by si přálo, aby byla společnost vůči ženské sexuální touze otevřenější.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku