Přejít k hlavnímu obsahu

Co přinese čínský rok dřevěného draka jednotlivým znamením: Čekejte příliv síly a nestálosti. Nudit se nebude nikdo z nás

Info ikona
Čínský drak

Zatímco náš kalendářní rok nakousl již svůj druhý měsíc, čínský nový rok teprve klepe na dveře. Potrvá od 10. února 2024 a skončí 28. ledna 2025. Vždy ho provází coby patron některé z dvanácti zvířat, pro letošek je to Dřevěný drak. Mnohým znamením přinese zásadní změny, životní restarty a nečekané vzrušení.

Dřevěný drak střídá končící rok Zajíce. Po období klidu a stability čekejte příliv síly, nestálosti, aktivity a nepředvídatelnosti. V roce Draka se rozhodně nudit nebudete. Drak ale symbolizuje také štěstí, úspěch a čest, rozhodně nečekejte od roku Draka jen to špatné. Pokud dlouho uvažujete o změně, ať už vás láká nová profese, myslíte na svatbu, rozchod či dítě, Drak vám dodá potřebnou energii a posune vás vpřed.

Nejvíce by se v tomto roce mělo dařit zrozencům ve znamení Vepře, Kozy, Buvola a Hada. Naopak náročný rok začíná pro Zajíce, Kohouty, Tygry a Krysy. Je-li vaším znamením čínského horoskopu Pes, Drak, Opice nebo Kůň, měli byste rokem Draka proplout bez velkých dramat.

Který z antických bohů vládne vašemu znamení horoskopu: Blížencům bohyně moudrosti, Štírům vládne Hádes

Každé znamení zvěrokruhu má nejen svou vlastní charakteristiku, ale také svého vlastního boha nebo bohyni, kteří jsou s nimi nejvíc sladěni, propůjčují jim své jedinečné vlastnosti. Také hlídají, zda jdete v životě správným směrem. Jaký je váš mytologický bůh, či bohyně podle znamení zvěrokruhu?
svetzeny.cz

Krysa

Roky narození: 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

Rok Draka pro vás bude příležitostí k osobnímu růstu i k lepšímu finančnímu zajištění. Možná budete muset víc zabrat, nebo určitý čas vykonávat dvě práce, ale díky tomu se rychle vrátíte ke svým snům, od kterých jste v minulých letech museli jen neradi upustit. Vsaďte na kvalitní time management a nenechte se rozhodit během slabších měsíců, které pro vás představuje březen, červen a červenec. Pozor na bezhlavá rozhodnutí, do ničeho ne nevrhejte bez rozmyslu. Buďte obezřetní a na sebe opatrní víc než obvykle, hrozí vám nepříjemný úraz.

Vaše šťastné měsíce: duben, srpen, září, listopad a leden 2025

Buvol

Roky narození: 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

Tento rok vás posune dost zásadně kupředu. Možná na vás čeká kariérní posun nebo zásadní úspěch v podnikání, nejsou vyloučené ani zajímavé nové obchodní příležitosti. Čeká na vás ale i mnoho inspirativních setkání a nových kontaktů, které vás mohou nasměrovat tím správným směrem nejen v profesním životě. Budete ovšem muset ukázat, že dokážete tvrdě pracovat, že umíte zachovat klid i ve vypjatých okamžicích, a že jste pečliví a dokážete mít věci pod kontrolou.

Co by vás mohlo ranit, jsou intriky mezi kolegy a přáteli, nenechte se vtáhnout do nepříjemných sporů, stálo by vás to zbytečnou disharmonii na dlouhou dobu. Kritické měsíce jsou pro vás červen, červenec a říjen.

Vaše šťastné měsíce: květen, srpen, září, listopad, prosinec a leden 2025

5 znamení horoskopu, která se dožívají nejvyššího věku. Je mezi nimi to vaše?

Délka života závisí na mnoha faktorech, kdy mezi ty nejdůležitější patří životospráva, prostředí, v němž žijete, míra stresu, genetické předpoklady, ale i vaše zlozvyky. Nicméně podle astrologů jsou znamení zvěrokruhu, která mají předpoklady pro dlouhověkost. Přečtěte si, kterých pět znamení jde.
svetzeny.cz

Tygr

Roky narození: 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Máte před sebou hodně divoký rok plný pádů i vzestupů. Dost se bude odvíjet od vašeho zdraví, v určitých chvílích vás může trápit nedostatek elánu a vleklá únava. Nebojte se využít potenciál nových příležitostí naplno, nenuťte se ale reagovat na každou výzvu, která přijde, ať vás to množství nepřeválcuje. Důležité pro vás bude zachovat si jasnou mysl, neváhejte také vyslechnout si zkušenosti druhých. Čeká vás rok plný cestování, možná dokonce i stěhování. Obezřetností se ozbrojte v únoru, květnu, srpnu a v lednu 2025.

Vaše šťastné měsíce: březen, červen, říjen a listopad

Zajíc

Roky narození: 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023

Na prahu nového roku stojíte nejistí a vyčerpaní událostmi končícího ročníku. Zmatek vás bude zpočátku provázet dál, a to v životě osobním i pracovním. Snažte se zachovat klid a zůstat duševně silní, pak ustojíte jakékoli výzvy a překonáte i následky případných nešťastných rozhodnutí. Vytyčte si cíle, které jsou pro vás důležité, a za těmi si pevně stůjte. Buďte ve střehu a nepodléhejte rušivým vnějším vlivům, zejména v kritické měsíce, kterými pro vás budou duben, červen a srpen.

Vaše šťastné měsíce: únor, červenec, říjen a listopad

 

Numerologie na únor 2024: Trojky čeká nejlepší měsíc v roce, pětky může někdo využít

Letošnímu roku podle numerologie vládne číslo 8, které patří k těm, co nás podporují a nabízejí hojnost. Pomůže nám prosadit si svou a ukázat ostatním, že si zasloužíme, co je naše. Jak se vliv tohoto čísla propíše do energie měsíce února, který právě začíná? Únor z hlediska numerologie přináší změny především v oblasti kariéry, ale stane se toho mnohem více. Zjistěte podle vašeho osudového čísla, co čeká následující měsíc právě vás.
svetzeny.cz

Drak

Roky narození: 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Tohle je váš rok! Často budete středem pozornosti, a tak nebuďte zbrklí a pozor na těžkopádnost, ať se vyhnete zbytečným trapasům a neúspěchům. Pokud jste pověrčiví, může vás posílit a před úrazy ochránit nějaký očistný či ochranný rituál či požehnání. Ve vašem roce Draka na vás čeká úspěch, pokrok, finanční zisk i přízeň hvězd, neobejde se to ale bez správného načasování a schopnosti ozvat se a říct si o odměnu za vykonané úsilí v letech předchozích. Co si letos dobře hlídejte, je zdraví a vlastní bezpečnost, zejména plánujete-li cesty do zemí s nestálým počasím. Kritické měsíce pro vás jsou březen, duben, říjen a leden 2025.

Vaše šťastné měsíce: srpen a září

Had

Roky narození: 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Letos prokážete svůj smysl pro načasování a schopnost vycítit příležitost. To vám může přinést nečekaný finanční zisk, přitáhnete si ale do života také lidi, kteří vás podrží v náročných okamžicích a podpoří vás ve vašich smělých plánech. Nenechte se ale nachytat úřednickými kličkami a buďte pečliví při sepisování dokumentů, ať předejdete nepříjemným finančním ztrátám plynoucím z vaší vlastní nedbalosti. Problém by vám mohly přinést měsíce únor, duben a listopad.

Jste pozitivně naladění a mnoho věcí, o kterých jste ještě vloni měli pochybnosti, nakonec dopadne dobře, dokonce nad vaše očekávání. I když vám nechybí zdravé sebevědomí a řídit vás bude především vlastní ego, neváhejte také naslouchat radám druhých, mohou vás inspirovat zajímavými nápady i triky, jak zlepšit váš time management. Abyste dokázali obstát v konkurenci a posouvat se i nadále, nezapomínejte na vzdělávání a sebezdokonalování. Najděte si také čas na svou rodinu a blízké, tento rok si užijete řadu příjemně strávených chvil a setkání a důvodů k oslavám.

Vaše šťastné měsíce: červen, červenec, srpen, září, prosinec a leden 2025

Tajemný středověký zápisník odhalil věštbu pro rok 2024: Krásné a teplé jaro, ale i nárůst nemocí

Z roku 2024 se ukrojil sotva první měsíc a vy už máte pocit, že to nebude právě nejsnazší rok? Podle tajuplného zápisníku ze 14. století se nemýlíte, měl by vás čekat rok plný nástrah a těžkostí.
svetzeny.cz

Kůň

Roky narození: 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Tímto rokem by vás měly provázet pozitivní vibrace, dařit se vám bude v osobním i profesním životě. Neobejde se to bez dobře nastavených cílů, tvrdé práce i trošky toho pověstného štěstí. Nebojte se být kreativnější při hledání nových příležitostí a nestyďte se spolehnout na pomoc druhých, pokud vám ji nabízejí. Vy přece také nikdy neváháte podporovat své okolí. Čeká vás hodně rychlý a energický rok, pozor si v něm dávejte na zbrklost a nepozornost, která by vás mohla připravit o cenné předměty i osobní drobnosti, které pro vás mají zvláštní hodnotu. Při sportu a turistice pozor na úrazy nohou. Obezřetnost se vyplatí zejména v březnu, červnu, prosinci a v lednu 2025.

Vaše šťastné měsíce: únor, květen, červenec a říjen

Koza

Roky narození: 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Máte za sebou náročný rok 2023, vaše citlivá povaha si letos rozhodně zaslouží víc klidu a odpočinku. Čeká na vás ovšem nejen to. V minulých letech, zejména v posledních třech, jste nesčetněkrát prokázali svou vřelost, soucitnost, ochotu pomoci a velkorysost. Letos se vám to v dobrém vrátí. Dočkáte se uznání a respektu vlivných lidí, otevřou se vám dveře k novým příležitostem. To vám pomůže překonat ztráty a zklamání z roku loňského.

Nebuďte ovšem netrpěliví a zbytečně tvrdohlaví, věci si dobře rozmýšlejte a zásadní rozhodnutí diskutujte s lidmi, kterým důvěřujete a jejichž názoru si vážíte. Ať vám štěstí, které vám tento rok může přinést, neproklouzne mezi prsty. Obrňte se před kritickými měsíci, které pro vás představuje říjen, prosinec a leden 2025. Z roku 2024 byste měli vyjít posílení a otevření příležitostem, které vás čekají v následujícím roce.

Vaše šťastné měsíce: únor, březen, květen, červen a listopad

Co znamená, když vidíte stále stejná čísla. Pětky značí změnu, sedmičky nesou naději

Nic na světě se neděje náhodou. Dokonce ani to, že najednou začnete vidět stále stejné sekvence čísel. Vidíte je všude kolem sebe, ať už je to na hodinách, na mikrovlnce, poznávacích značkách aut nebo třeba v jízdních řádech. Tato stále se opakující čísla podle numerologů znamenají, že s vámi chce Vesmír komunikovat.
svetzeny.cz

Opice

Rok narození: 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Štěstí máte v nadcházejícím roce ve svých rukách. Důvěřujte svému úsudku, buďte zvídaví, obrňte se trpělivostí a problémy, kterým čelíte, řešte v klidu. Víc než na fyzickou sílu se v případných sporech spoléhejte na sílu ducha. Dobře si vytyčte osobní hranice a hodnoty, neustupujte od zvolené strategie, dobře si promyslete, komu budete důvěřovat. Nenechte se zviklat pomluvami a komentáři druhých, nerozhodují přece o směrování vašeho života. Naslouchejte vlastnímu srdci. To platí především v únoru, červenci, srpnu a listopadu.

Vaše šťastné měsíce: duben, květen a prosinec

Kohout

Roky narození: 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Z končícího roku se budete ještě nějakou dobu vzpamatovávat, věřte ale, že v roce Draka vám zavane příznivější vítr. Nebude vám chybět energie postavit se novým výzvám i motivace věci dotahovat. Možná právě letos se vám povede dokončit některé dlouholeté projekty a splnit si své sny. Však jste na nich především v posledních pěti letech tvrdě pracovali a projevili nemalou píli v jejich dosažení. Rok 2024 by se pro vás měl celkově nést ve znamení uznání a odměn za dosavadní práci. Některé vleklé problémy konečně spadnou z vašich beder a pocítíte vytouženou svobodu.

I když se vám bude dařit a celým rokem budete proplouvat s nečekanou lehkostí, na jednu věc pozor, a to na to, co vypouštíte z úst. Můžete se někoho nemile dotknout nebo si pošramotit svou pověst. A protože tento rok je vám nakloněn, nezapomeňte myslet i na druhé, zapojte se do dobrovolnictví nebo charitativní práce. Slabší měsíce můžete zažít v březnu, září a v prosinci. Hlídejte si své zdraví, pokud o něj nebudete dost pečovat, můžete letos pocítit limity vlastního těla.

Vaše šťastné měsíce: duben, květen, srpen, říjen a leden 2025

Prokletá telefonní čísla: Lepší je na ně nevolat, mohou vám do života přinést i smrt!

Děsivé telefonáty bývají oblíbeným motivem mnoha hororových snímků. Věděli jste ale, že i mimo filmové plátno existují telefonní čísla, která jsou údajně prokletá a na která byste raději neměli volat, protože by vám mohli přinést smůlu či dokonce přivolat smrt? Přečtěte si, která telefonní čísla to jsou a co se stane, když někdo na tyto čísla zavolá.
svetzeny.cz

Pes

Roky narození: 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Drak není vašemu znamení právě nakloněn, letos bude pokoušet vaši odolnost a loajalitu. Připravte se předem na nejednu překážku, tento rok vám bude házet klacky pod nohy a budete z toho dost často na pokraji svých sil. Sotva budete zvládat každodenní úkony a povinnosti, nečekané výzvy budou nad vaše schopnosti, což ve vás snadno vyvolá frustraci, nebo dokonce depresi. Odvažte se říct si o pomoc, ať už půjdete cestou profesionální terapie, nebo využijete jen nabídnuté rameno k vyplakání od vašich blízkých. Vhod přijde finanční polštář, který se vám podařilo v posledních letech nashromáždit, bude třeba z něj kus ukrojit, abyste tento rok zdárně překonali a zdolali problémy, kterým v něm budete muset čelit.

Dobré je, že na těžkosti, které vám tento rok přináší, nebudete nikdy sami. Vaše věrná a přátelská povaha vám zajistí podporu druhých, od nichž se dočkáte i cenných rad. I to vám nakonec pomůže udržet si život jakž takž v harmonii. Snažte se vytěžit maximum ze svých šťastných měsíců, naopak v dubnu, červenci, v září a v lednu 2025 se držte v pozadí. Pozor zejména na konflikty na pracovišti a impulzivní jednání.

Vaše šťastné měsíce: únor, březen a červen

Vepř

Roky narození: 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Máte za sebou dva hodně náročné roky, rok 2024 by vám konečně měl přinést více stability a štěstí. Čekají na vás zajímavé příležitosti, finanční prosperita i nemateriální bohatství. Váš rok bude prostoupený romantikou a možná i usazením se nebo zásadním posunem ve vašem stávajícím vztahu. Váš diář bude letos nabitý, budete si užívat společnosti, nových přátelství a díky zářivé energii, která vás bude v roce Draka obklopovat, budete populární a všude středem zájmu. Užijte si tento rok a nakrmte po pustých rocích své sebevědomí. Nenechte si příjemný rok pokazit zdravotními neduhy, smůla by vás mohla zastihnout v květnu, srpnu nebo v listopadu.

Vaše šťastné měsíce: únor, březen, červen, červenec, prosinec a leden 2025

Text: Michaela Trochová

 

Zdroj článku