Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit smutku bez pomoci odborníka? Zkuste pár jednoduchých tipů

Ať už je to pochmurným počasím nebo negativním událostem, život občas přináší smutné chvíle nebo horší náladu. Existuje však mnoho způsobů, jak se můžete pokusit zbavit smutku přímo z pohodlí vašeho domova. Přečtěte si tipy, které vám mohou pomoct objevit radost a harmonii ve vašem životě a odplavit smutek pryč.

Nepijte alkohol

Pokud na vás přišla špatná nálada, na skleničku alkoholu raději zapomeňte. Alkohol vaše problémy nevyřeší, jeho účinky jsou krátkodobé a navíc může přispět ke zvýšené úzkosti, depresi a problémům se spánkem.

Pusťte k vám domů světlo a zkuste světelnou terapii

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak rozptýlit smutek, je vyzkoušet světelnou terapii. Solné lampy nebo lampy pro fototerapii mohou vytvářet teplé a příjemné světlo, které napodobuje přirozené sluneční světlo. Postavte si tuto lampu ve své blízkosti a nechte světlo působit na vaši náladu. Na trhu jsou k dostání lampy přímo určené ke světelné terapii k léčbě psychických obtíží.

Ranní procházka vám vylepší celý den a navíc zlepší kondici

Zapomeňte na neustálé odkládání budíků a raději vyrazte ven na ranní procházku. Čerstvý vzduch a pohyb vám pomohou probudit se a zlepšit vaši náladu. Navíc ranní slunce obsahuje více vitamínu D, který má pozitivní vliv na psychické zdraví. S procházkou ale neotálejte ani v případě, že je zataženo.

Když nemáte radost vy, udělejte ji alespoň někomu jinému

Někdy je nejlepší cesta ke štěstí rozdávat radost ostatním. Udělejte něco překvapivého pro své blízké nebo třeba přispějte na charitu. Radost, kterou přinesete druhým, se vám vrátí v podobě pozitivní energie a štěstí.

Pusťte si doma oblíbenou písničku a zatancujte si

Pokud patříte mezi lidi, které posilování a různé cvičení příliš nenadchlo, zkuste získat pozitivní energii způsobem, který vás bude bavit. Hudba i tanec uvolňují endorfiny, které mají příznivý vliv na vaši náladu. Pusťte si oblíbenou písničku a nechte tělo volně reagovat na rytmus.

Objevte 12 snadných kroků, jak si můžete výrazně zvýšit sebevědomí

Větší sebevědomí je cestou ke šťastnějšímu a úspěšnějšímu životu. K vyššímu sebevědomí vám pomůže 12 klíčových kroků, které jej posílí a naučí vás více věřit sami sobě. Objevte způsob, jak se stát silnější verzí sebe samých. Nenechte si ujít tuto příležitost, jak si výrazně zkrášlit vaši životní cestu.
svetzeny.cz

Hledejte způsob, jak se opravdu od srdce zasmát

Zasmát se od srdce může být skvělým způsobem, jak si okamžitě zlepšit náladu a uvolnit napětí. Pusťte si oblíbený komediální film nebo stand-up show, která vás v minulosti rozesmála. Pusťte si vtipná videa se zvířátky, nebo zkuste komediální improvizaci s přáteli. Smích má léčivou sílu a může rychle rozptýlit smutek.

Doplňte si vitamín D, který je lékem pro duši

Strava bohatá na vitamín D může mít pozitivní vliv na vaši náladu. Zahrňte do svého jídelníčku potraviny, jako jsou losos, žloutky nebo cereálie obohacené vitamínem D. Tento vitamin je důležitý pro produkci serotoninu, tzv. hormonu štěstí.

Omezte čas strávený u obrazovek

Aby se podpořila přirozená produkce melatoninu, hormonu, který reguluje spánek, omezte čas strávený před obrazovkou. Zejména před spaním byste měli vypnout obrazovky alespoň 1-2 hodiny před spaním. Modré světlo emitované obrazovkami může narušit váš spánek a přispět ke stavu únavy. A únava je často spouštěčem špatné nálady.

Bonus: Vymyslete spontánní výlet, sbalte se a vyrazte

Někdy změna prostředí může udělat hotový zázrak pro vaši náladu. Sbalte si pár věcí, naskočte do auta nebo na vlak a vydejte se na malý výlet. Objevujte nová místa, ochutnávejte nové kulinářské lahůdky a nechte se unášet momentem vaší absolutní spontánnosti.

5 důvodů, proč si vás muž neváží. Týkají se i vás?

Partnerské vztahy jsou poměrně složité a orientovat se v nich a vybudovat s někým dlouhodobý vztah je práce na celý život. Je důležité mít s partnerem pouto, vzájemně si věřit a společně projít životem v dobrých i těch špatných dobách. Děláte všechno ve vztahu dobře, jste ochotni ke kompromisu, ale máte pocit, že si vás partner stále neváží? Proč to tak je?
svetzeny.cz
Zdroj článku