Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vysoké je vaše intimní IQ? Zvyšte si ho pomocí jednoduchých kroků a vášeň už nikdy nevyhasne

Info ikona
Intimita je důležitou součástí vztahu.

V každém vztahu nastane po čase lehčí krize, kdy vy nebo váš partner už necítíte onen oheň, který vás vždy dokázal nažhavit. Marně pak přemýšlíte, jak znovu obnovit jiskru, přitom by stačilo využít vaší intimní inteligenci. Jak na to? Poradíme vám…

Nuda, stereotyp a zvyk jsou strašáci každého vztahu, proto je důležité držet dveře intimnosti otevřené. Co je tedy intimní inteligence? Nazývá se jí schopnost navázat a udržet fyzickou a především emocionální blízkost vašeho partnera. Závisí na tom, jak moc si vy sama připouštíte vlastní potřeby a jak nakládáte se svými pocity. Pokud si uvědomíte vlastní intimitu, pak můžete navázat velmi silné citové propojení s partnerem.


 

Vymeťte pavučiny ze své ložnice: Stereotyp, nuda a sexuální abstinence jsou v posteli zakázaná slova

svetzeny.cz

Pokud patříte mezi ty jedince, kteří mají z nějakého důvodu problém mluvit otevřeně o svých pocitech a potřebách, nezoufejte. Intimní inteligence se dá ‚‚naučit”. Platí v ní pět základních kroků. Musíte být k sobě jen upřímná a uvidíte, že se bude váš vztah jen zlepšovat. 

1. Sebeuvědomění

Zcela upřímně se zamyslete a pokuste se identifikovat své vlastní potřeby. Klidně si je napište na papír. Důležité je si uvědomit po čem toužíte, co si přejete nebo bez čeho se neobejdete. Musíte si ‚‚promluvit” sama se sebou, protože jedině tak poznáte své pravé já.

2. Nestyďte se za touhy v posteli

Nyní je na čase říci ano všem vašim touhám a rozhodně se za ně nestydět. Nezáleží na tom, jestli prahnete po něčem netradičním, tak to zkrátka je. Tohle jste vy a konečně jste poznala, co potřebujete a co cítíte. Berte proto své touhy vážně.


 

Ztratila se touha ve vašem vztahu? Nevěšte hlavu, nic není ztraceno

svetzeny.cz

3. Mluvte s partnerem o vašich touhách

Najděte si ve svém nabitém programu čas a udělejte si s partnerem hezký večer. Připravte dobrou večeři, ke které si dáte lahodný drink a svěřte se mu se svými touhami. Vaši otevřenost jistě ocení a naopak se otevře on vám.

4. Riskování ve vztahu i v posteli se vyplácí

Tím, že budete riskovat vyjadřujete své hluboké city a váš pan Božský uvidí, že si za svými potřebami opravdu stojíte a bude vás chtít potěšit. Nejen, že se risk vyplatí a vy budete po zásluze odměněna, ale ještě si tím budujete vlastní sebevědomí

5. Zapomeňte na strach z intimity

Strach je největším nepřítelem intimity. Nebojte se ji předvést v plné síle a když ne hned, pomalu ale jistě k tomu dospějete. Jednoduchý návod máte, tak směle do toho. Trénink dělá mistra a v tomto případě se odvaha vyplácí. 


 

Zdroj článku