Přejít k hlavnímu obsahu

Ztratila se touha ve vašem vztahu? Nevěšte hlavu, nic není ztraceno

Info ikona
Ztratila se touha ve vztahu?

Když se váš partner chová spíš jako kamarád a do milostných hrátek se mu dvakrát nechce, zkuste být aktivnější a nečekejte, až se rozhoupe k akci. Možná byste se totiž nedočkala. Přetrvávat a neřešit situaci, která se vám nelíbí a nevyhovuje vám – to je totiž cesta do pekel.

82% lidí touží po lepším sexu

Žijeme v době přímo přesycené sexem. Být sexy je nová černá a sexy je nálepka prodávající všechno, od oblečení přes jídlo až po auta. To, že je společnost sexem posedlá, vlastně v důsledku znamená, že nám sex chybí. Ne ve smyslu zběsilé upocené rychlovky, ale ve smyslu krásného a až božského prožitku.

Soutěžte o kartáček Philips Sonicare DiamondClean nové generace

elle.cz

Rychlá doba s sebou nenese jenom plusy

V rychlé, zmatené době plné lajků a retuše nám možná schází opravdový sex, skutečné prožitky. A ty nám upravené fotky na sociálních sítích nenahradí. Jasně, že velká slova jako „touha“ těžko najdete mezi kuchyňskou linkou pokapanou dětským příkrmem a mezi plenkami. Těžko je budete hledat sama, pokud je váš partner workoholik, nebo je místo ve vaší posteli v hospodě. Těžko budete touhu hledat, když jste už celé roky singl a slova nejen touha, ale i třeba láska nebo sex zmizela v propadlišti šuplíku i dějin, stejně jako poslední krajkové prádlo, které jste si koupila. 

Buďte zase ženou

Dobrá i špatná zpráva zároveň je, že s touhou musíme začít u sebe, nikdo jiný to za vás neudělá. Nestačí přijít za partnerem a říct, že chcete něco jiného. Nestačí bědovat, že vám chybí sex, necítíte touhu nebo se necítíte sexy. Nestačí se smířit se s tím, že se vás sex ve městě nebo na vesnici už netýká. Změňte se vy, hledejte cesty, jak obnovit svoje sexuální prožitky, a uvidíte, že partner se k vám přidá. Odložte na chvíli výkon, dejte pohov muži ve vás, který všechno zvládne, a dovolte si být čirou esencí ženství, květinovou nymfou.

Vy jste výjimečná!

svetzeny.cz

Nepotřebujete milence

Nevzdávejte to ani ve chvíli, když ve vztahu pomine divoká prvotní zamilovanost, díky níž jde všechno lehce. Nehledejte si milence, abyste našla zase okouzlení. Kouzelné to sice je, ale tak prchavé. Za chvíli byste byla zase tam kde teď. Věřte, že to, co můžete najít v sexualitě dlouhodobého vztahu, je mnohem cennější a zajímavější. To, že se milujete s člověkem, který vás důvěrně zná, který je svědkem vašeho života, který o vás ví, je to nejvíc, co vám žádný barový jednorázový milenec nemůže poskytnout. Ano, možná v sexu bude hledaná animálnost, touha a vzrušující kvality neznámého, ale nejvíc sexy je, když se propojí tělo a duše. Sexu spojenému s láskou se nevyrovnají ani sadomaso experimenty rádoby ve stylu Padesáti odstínů, ani noční dobrodružství plus výčitky, pocit hanby a walk of shame po dobrodružství s milencem.

Poddejte se sexualitě

Poklad, co hledáte, máte dávno doma. Jen musíte znovu navázat spojení. Dovolte sexu být tím, čím být může – vaším vystoupením z běhu každodennosti, dotykem věčnosti, něčeho, co je mimo vaši kontrolu, mimo čas, mimo všechno běžné, co znáte. Dobrý sex je něčím, co vás přesahuje a čeho nejste sama schopna dosáhnout. Je něčím božským. Řecký filozof Platon píše, že Eros znamená obživnout v kráse, což se týče jak těla, tak duše. Ale jak? Jak říká Thomas Moore ve své knize Duše sexu: „ Všechno, co děláme a vytváříme, může být sexuální.“ Vášeň a radost ze života tak úzce souvisí s vášní a radostí prožívanou při sexu. A teď ruku na srdce, kolik vášně a radosti prožíváte a máte ve svém životě, když odhlédneme od ryze primitivní, pudové stránky? Sex přece nemusí být jen styk, který jednou za čas nějak zvládnete, aby se vám partner nezatoulal. Sex může být nádhernou oslavou života. A jako u všeho jiného i u něj platí, že dobrého pomálu. Někdy je lepší mít skvělý sex jednou za čas. To ho činí speciálním. Nedávejte si proto hranice, normy, limity a termíny. Od toho máte práci. Dovolte sexu spojit vás nejen fyzicky, ale i duchovně. Teprve pak dostane úplně nový rozměr a stane se opravdu božským.

Posilněte své sebevědomí hned teď. Víme, jak na to!

svetzeny.cz

Milujte sebe, pak ostatní 

A nakonec to nejdůležitější – touha po milování souvisí s touhou po životě. Když budete milovat život a budete mít ráda sama sebe a své tělo, budete milovat i sex. Protože ten je ryzím, živoucím a pravým vyjádření tady a teď. Hledejte vášeň, hledejte rozkoš nejen v sexuálním smyslu a pusťte se do toho hned teď. 

predplatsi.cz