Přejít k hlavnímu obsahu

Zabraňte předčasnému stárnutí obličeje po 30. roku: Musíte se zbavit závislostí a dalších negativních faktorů

Bohužel je hned celá řada faktorů, které ovlivňují stárnutí pokožky. Některé ovlivnit nemůžete, ale proti některým se můžete vcelku účinně bránit. Ačkoliv je stárnutí zcela přirozený proces, můžete ovlivnit alespoň vzhled pokožky, na kterou působí i životní prostředí a váš životní styl.

Info ikona
Opalování

Slunce jako nepřítel

Slunce hraje hlavní roli v předčasném stárnutí vaší pokožky. Ať už se opalujete na pláži nebo se jdete jen projít ven, chraňte svoji pokožku před sluncem. Skvělým pomocníkem může být třeba obyčejný klobouk, který bude váš obličej chránit před slunečními paprsky. Pokud však nechcete klobouk ani jinou pokrývku hlavy, chraňte svůj obličej širokospektrálním opalovacím krémem, který má faktor SPF alespoň 30+. Krém by měl být také voděodolný. Nezapomeňte krém nanést na veškerou pokožku, která není chráněna oblečením.

Závislosti škodí i pokožce

Kouření výrazně urychluje stárnutí pleti. Způsobuje vrásky a pleť se pak stává matnou a nažloutlou. Podobný efekt má i alkohol, který dehydratuje pokožku a časem ji velmi poškozuje. Zkuste tedy omezit tyto neřesti a nahradit je zdravým životním stylem.

Díky líčení si můžete zmenšit nos, ale také přidat zbytečně roky navíc: Naučte se triky v líčení a vyvarujte se zbytečných chyb

Ne každá žena má to štěstí, že má bezchybnou pleť, perfektní tvar nosu i rtů a krásné oči, aniž by použila jediný kosmetický přípravek. Naštěstí je však na trhu celá řada líčidel a make-upu, díky kterým může vylepšit svůj vzhled každá žena. Podívejte se, jak mocná mohou líčidla být, když se používají správně, nebo jak naopak dokážou zničit celkový dojem.
svetzeny.cz
Info ikona
Mračení

Nemračte se

Když se zamračíte, zapracují svaly na vašem obličeji a zanechají po sobě viditelné linie. Pokud se budete mračit opakovaně, linie se přestanou vyhlazovat a vrásky zůstanou na vašem obličeji trvale. Nejčastěji se lidé mračí kvůli slunci, proto mějte vždy po ruce sluneční brýle, které eliminují mračení na minimum. Vyhněte se také příliš výrazným grimasám.

Čistěte pokožku důkladně a jemně

Každý den ráno i večer důkladně vyčistěte svoji pokožku. Nepoužívejte drsné peelingy, ale spíše jemné pleťové vody, které nedráždí pokožku. Pokud používáte produkt, který štípe nebo pálí, vyhoďte ho do koše a pořiďte si takový, který nedráždí pokožku. Šetrně odstraňte make-up a další znečištění pokožky. Pokud se zpotíte, opláchněte si obličej vodou hned, jak to bude možné. Pot dráždí pokožku, vysušuje pleť a znečisťuje póry.

Hydratujte pokožku

Hydratace je zcela klíčová při zpomalení stárnutí pokožky. Udržujte svou pokožku stále hydratovanou pomocí kvalitních krémů, které jsou určeny pro váš typ pleti. Hydratační krém udržuje vodu ve vaší pokožce a pomáhá jí dodat mladistvější vzhled.

Ženské oblečení, které mužům přijde nesmírně atraktivní: Vsaďte na červenou, pouzdrové šaty a topy bez ramínek

Jak být pro muže přitažlivá? Není to jen o kráse samotné, pomoci vám mohou i správně zvolené outfity. Pokud chcete zaujmout, zvolte například červenou barvu, pouzdrové šaty či top bez ramínek. Které další oblečení přitahuje muže jako magnet?
svetzeny.cz
Info ikona
Zdravá strava

Jezte zdravou a vyváženou stravu

Není nic překvapivého, že ovoce a zelenina jsou prospěšné i pro vaši pokožku. Dodávají vašemu tělu potřebné živiny a vitamíny, které zabraňují poškození způsobujícímu předčasné stárnutí pokožky. Dejte také pozor na sladké, jelikož strava obsahující hodně cukru nebo jiných rafinovaných sacharidů může urychlit stárnutí.

Když nic nezabírá, navštivte odborníka

Máte zdravý životní styl, pečlivě se staráte o svou pokožku, a přesto se vám zdá, že vám přibývají vrásky příliš rychle? Na vině může být nejen genetika, ale i například onemocnění kůže. Neváhejte proto navštívit dermatologa, který vám pomůže odhalit příčinu předčasného stárnutí pleti. Může vám také navrhnout řešení v podobě značkové kosmetiky nebo drobných kosmetických zákroků.

Celebrity, které vyměnily nevkus za eleganci: Podívejte se na proměnu Lady Gaga, Anne Hathaway a Blake Lively

Řada celebrit dlouho hledala svůj styl. Patří mezi ně i Lady Gaga, Anne Hathaway či Blake Lively. Tyto slavné osobnosti jsme mohli vídat v nevkusných modelech, ale tomu už je konec. Dnes naopak platí za módní ikony. Podívejte se na jejich proměnu.
svetzeny.cz

Zdroje: AAD, Healthline