Přejít k hlavnímu obsahu

Skvrny, žilky, podrážděná pokožka: Víte, co s tím?

V průběhu léta je naše pleť vystavena větší zátěži. A ačkoli nám pobyt na sluníčku může dělat dobře, pleť pod palbou UV záření trpí. Proto je důležité dopřát jí zvýšenou péči.

Nadměrným sluněním mohou velice rychle a jednoduše vznikat nechtěné hyperpigmentace, pokožka obličeje může být také vysušená, podrážděná, můžou se objevit rozšířené žilky či pálivé vyrážky. A to jsou suvenýry, které si s sebou domů z cest rozhodně přivézt nechcete.

Mažte se i několikrát denně

Pokud se vám přeci jen stane, že si vaše pleť odnese z letních radovánek následky, je pro ni nejdůležitější ji pořádně hydratovat vhodnými hydratačními krémy nebo tělovými emulzemi. Tyto pomocníky se nebojte aplikovat i několikrát za den. Ideální jsou zejména hydratační krémy se strukturou typu Legere, která neucpává póry, pleť ji tak dobře přijme a vyživí se. Velkou pozornost věnujte okolí očí, jelikož nadbytečné sluneční záření vysušuje pokožku kolem očí nejvíce a můžou se tak velice rychle vytvořit vrásky. Na tuto jemnou kůži proto nanášejte speciální oční krémy nebo gely. Soustřeďte se také na aplikaci přípravků v této oblasti – krémy nevtírejte, ale pouhým poklepáváním zapracujte do kůže.

Pozor na skvrny

Jestliže vám po dovolené vzniknou abnormální pigmentace z nerovnoměrného opalování se, je potřeba používat depigmentační krémy, které je možné zakoupit v lékárně. Používejte je pravidelně na noc v malém množství, důležitá je aplikace na vyčištěnou pleť. Pokud jsou vzniklé pigmentace nepříjemně výrazné, je možné vyhledat pomoc dermatologa (kožní lékař). Ten umí situaci zachránit chemickým peelingem nebo laserovou terapií. Tyto zákroky se však provádějí až v podzimních nebo zimních měsících, proto je jednodušší sáhnout po zmiňovaných depigmentačních krémech.

 

Péče, kterou pleť pozná

Víte, jak na žilky?

V případě vzniku drobných pavoučkovitých žilek bez otálení začněte používat krémy na žilky, které obsahují látky na zatažení těchto drobných cévek (Ruboril). Používají se dvakrát denně ráno i večer na celou plochu vyčištěné a suché pleti. I v tomto případě může pomoci také zásah dermatologa a to v podobě zákroků na odstranění žilek pomocí laserové terapie, nebo kauterem. I tyto procedury se však provádějí až v zimních měsících.

Nezapomínat...

Hlavním krokem na cestě ke zdravě vypadající pleti i po dovolené je správné a šetrné odličování a to každý den. Ideální jsou micelární vody s olejovou bází, které pleť nevysušují. Na oplachy a povzbuzení pleti během dne můžete také používat termální vodu ve spreji a to i několikrát denně. Zkuste se také v horkých letních dnech vyhýbat těžkým make upům a sáhněte radši po BB krému, pod kterým se nebudete tak potit a který dodá obličeji krásný bronzový vzhled.

Ke každodenní péči o pleť vyzkoušejte řadu Hyalurogel od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť. Ta obsahuje micelární odličovací mléko, díky kterému zbavíte pleť make-upu a povrchních nečistot. Pro hloubkové čištění použijte micelární gel a na závěr naneste hydratační péči. Krém Hyalurogel Light je díky lehké konzistenci vhodný zejména v letních měsících, na zimu ho můžete nahradit variantou Rich.