Přejít k hlavnímu obsahu

Nejvíce trendy seriálové účesy všech dob: Kdysi kralovala Rachel z Přátel, dnes je v kurzu blond odstín z Rodu draka

Vlasové trendy se neustále mění. Často mají své kořeny ve filmech a seriálech. Podívejte se na nejvíce trendy seriálové účesy všech dob. Kdysi býval nejvíce populární sestřih podle Rachel z Přátel. Co je v současné době největším vlasovým trendem, který je inspirován televizním pořadem?

Ikonický účes Rachel z Přátel

Asi nejvíce ikonickým účesem všech dob, který se stal trendem díky seriálu, je pověstný sestřih Rachel z Přátel. Ten přitom nebyl až tak speciální, jednalo se o polodlouhé sestříhané a podtočené vlasy. Střih tehdy vytvořil kadeřník Chris McMillan, stalo se tak v roce 1995. Když účes vytvářel, rozhodně netušil, jakou senzací se v devadesátých letech stane. Cílem nebylo vytvořit „virální střih“, o kterém by všichni mluvili. Snažil se pouze poupravit už existující střih vlasů Jennifer Aniston, aby vypadal trochu jinak a zajímavěji. Fanynky seriálu však šílely – každá chtěla vypadat jako Rachel z Přátel. Chodili ke kadeřnicím s fotkami herečky vystřiženými z časopisů, některé dokonce s videokazetou s nahranou epizodou, kde se účel objevil. Řada z klientek byla ale časem zklamaná. Tento účes je totiž dosti náročný na údržbu, aby vypadal dokonale, je nezbytné vlasy vyfoukat a podtočit.

Účesy pro ženy starší 40,50 a 60 let: Vyvarujte se těchto střihů, kvůli kterým budete vypadat starší

Každá žena touží vypadat mladě a leckdy utrácí tisíce za kvalitní kosmetiku či procedury, které omladí její obličej. O to větší je pak škoda, když veškerou snahu zmaří špatně zvolený střih vlasů, který ubrané roky z obličeje opět vrátí. Nedovolte, aby vás účes dělal zbytečně starší a podívejte se, jakým střihům je lepší se vyhnout.
svetzeny.cz

Zajímavostí je, že sama Jennifer Aniston se nechala slyšet, že tento účes nenáviděla. Nejenže jí přišel stylově příšerný, ale také se jí nelíbilo, jak moc je náročný na údržbu. K jeho vytvoření bylo potřeba tří kartáčů a celá procedura prý spíše připomínala „chirurgický zákrok“ než běžnou úpravu vlasů. Údajně kadeřníka proklínala pokaždé, když si vlasy foukala.

Jak to mám říct? Myslím, že to byl ten nejošklivější účes, jaký jsem kdy viděla.

Mikádo ze Hry na Oliheň slavilo úspěch

Hra na Oliheň se stala největším překvapením a senzací ze světa seriálů pro rok 2021. Takový úspěch seriálu nikdo nepředpokládal, toho roku si držel pozici nejsledovanějšího seriálu na platformě Netflix. Řadě diváků v paměti utkvěla hlavní ženská hrdinka Sae-byeok, kterou si zahrála slavná jihokorejská modelka Jung HoYeon. Okamžitě se stalo hitem i její rozčepířené mikádo s prostříhanou ofinou. Nedbale elegantní účes si oblíbily ženy po celém světě.

Tajemství krásy ze zemí s nejkrásnějšími ženami na světě. Patří mezi ně Japonky, Řekyně i třeba Mexičanky

Zkrášlující procedury sahají až tisíce let do minulosti napříč různými kulturami. Tyto tradice přežily do dnešních dob a stále dodávají ženám péči o sebe a skvělý pocit, který si zaslouží. Přečtěte si o nejzajímavějších zkrášlujících technikách z celého světa a odhalte tajemství překrásné pleti Korejek nebo Mexičanek.
svetzeny.cz

Targaryenská blond je teď velkým hitem

V současné době je asi nejvíce trendy „targaryenská blond“, tedy studený blond odstín ze seriálu Rod draka. Tento odstín plavých vlasů již dostal svou přezdívku – „dračí blond“. Opět se tak do módy vrací poněkud umělá platinová blond, která byla v posledních letech spíše upozaďována a „frčely“ teplejší a přirozenější odstíny. Tento odstín ledové blond je vhodný pro všechny, kteří chtějí vyčnívat z davu, přitahuje totiž pozornost. Nebude to však pro každého, dokonale studeného odstínu není snadné dosáhnout ani se světlými vlasy a je třeba jej udržovat za pomoci tzv. silver (stříbrných) šampónů. Odstín si oblíbily i celebrity, nedávno se v něm ukázala například Megan Fox.

Nejvíce trendy seriálové účesy všech dob
Zdroj článku