Přejít k hlavnímu obsahu

Velikonoční dekorace pro rok 2022, které rozzáří váš domov. Zkuste nový způsob zdobení vajíček nebo se pusťte do velikonočního věnce

Info ikona
Velikonoční věnec

Poslední roky roste obliba růžových a fialových odstínů u vánočních i velikonočních ozdob. Tyto tóny působí jemně a romanticky. Zkuste ozdobit věnec například motivy motýlů či květin. 

Ať už Velikonoce prožíváte sami, s dětmi nebo vás tyto svátky obcházejí obloukem, není důvod, proč tento sváteční čas nevyužít ke zkrášlení vašeho domova. Zkuste jednoduché, oblíbené a cenově dostupné způsoby, jak vyzdobit váš domov o letošních Velikonocích, a vneste tak do svého domova více radostné atmosféry.

Jemný styl

Pokud nejste fanoušky barevných vajíček, sytě žlutých kuřátek nebo různých pestrobarevných pentlí, můžete zkusit vsadit na jemný styl s pastelovými odstíny, které decentně ozdobí váš domov, ale zároveň nebudou příliš křiklavé. Ideální je využít decentních barev na ozdobení věnce, který si pak můžete zavěsit na dveře. Nikde přeci není napsáno, že věnec na dveře patří pouze o Vánocích!

Vejce všech velikostí a barev

Vejce jsou pochopitelně nejčastější dekorací Velikonoc, proto zkuste nakoupit vajíčka všech různých velikostí a barev, které pak můžete rozmístit po celém domě jako zajímavou dekoraci. Pochopitelně nezapomeňte vejce buď uvařit, nebo vyfoukat, protože jejich obsahu by byla rozhodně škoda. Pokud koupíte například křepelčí vejce, vypadají krásně samy o sobě, aniž byste se museli snažit je nějak zdobit. Návodů na to, jak ozdobit vajíčka, je však celá řada. Leckdy si vystačíte i přírodními surovinami, které najdete doma, jako jsou třeba slupky od cibule apod. Pokud si však chce s vajíčky vyhrát, existuje už dnes mnoho možností, jak z obyčejných vajíček vytvořit hotová umělecká díla!

Zapomeňte na černou koženou bundu. Letos na jaře je trendy hnědá barva

svetzeny.cz

Jarní květiny

Velikonoce jsou spojené s příchodem jara, proto jsou ideální dekorací květiny, který vdechnou vašemu domovu novou energii. Využijte při výběru květin krásné jarní odstíny, jako jsou třeba růžové tulipány, žluté narcisy nebo třeba krokusy. K jejich uložení použijte robustnější vázu světlé barvy, což vytvoří mnohem rozzářenější prvek.

Sezónní pečení

Jste milovníky pečení? Pak je správný čas se pustit do pečení beránků, které pak můžete kreativně zdobit. Nemusí to však být obvyklé velikonoční pochoutky, pomocí vykrajovátka ve tvaru králíka či kuřete můžete upéct například misku stylových sušenek nebo pro návštěvu připravit originální obložený talíř s velikonočními tvary.

Díky triku se sáčkem dokážete vytvořit nejdokonalejší vaječnou omeletu. Je to směšně jednoduché

svetzeny.cz

Zdroj: IdealHome