Přejít k hlavnímu obsahu

Výživový poradce prozradil jedinou zdravou metodu, jak zhubnout. Funguje pro každého a v každém věku

Info ikona
Hubnutí

Hubnutí nás všechny trápí. Čteme desítky článků, kde jsou různé informace, sledujeme influencerky, které nám říkají, jak zhubnout a celý proces začneme tak moc nesnášet, až to vzdáme. Přitom by někdy stačilo poslechnout radu odborníka...

Hubnutí je proces

Zhubnout chce každý, ale ne každý je ochotný věnovat tomu dostatečný čas a energii. „Hubnutí je proces, který posouvá naše limity a mění naše nastavená, mnohdy špatně, pravidla. Moji klienti ve finále milují pocit, kdy překonají sami sebe. Krásné tělo se později stává bonusem,“ prozradil na úvod výživový poradce Michal Šetina.

Pocity hladu a výkyvy

„Výkyvy váhy jsou jen jasnou známkou nesprávně zvoleného hubnoucího plánu. Pokud máte správně a odborně nastavený jídelníček, nemůže se vám stát, že máte hlad. Lidé mají zafixováno v hlavě, že hubnutí „bolí“. Musí se zničit ve fitku, aby pak nemohli druhý den ani chodit, musí téměř držet hladovku, aby zhubli. Je to nesmysl, špatně nastavená mysl a ve finále je to přesně naopak,“ říká výživový poradce.

Jak doopravdy zhubnout?

„Jediná varianta, jak zhubnout zdravě a napořád je kalorický deficit. Tedy snížený příjem kalorií. Ne o velké množství. Pokud snížíte příjem kalorií o dramatické číslo, začnete mít nezřízené chutě na sladké, pocit hladu, který nepřemůžete a z dlouhodobého hlediska vás čeká zpomalení metabolismu. Což je to nejhorší, co se při hubnutí může stát,“ vysvětluje Michal Šetina a dodává: „Nejlepší je nechat si přesně změřit, kolik kalorií denně potřebujete a poté si nechat sestavit jídelníček. Nemusíte se ho držet na gramy přesně, ale zjistíte různé alternativy, co jíst, a v jakém množství.“

Hubnutí není trápení

„Hubnutí rozhodně není trápení a pokud ano, je to špatně. Nechte si pomoci odborníky, kteří vám sestaví jídelníček, ukážou cviky atd. Nejde o to, aby člověk utrácel tisíce, ale aby si nechal pomoci navést na správnou cestu. Neměl bych říkat, že nemusíte utrácet tisíce, ale je to tak,“ uzavírá se smíchem Michal Šetina.

MICHAL ŠETINA

Od svých devatenácti let se profesionálně věnuje fitness – od sportovní diagnostiky těla, přes tvorbu jídelníčku až po sestavení tréninků. 

Info ikona
Michal Šetina

Máte otázku na výživového poradce? Napište nám ji na mail [email protected] a do předmětu napište „VÝŽIVOVÝ PORADCE“.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.