Přejít k hlavnímu obsahu

Intimní partie chce omladit stále více žen po 50: Důvodem není jen ztráta sebevědomí

Info ikona
Omlazení intimních partií

Estetické úpravy obličeje a zpevňování těla jsou dnes už běžné a čím dál více lidí otevřeně mluví o tom, že chodí pravidelně například na aplikaci botulotoxinu. Pokud se ale jedná o intimní partie, je to delikátní téma, které zůstává tak trochu tabu. Přitom zájem o jejich omlazení stoupá, protože dokáže vylepšit vzhled, navrátit potěšení ze sexu i odstranit bolesti a zdravotní problémy jako je inkontinence.

Možností omlazení intimních partií je několik. Neinvazivních v podobě speciálních krémů, stejně jako v případě obličeje výplní kyselinou hyaluronovou či laserové terapie, ale také invazivních. Ve druhém případě se už jedná o chirurgický zákrok, ke kterému se přistupuje většinou pouze v případě výraznějších zdravotních problémů a omezení nebo když je potřeba odstranit velké množství přebytečné tkáně. Oba typy zákroků provádí zkušení lékaři téměř na všech klinikách a v zařízeních, kde poskytují služby estetické medicíny a plastické chirurgie.

"Aplikace kyseliny hyaluronové, krevní plazmy nebo labioplastika není jen o omlazení intimních partií, ale také tyto zákroky pomůžou při řešení mnoha zdravotních problémů a od diskomfortu v této oblasti. Zákroky ulevují od svědění, suchosti, projevů onemocnění jako je lichen a pomáhají také při opakovaných zánětech. Při labioplastice pomáháme navrátit ženám sebevědomí a zlepšit jejich milostný život a pohodlí", vysvětluje MUDr. Jana Nováková z kliniky plastické medicíny My Best Care. Je mimo jiné atestovanou specialistkou přímo na oblasti intimních partií.    

Proč ženy chtějí omladit své intimní partie

Hlavním důvodem, proč se ženy zajímají o možnosti omlazení intimních partií, je ztráta sexuálního prožitku. Může za ni povolené pánevní dno. To přináší i zdravotní nepříjemnosti, mezi něž patří inkontinence, tedy samovolný únik moči, který se může objevit po porodu a následně vlivem stárnutí. Nepříjemná je i stresová inkontinence projevující se také nejčastěji po porodu a po menopauze. Možná s ní žijete a ani o tom nevíte. Jde o takové to nenápadné „učůrnutí“ například když se smějete, kýchnete nebo zvedáte něco těžkého. Některé ženy velmi trápí také vaginální suchost a v neposlední řadě to, jak se jejich intimní partie mění vizuálně. Stydké pysky, malé i velké, ztrácí pevnost a nepěkně visí, podobně jako na obličeji či rukou se „tam dole“ tvoří nevzhledné pigmentové skvrny nebo dochází k plošnému ztmavnutí kůže. Všechny pozitivní změny, které omlazení, nebo chcete-li rejuvenace, intimních partií přináší, mají i ohromný vliv na psychiku. Ženy jsou po nich spokojenější a sebevědomější.

Posílení pánevního dna: Cviky, které zvládnou i ženy nad 60 let a výrazně zlepší kvalitu vašeho života včetně toho intimního

Pokud patříte k těm, kteří se nemohou pořádně zasmát ani kýchnout, aniž by jim neunikla trocha moči, pak jsou cviky na pánevní dno přesně to pravé, co vám může pomoci. Svaly pánevního dna můžete posílit pomocí jednoduchých cviků, které můžete provádět z pohodlí domova.
svetzeny.cz

Hormony nejsou ideální řešení

V podobě hormonálních mastí se běžně předepisují jako řešení vaginální suchosti, která je jedním z důsledků postupného oslabování stěn pochvy. Poševní sliznice vysychá, když vlivem poklesu estrogenu, vytváří méně vaginální tekutiny. Nejčastěji se objevuje po menopauze, ale zkušenosti s ní mají i výrazně mladší ženy, například po užívání některých léků, v souvislosti s hormonálními výkyvy nebo po chemoterapii. Hormonální masti nebo hormonální substituční terapie ale nepomůžou všem a mnoho lidí nechce užívat hormony v jakékoli formě nebo třeba i ze zdravotních důvodů nemůže.

Zlatá kombinace postupů při omlazení intimních partií

Nejlepší výsledky při omlazování intimních partií se dostavují při kombinaci více metod. Například radiofrekvence se speciální kyselinou hyaluronovou, určenou právě pro intimní oblasti, v kombinaci s laserem omladí, navrátí vlhkost a dodá ztracený objem a zároveň podepře močovou trubici a zajistí, aby znovu správně fungovala. Jak je to možné? Lasery a radiofrekvence podporují tvorbu nových cév, tím se všechny tkáně krásně vyživí a postupně obnoví. Aktivují také tvorbu kolagenu a elastinu, které navrací pevnost a pružnost. Při léčbě inkontinence korektivní gynekologie používá k laserovému ošetření speciální koncovku, která zpevňuje oblast v okolí močové trubice a tím jí vrátí ztracenou oporu. V tomto případě je potřeba ošetření několikrát zopakovat.

Jak zatočit s inkontinencí nejen po 50. roku: Kegelovy cviky jsou efektivní, slouží i jako dokonalá prevence

Už se vám někdy stalo, že vám při smíchu či kýchnutí uniklo pár kapek moči? Ať tak či onak, Kegelovy cviky jsou nejen účinné v boji proti inkontinenci, ale slouží jako skvělá prevence. Tyto cviky byly vynalezeny již téměř před 80 lety a dodnes patří mezi nejúčinnější cviky na posílení pánevního dna. Jejich provedení je přitom velmi jednoduché a zvládne ho každý. Přečtěte si jednoduchý návod a zjistěte, jak na inkontinenci pohlížejí čeští odborníci.
svetzeny.cz

Výhody neinvazivních metod

Z chirurgických zákroků má většina lidí velký respekt a také s nimi většinou souvisí alespoň krátká hospitalizace. Naproti tomu při omlazení pomocí výplní a laserů zabere zákrok pouze kolem dvaceti minut, není nutné se na něj jakkoli speciálně připravovat. Po něm také hned odcházíte domů. Ošetření je bezbolestné, pouze po těch rozsáhlejších bývá po krátkou dobu citelné mírné pálení, a není po něm nutný žádný zvláštní režim.

Toužíte po omlazení intimních partií? Nebojte se skalpelu

Podoba zevního genitálu je jedinečná, takže se nedá říct, jak by ideálně měly intimní partie vypadat. Každá žena si ale všímá a dokáže zaznamenat, jak se ty její v průběhu let mění. Když stydké pysky ochabují a zvětšují se, vadí to na pohled, ale i z praktického hlediska, například při nošení obtaženého oblečení, jízdě na kole a pochopitelně i při sexu. Řešením je labioplastika, tedy plastika stydkých pysků, při níž se odstraněním přebývající tkáně v celkové anestezii upraví velikost a tvar a nedokonalosti stydkých pysků.

Pochvu vrátí do původního stavu vaginoplastika, při které dochází ke zpevnění a zúžení. Výsledkem je zlepšení stimulace a prožitku při sexu, omlazení na pohled i odstranění stresové inkontinence.

Znovu pannou

V rámci korektivní gynekologie se provádí také obnova panenské blány nebo u velmi mladých žen zprůchodnění. K rekonstrukci oblasti poševního vchodu a obnovení panenské blány slouží hymenoplastika. Téměř nezbytná je při vrozené neprůchodnosti, která je příčinou hromadění menstruační krve, ztěžuje použití tamponů i pohlavní styk.

Zdroj článku