Přejít k hlavnímu obsahu

Sedy-lehy na pár minut denně a správné rozvržení jídelníčku pro menší bříško. Výsledky uvidíte už za měsíc

Info ikona
Cvičení, hubnutí

Pokud patříte k těm, kteří nemají čas na posilovnu či běh nebo nechtějí zásadně měnit svůj jídelníček, zkuste následující tipy, které vám pomůžou k menšímu bříšku už za měsíc. Stačí vám k tomu pouhých pár minut cvičení denně a správně rozvrhnout svůj jídelníček.

Info ikona
Jídelníček

Správné rozvržení jídelníčku

Pokud nechcete nějak zásadně měnit svůj jídelníček, zkuste se zaměřit alespoň na jeho správné rozvržení. Rozhodně nevynechávejte snídani, díky které si nastartujete metabolismus. Mezi snídaní, obědem a večeří by také neměly chybět alespoň malé svačinky. Možná patříte k těm, kteří si myslí, že s pocitem hladu člověk začne hubnout. Jenže jakmile je tělo hladové, začne většinou pálit i svalovou hmotu, kterou potřebujete k dalšímu pálení tuků. Navíc má pak tělo sklon začít ukládat více tuku, protože si šetří zásoby na další hladovění. Pokud patříte mezi milovníky sladkého, zařaďte ho ideálně k snídani, maximálně například po obědě. K večeru se potravinám s vysokým obsahem sacharidů snažte vyhnout. Poslední jídlo byste měli zkonzumovat asi 2-3 hodiny před spaním.

Pokud vás před spaním přeci jen začne trápit takový hlad, že kvůli němu nemůžete usnout, dopřejte si nějakou zeleninu nebo jídlo s vysokým obsahem bílkovin, jako je třeba kuřecí šunka, sýr cottage, tofu atp. Můžete zkusit také půlku nízkotučného tvaru, kterou můžete smíchat s vodou a vypít. Pokud chcete dosáhnout výrazně lepších výsledků, ideální je pít pouze čistou vodu nebo neslazené čaje, vyhýbat se alkoholu, sladkostem a přesoleným jídlům, jelikož sůl zadržuje vodu v těle.

Nejlepší jarní trendy pro plnoštíhlou postavu: Slušet vám budou průstřihy, proužky i jednobarevné outfity

svetzeny.cz

Info ikona
Sedy-lehy

Sedy-lehy na pár minut

Klasické sedy-lehy jsou velmi jednoduché. Lehněte si na záda na podložku, pokrčte kolena a dívejte se na strop. Poté dejte ruce za hlavu tak, aby vaše lokty byly po stranách hlavy. Můžete proplést prsty obou rukou, ale nikdy byste si neměly během pohybu tlačit rukama na krk nebo hlavu. S výdechem zatněte svaly břicha a zvedněte hlavu a ramena ze země. Váš krk se může lehce hýbat, ale neměly byste ho silou přitahovat k hrudi. S výdechem se poté vraťte do výchozí pozice. Při tomto cviku bývají často namáhaná i záda, proto stačí, když se při provedení cviku odlepíte od země pouze lopatkami, podíváte se na své břicho, které zároveň zatnete a poté se vrátíte na zem. Proveďte deset opakování a s každým dnem jedno opakování přidejte. Dalším cvikem jsou sedy-lehy, které provedete s loktem křížem ke každému kolenu. Proveďte deset opakování na každou nohu. První den cvičení byste tedy měli celkem provést 30 sed-lehů. Toto cvičení vám zabere jen pár minut denně. Sice je příliš krátké na to, abyste měli vyrýsovaný pekáč buchet, ale alespoň díky němu posílíte břišní svaly, díky kterým bude břicho lépe vypadat.

Pokud chcete posílit i vnitřní břišní svaly, které pomáhají se stabilitou těla a oporou páteře, ideálním cvikem je tzv. plank (prkno). Tento cvik dokonce urychluje metabolismus a pomáhá napravit špatné držení těla. Pro jeho provedení se opřete o předloktí obou rukou o zem a napněte nohy tak, abyste se země dotýkaly pouze špičkami nohou. Zaměřte se na aktivní zapojení středu těla. Páteř by měla být v přirozeném zakřivení, hlavu držte v prodloužení těla. Vydržte takto alespoň 30-60 sekund. Nezadržujte dech. S každým dnem se můžete snažit vydržet o pár sekund déle.

Kila navíc nevadí: Naučte se správně oblékat s nadváhou

svetzeny.cz