Přejít k hlavnímu obsahu

Skutečný příběh unesených dívek: Byly vězněné a týrané měsíce až roky, přesto dokázaly jít v životě dál

Představte si, že vás někdo vytrhne z vašeho dosavadního života a uzamkne vás u sebe doma před okolním světem na několik měsíců či dokonce let. Podařilo by se vám po návratu do normálního života navázat tam, kde jste skončili? Přečtěte si příběh dívek, které byly unesené, a ačkoliv jejich život již nikdy nebyl stejný, pokračovaly v něm statečně dál.

Královská rodina se otřásá v základech: Spekuluje se o dalším sexuálním zneužívání a tentokrát v sirotčinci

Královská rodina po smrti královny Alžběty II. zažívá další nepříjemnou situaci. Tu měl způsobit Lord Mountbatten, strýc krále Karla III., k němuž v mládí vzhlížel a považoval ho za svého učitele. Strýček Dickie, jak se mu v královské rodině přezdívalo, byl zabit při atentátu IRA v roce 1979 a nyní čelí obvinění ze sexuálního zneužívání nezletilých chlapců.
svetzeny.cz

Elizabeth Smart

V roce 2002 došlo k únosu teprve čtrnáctileté dívky Elizabeth Smart. Únoscem byl Brian David Mitchell, který sám sebe považoval a vydával za proroka Immanuela. Zatímco Elizabeth spala se svou sestrou v pokojíku, Brian se k ní vplížil, dívku vzbudil a poté jí pohrozil nožem, aby s ním dívka odešla. Se svou ženou Wandou Barzee pak dívku odvezli do utahských lesů, kde na dívku čekalo peklo. Šílený pár dívku mučil hladem, podával jí alkohol a drogy a Mitchell ji denně znásilňoval a přesvědčoval ji o tom, že je prorok. Pár se s uvězněnou dívkou pohyboval na území Utahu a Kalifornie téměř devět měsíců, než se jej podařilo dopadnout a zatknout. Největší zásluhu na jeho odhalení měla sestra Elizabeth, která si vzhled únosce z osudové noci pamatovala a dokázala ho identifikovat. Po návratu do normálního života se Elizabeth poměrně rychle z hororového zážitku oklepala, vystudovala a stala se obhájkyní přeživších obětí únosů. O svém zážitku také vydala knihu s názvem My Story a založila nadaci pro oběti únosů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nejnebezpečnější znamení zvěrokruhu: Před kterými je nutné se mít na pozoru?

Každé jedno znamení má jedinečný pohled na život a ostatní věci okolo nás. Od některých je dobré držet se dál. Která znamení jsou nebezpečná a je potřeba mít se na pozoru?
svetzeny.cz

Jaycee Dugard

Psal se rok 1991, když byla tehdy jedenáctiletá Jaycee Dugard unesena před zraky svého nevlastního otce ze svého domova v South Lake Tahoe v Kalifornii. Ačkoliv její otec okamžitě zalarmoval policii, nepodařilo se dívku s jejími únosci již dostihnout. Únoscem byl Phillip Garrido, který se svou manželkou Nancy dívku držel 300 kilometrů od jejího domova. I on věřil, že je božským prorokem a své činy ospravedlňoval náboženstvím. Jaycee však neměla tolik štěstí jako Amanda a byla vězněna dlouhých 18 let, během kterých Garridovi, který ji nutil k sexu, porodila dvě děti. Garrido byl do svojí víry natolik zapálený, že v rámci snahy o rozšíření jeho církve God’s Desire si ho všimla i policie. Tu pak přivedl jeho trestní rejstřík až k záchraně Jaycee. Ta se po záchraně opět shledala se svojí rodinou, která jí pomohla v její snaze o návrat k normálnímu životu. Jaycee založila nadaci JAYC na pomoc obětem traumatických událostí a o své hrůzném prožitku napsala knihu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kletba rodu Kennedyů: Neštěstí je provází už více než 80 let. Přivolat ji měl jeden z nich

Už Teddy Kennedy hovořil o tom, že jeho rod „někdo tam nahoře nemá rád“. Skutečně to tak vypadá, jednu z nejmocnějších amerických rodin už roky sužuje jakási „kletba“. Kdo ji měl přivolat a jaké strašné události se během let slavnému rodu přihodily?
svetzeny.cz

Amanda Berry, Michelle Knight a Gina DeJesus

Během let 2002-2004 byly postupně uneseny dívky Amanda Berry, Michelle Knight a Gina DeJesus. Únoscem byl bývalý řidič autobusu Ariel Castro, který dívkám nabízel odvoz domů, když se dívky procházely po Lorain Avenue v Clevelandu ve státě Ohio. Amandě bylo v době únosu 16 let, Michelle 21 let a Gině pouhých 14 let. Castro unesené dívky v průběhu dalšího desetiletí znásilňoval, mučil a týral hlady. Amanda mu dokonce porodila dceru. Ženy byly objeveny v květnu roku 2013, kdy se Castro vzdálil od domu a Amanda přivovala křikem sousedy. Castro byl obžalován ze 177 únosů a 139 případů znásilnění, kdy měsíc po vynesení rozsudku, kdy byl odsouzen k trestu odnětí svobody na doživotí, svůj život ukončil oběšením na prostěradle ve své cele. Michelle napsala o svém traumatu dvě knihy, Gina s Amandou napsaly jednu společnou knihu. Amanda poté začala vystupovat v pořadu o pohřešovaných osobách, zatímco Gina založila Clevelandské rodinné centrum pro pohřešované děti a dospělé. Centrum přitom nechala postavit nedaleko domu, kde prožívaly všechny hrůzné okamžiky. Všechny tři ženy se dokázaly se svým traumatem nakonec vyrovnat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zdroj článku