Přejít k hlavnímu obsahu

Šílený deviant Josef Fritzl by mohl být propuštěn na svobodu: Věří, že mu rodina všechna zvěrstva odpustí

Před šestnácti lety se svět dozvěděl o děsivém zločinu, nad kterým zůstával rozum stát. Josef Fritzl (88) věznil čtvrt století svou dceru v upraveném sklepení. Celou dobu ji zneužíval a zplodil s ní sedm dětí. Otřesný případ šíleného otce všechny šokoval. Byl odsouzen na doživotí, nyní ale hrozí, že by mohl být podmínečně propuštěn!

Vzhledem k napjatým vztahům s matkou zaujal Fritzl k ženám postoj, že je musí ovládat. Oženil se se ženou jménem Rosemarie a založili na první pohled obyčejnou měšťanskou rodinu. Manželka netušila, co si vzala za šílenou bestii, která začala pod domem budovat sklepní místnosti, aby tam mohla ukájet své zvrácené choutky.

Šílený deviant držel dceru ve sklepě

Neskutečný příběh krutosti a bolesti se začal odehrávat v době, kdy jejich společné dceři Elizabeth bylo osmnáct let. Otec všem řekl, že se dcera přidala k sektě a utekla z domova. Všichni jeho vymyšlené báchorce uvěřili, protože by to nebylo poprvé, co se dcera sbalila a odešla neznámo kam. Vždy se ale nakonec domů vrátila. Tentokrát se však po ní slehla zem, respektive zaklapla se západka ve sklepním vězení. 

Fritzl zplodil s dcerou celkem sedm dětí

Pro Elisabeth nastalo nepředstavitelné peklo, které trvalo dlouhých dvacet čtyři let! Sexuální zneužívání a mučení od vlastního otce. Během té doby Elisabeth porodila sedm dětí, z nichž jedno zemřelo a Fritzl měl jeho tělíčko spálit. Tři z dětí pak dal před dveře svého domu s tím, že si opět vymyslel báchorku o nezdárné dceři. Ta jim tam měla dětičky nechat, aby se o ně ‚‚babička” s ‚‚dědečkem‚‚ postarali a opět zmizela za sektou. Rosemarie tak neměla tušení, že se stará o vnoučata, jejichž otcem je její manžel. 

Představitel pana Božského byl nařčen ze znásilnění: Herec tvrzení žen označil za lživá. Nyní se však objevilo další svědectví

Představitel pana Božského Chris Noth čelí vážnému obvinění. Údajně se měl v letech 2004 a 2005 dopustit znásilnění dvou žen. Herec obvinění odmítá a tvrdí, že jsou lživá. Nyní se však objevilo svědectví třetí ženy, která tvrdí, že se herec v minulosti choval „sexuálně nevhodně“.
svetzeny.cz

Dceru zachránila návštěva nemocnice

Utrpení nebralo konce a raději nedomýšlet, jak by vše dopadlo, kdyby jedna z holčiček žijících ve sklepě vážně neonemocněla. Elisabeth se podařilo přesvědčit Fritzla, aby je odvezl do nemocnice. Lékařům však neunikl nepřirozený zjev dcery šíleného devianta a zeptali se na její stav. Elisabeth pod dohledem otce tvrdila, že s jí podařilo uniknout z kultu, proto vypadá tak zbídačeně. Naštěstí doktoři neuvěřili její verzi a vyzpovídali ji ještě bez přítomnosti otce. Pravda konečně vyšla najevo.

Lidská zrůda všeho lituje a chce na svobodu

Svět tak obletěla zpráva o lidské bestii, která čtvrt století držela dceru pod zámkem a dopouštěla se zmíněných zvěrstev. Okamžitě Fritzl putoval za mříže a v roce 2009 byl odsouzen na doživotí. Nyní se ale mluví o možnosti jeho podmínečného propuštění. Ve svých 87 letech už prý není pro své okolí nebezpečný, navíc svých činů samozřejmě lituje. ‚‚Moc, velmi mi chybí moje rodina. Pořád na ně myslím, a jak bych chtěla vidět svá vnoučata,” vyjádřil se deviant pro deník The Sun. Pomatenému starci asi nedošlo, že vnoučaty nazývá vlastní děti, které zplodil z incestu se svou dcerou. ‚‚Ale rozhodně věřím, že je jednou znovu uvidím. Jsem si jistý, že se znovu shledáme a myslím, že mi odpustí, co jsem udělal. Jsem si tím jistý," vyjádřil se Fritzl. Z jeho slov mrazí a je nepochopitelné, jak si může myslet, že by mu Elizabeth dokázala odpustit utrpení a celoživotní trauma.

Fritzlova žádost na podmínečné propuštění byla naštěstí zatím zamítnuta. Bude však přeřazen z vězení pro duševně choré na běžné oddělení. Jeho obhájkyně pronesla, že bude dále usilovat, aby byl její klient propuštěn do normálního života. Byla by ráda, kdyby šílený deviant spokojeně dožil v domově důchodců.  

Zdroj článku