Přejít k hlavnímu obsahu

Vztah s otcem podle znamení zvěrokruhu: Blíženci mají duchovní pouto, Váhy se umí pohádat

Den matek se slaví rok co rok druhou neděli v květnu. Den otců je tak trochu pohyblivý svátek. V České republice a mnoha dalších zemích tento den připadá na třetí neděli v červnu. Někde se tento svátek váže ke sv. Josefovi (19. března) nebo k jiným dnům v roce.

Rodiče jsou důležitou součástí našeho života a pomáhají nám ho formovat. Matky jsou ty, které své děti bezpodmínečně milují, otcové zase naslouchají a pomáhají, když je to potřeba. Vztahy se během let mění, formují, v dospívání je to spíš kdo z koho, určují se hranice, snažíte se o samostatnost. V dospělosti se vztah obnovuje a formuje do nové role. Astrologie může mít na tyto vztahy s otcem svůj vliv.

Zemská znamení a vztah s otcem

Býk, Panna, Kozoroh

Někteří tátové jsou svérázní, zábavní a rádi vymýšlejí nové a nové způsoby, jak dělat nejrůznější věci jinak a po svém. Býci jsou z těch, kteří tomu fandí a své děti utvrzují, že je to správná cesta. Tvoří se tak pevné pouto mezi dítětem a otce. Panny zase vedou intelektuální diskuze, rádi debatují o všem okolo a otcové je v tom podporují. Společně řeší různé argumenty, sledují spolu pořady a nebojí se spolu i v něčem nesouhlasit. Kozorohové jsou rádi ve společnosti otcových přátel, protože rádi pozorují, že se dobře baví. Jsou to navíc bojovníci za spravedlnost v čemž je otcové podporují.

Mohlo by se vám líbit

Dědičnost po rodičích: matka rozhoduje o inteligenci, otec může za vaše duševní zdraví

V každém z nás se nějakým způsobem odráží naši rodiče. Přirozeně tak máme predispozice k některým fyzickým i duševním rysům. I přes to, že je otázka genetiky velmi komplexní a složitá, vědci dokázali odhalit, po kom z rodičů jsme podědili určité rysy. Za co tedy vděčíte své mamince a za co naopak tatínkovi?
svetzeny.cz

Vzdušná znamení

Blíženci, Váhy, Vodnář

Se svými otci mají Blíženci silné duchovní pouto. Jsou dobrodruzi a rádi vezmou své otce na procházky, stezky a další túry. Chtějí spoustu věcí v životě sdílet se svými otci a tak je jejich vztah dost pevný. Váhy mají pragmatický pohled na svět, chtějí jen rovnováhu v životě. Se svými otci takový vztah však nemají. Jejich vztah je poněkud nestálý, vyříkávají si různé věci, občas fungují v extrémech, hádky u nich nejsou nic neobvyklého. Vodnáři zase chtějí své otce zapojovat do svých životů a snaží se s nimi vše sdílet.

Ohnivá znamení

Beran, Lev, Střelec

Berani nejsou z těch, kteří by rádi poukazovali na trhliny ve svém vztahu. Jsou velmi citliví a emotivní, vzpomínky na dětství mají krásné, proto na něj rádi vzpomínají. Pro otce je to skvělý zdroj komunikace. Lvi jdou na své otce přes historii a kulturu. Rádi tráví čas v muzeu, knihovně a společně nasávají vše, co okolo sebe mají. Mají přátelské a zábavné pouto. Střelci jsou dosti impulzivní a otcové jsou ti, co jim pomáhají udržet nálady na uzdě. Rádi se věnují společným činnostem a společně řeší životní situace.

Info ikona
otec a dcera
Mohlo by se vám líbit

Duše dítěte si před narozením vybírá rodiče, přátele i své životní číslo. Starodávné kultury pro to mají své vysvětlení

K tématům duší, posmrtného života a reinkarnace se spousta lidí staví skepticky. Samotné duše si ještě před narozením vybírají své rodiče, přátelé a ty, kterými se budou v životě obklopovat. Možná je poněkud těžké tomu uvěřit, protože pro toto tvrzení neexistují žádné vědecké podklady. Ale některé věci zkrátka nelze vysvětlit, prostě věříme tomu, že tak jsou. Tímto tématem se, mimo jiné, zabývalo i mnoho starodávných kultur z celého světa, včetně indiánské, africké, řecké, či tibetské. Právě ty tvrdily, že si duše vybírají své zázemí ještě předtím, než dojde k početí na Zemi.
svetzeny.cz

Vodní znamení

Rak, Štír, Ryby

Raci jsou rádi, když jsou lidé okolo nich nabití energií a přesně takový vztah mají se svými otci. Energický, zábavný a aktivní. Nejsou rádi, když jsou otcové smutní, to pak vymýšlejí nejrůznější aktivity ve snaze je rozveselit. Štíři jsou inteligentní a svými otci se rozhodně nechtějí nechat zahanbit. Občas mají tendence spolu soupeřit, ale vždy znají svou míru. To umí posílit jejich pouto. Ryby si rádi užívají se svými otci legraci, umí spolu mnoho věcí sdílet a tak se z otců stávají kamarádi. S nimi se vydávají na výlety, jsou k sobě upřímní a umí si říct někdy i ty nepříjemné věci.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku