Přejít k hlavnímu obsahu

Zda je s vámi partner šťastný odhalí několik skrytých znamení: stále stejné argumenty nebo povrchní rozhovory

Info ikona
Vztahy

Odborníci odhalují, které chování naznačuje, že váš partner je ve vztahu nešťastný. Možná v těchto sedmi bodech najdete i sami sebe... ani to není dobré znamení!

Myslíte si, že jste ve šťastném vztahu. Určitě? Není vždy snadné rozpoznat, zda je váš partner ve skutečnosti nespokojený nebo nešťastný. Zvláště pokud je pro vás oba obtížné otevřeně komunikovat. U jistých znaků chování byste měli zpozornět. Každopádně nikdy není pozdě mluvit o problémech otevřeně.

1. Negativní komunikace

Když se snažíte se svým partnerem mluvit, reaguje obvykle odmítavě, sarkasticky nebo negativně? Manželská poradkyně Donna M. Whiteová před takovou negativní komunikací varuje. Takové chování způsobuje, že se partner cítí deprimovaný, nejistý, nerespektovaný nebo se chce z konverzace stáhnout. Mimochodem: sarkasmus obvykle obsahuje skrytou kritiku. Váš partner může být nešťastný, ale bojí se to říct nahlas.

2. Jste partneři nebo spolubydlící?

Vy a váš partner se nikdy nehádáte. Recept na úspěch na zdravý vztah, ne? Špatná myšlenka. Protože ve skutečnosti spolu vůbec neinteragují, pouze koexistují. Pokud je váš partner spíše spolubydlící a postrádá komunikaci, konverzaci a intimitu, pak to může také naznačovat nešťastný vztah.

3. Povrchní rozhovory

V každodenním vztahu se většina rozhovorů s partnerem točí přesně kolem jedné věci: každodenního života. Kdo vynáší odpadky, kdo ukládá děti do postele, kdo vaří večeři... Kdy jste naposledy mluvili o svých cílech, snech, nadějích a nejhlubších touhách? Pokud se vaše konverzace jen stěží dotkne něčeho hlubčího, může to být známka nespokojenosti ve vašem vztahu, varuje terapeutka Elly Prior.

Horoskop: Štěstí a úspěch čeká na tři znamení zvěrokruhu. Jásat mohou Kozorozi, ale i Blíženci

svetzeny.cz

4. Už ani nevíte, co je fyzická blízkost?

Zejména ve shonu všedního dne je fyzická blízkost a něha často opomíjena. Fyzická intimita je ovšem klíčovou součástí zdravého a šťastného vztahu. Když se tedy omluvy jako únava a stres stanou normou, vztahová terapeutka Megan Flemingová volá po respektu a komunikaci. Takové chování může naznačovat, že se váš partner od vás emocionálně vzdaluje.

5. Pořád ta stejná písnička

Zatímco určitá míra hádek je pro vztah dobrá, hašteření na stejné téma může naznačovat pravý opak. Za opakující se diskuzí je spousta frustrace. Mnohem lepší je dostat se k jádru problému místo toho, abyste nahlas ventilovali zadržovanou frustraci sarkasmem nebo narážkami.

6. Žádné kompromisy

Když spolu dva lidé vstoupí do vztahu, háfkám není úniku. Je ovšem třteba poznat rozdíl mezi tím, kdy si partner vybíjí vztek na vás nebo kdy je ochoten řešit daný problém a dělat kompromisy. Vy oba. Uvědomte si, že jde o vás versus problém. Ne o soupeření mezi vámi!

7. Hlledá oporu jinde

Zdravý a šťastný vztah se vyznačuje tím, že se na partnera můžete vždy spolehnout – a on na vás. Když jde do tuhého a váš partner se raději svěří rodině nebo přátelům, může to znamenat nedostatek důvěry a citové blízkosti.