Přejít k hlavnímu obsahu

Znamení, že je čas přerušit přátelské pouto. Dokážete rozpoznat toxické přátelství od opravdového?

Přátelství je krásné spojení, které nás mnohdy s určitými lidmi provází celý život. Rosteme společně se svými přáteli a to nejen výškově, ale především duševně. Někdy se však může stát přátelství spíše přítěží. Jak rozpoznat toxického kamaráda od toho „na život a na smrt“?

Přinášíme vám znamení, které vám pomohou odhalit toxického člověka ve vašem okolí. A co s tím? Máte jedinou šanci – přerušit toto „přátelské“ pouto.

Děláte neustále výjimky

Pokud začnete tolerovat jejich špatné zacházení jen proto, že máte společnou historii, pak se přátelství stalo toxickým. Znát sebe navzájem přináší pohodlí, ale tento falešný pocit nestojí za to se držet druhé osoby.

Urážlivé chování

Snaží-li se na vás neustále kamarád vyvíjet tlak, aby bylo po jeho, jinak se urazí nebo, v horším případě, začne urážet vás, je na čase toto „přátelství“ přerušit. Nemusíte držet krok s jeho urážlivým chováním. Pokud jste se pro sebe stali toxickými, měli byste se navzájem vystřihnout ze svých životů.

Všechno je jednostranné

Nechtějí vás vyslechnout a být tu pro vás, když je potřebujete. Jakmile skončí rozhovor, kde se řeší jejich problémy a starosti, přestanou na vás reagovat a poslouchat. Pokud jste jen vy ten, kdo se snaží a druzí nic nedělají, je rozumné přátelství přerušit.

Cítíte se provinile

Pokud již v přátelství nedostáváte to, co očekáváte, a obviňujete se z toho všeho a cítíte se provinile, je na čase přátelství ukončit. Tato vina vás přiměje nadměrně přemýšlet a ve svém přátelství odevzdat více, než je nutné. Situace vás nutí zahajovat konverzace a setkávat se s nimi, i když nechcete.

Cítíte se vyčerpaní

Pokud se po interakci s nimi cítíte na dně, je to známka toho, že se vaše energie již neshodují a měli byste se se svým přítelem rozloučit. Přátelé by vás měli pozvednout v těžkých dobách, a pokud je to jinak, musíte tuto osobu nechat odejít.

Den narození: I ten ovlivňuje váš život. Jste „nedělátka“ nebo „pátečníci“?

Lidé, kteří přišli na svět v pondělí, mají jinou povahu než pátečníci či nedělňátka. Schválně, jak na vás a vaše blízké sedí následující charakteristiky. Objevte svoje skryté talenty podle dne vašeho narození!
svetzeny.cz

Numerologie: Jak vypočítat svoje životní číslo? Určuje vaši cestu a přitom téměř každý dělá základní chybu při výpočtu

V numerologii je vaše číslo životní cesty považováno za nejdůležitější ukazatel vašeho života a je překvapivě nejjednodušším číslem v numerologické tabulce, které lze vypočítat.
svetzeny.cz