Přejít k hlavnímu obsahu

Znaky, které dokazují, že jste nadprůměrně inteligentní: Pokud řešíte tyto problémy máte vysoké IQ

Info ikona
Inteligence

Tyto znaky ukazují, že jste vysoce inteligentní. Trápí vás v běžném životě problémy se společenskou konverzací, nebo se snadno začnete nudit? I to jsou znaky nadprůměrné inteligence.

1. Vyčerpává vás společenská konverzace

Připadá vám jen povídání o počasí nebo plánech na víkend vyčerpávající? Pak pro vás máme dobrou zprávu: Znamená to jen, že jste chytřejší, než si myslíte. Váš mozek je schopen přemýšlet o větších věcech než jen nad konverzací o počasí. Raději mluvíte o umění, vědě, nejnovějších trendech nebo vymýšlíte vlastní nápady. Na druhou stranu u společenských rozhovorů vypnete a přísně vzato by vám to nikdo neměl vyčítat. Protože „small talk“ je důležitý „pouze“ pro podporu vztahů, ne pro inteligentní rozhovory.

Čtěte také: Párový terapeut prozradil nejdůležitější slovo pro šťastný vztah. Miluji tě, jak by si mnoho lidí myslelo, to není

Test osobnosti: Vyberte jeden ze stromů na obrázku a poznejte svoje pravé já

svetzeny.cz

2. Přemýšlíte déle než ostatní

Nevidíte jen řešení problému, nemáte jen nápad na projekt. Je tedy přirozené, že vám rozhodování někdy trvá déle než ostatním. Také, pokud si nejste jisti, že máte správný nápad, máte tendenci spíše mlčet než povídat. Z tohoto důvodu vás může okolí považovat za introverta. Ale nejste v tom sami. Protože to všechno jsou další známky toho, že se můžete počítat do skupiny vysoce inteligentních lidí.

3. Snadno se začnete nudit

Musíte být neustále vyzýváni. Zvláště pokud jde o vaši práci. Monotónní zaměstnání by pro vás nepřicházelo v úvahu. Pokud se ale navzdory očekávání v takové práci zaseknete, pravděpodobně budete mít z dlouhodobého hlediska problémy se svými každodenními úkoly kvůli nedostatečné motivaci. Nuda, nuda, nuda… to je pro vás prosté slovo.

Prokleté oči s rysem sanpaku předurčují nositelům tragický osud: Měla je například princezna Diana. Máte je také?

svetzeny.cz

4. Je pro vás těžké se zamilovat

Jste opatrnější než ostatní, intenzivně přemýšlíte o zásadních rozhodnutích a jste také velmi nezávislí. Díky tomu je pro vás velmi obtížné se zamilovat. Ten, kdo si získá vaše srdce, musí mít velmi zvláštní schopnosti. Problém: Díky svým inteligentním vlastnostem působíte na opačné pohlaví jako namyšlení nebo emocionálně nedostupní.

5. Působíte jako sociálně neschopní

Všechny výše uvedené věci dohromady mají jednu nevýhodu: jako člověk se rychle chováte jako nezaujatý a odmítavý vůči ostatním. Je pro vás obtížné mluvit s cizími lidmi a to je důvod, proč máte čas od času potíže, pokud jde o sociální dovednosti. A často musíte ostatní přesvědčovat, že jste vlastně „úplně normální“.

Test: Zodpovězte si 10 jednoduchých otázek a odhalte, jaký je doopravdy váš život

svetzeny.cz

6. Milujete černý humor

Když se vtipkuje o vážných nemocech nebo smrti, smějí se především lidé, kteří mají podle studie Lékařské univerzity ve Vídni vysoké verbální i neverbální IQ. Podle výzkumného týmu se zdá, že k rozpoznání a vychutnání si hravé fikce“ černého humoru je zapotřebí určitá úroveň inteligence, dobrého humoru a vyrovnanosti, uvádí Reaserch Digest.

Zdroj článku