Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Jste nadprůměrně inteligentní? Otestujte si svoje IQ pomocí zábavného kvízu

Odlehčete si předvánoční stres zábavným testem inteligence. Podle sdružení nadprůměrně inteligentních lidí – MENSA – mají IQ nad 130 pouhá dvě procenta populace. Tento test je pochopitelně vytvořený jen pro zábavu, ale pokud byste na jeho základě chtěli své inteligenční dovednosti otestovat i u odborníků, MENSA nabízí oficiální testy na měření inteligenčního kvocientu.

Rychlý test inteligence

V klasickém IQ testu obecně najdete otázky týkající se numerického uvažování, logického uvažování, verbální inteligence a prostorové inteligence. IQ test, který primárně měří abstraktní uvažování, ať už induktivní nebo deduktivní, bude často neverbálním IQ testem. Tento krátký test inteligence slouží především k pobavení a nažhavení mozkových závitů, ale pochopitelně do jisté míry ukáže, jak vám to v předvánočním stresu pálí. A´t už vám vyjdou jakékoliv výsledky, nevěšte hlavu. Za pár dní jsou Vánoce a přijdou vám na mysl úplně jiné starosti!

Otestujte se

Info ikona
IQ

Co je vlastně IQ?

IQ je zkratka z Intelligence Quotient, tedy inteligenčního kvocientu. Ale co to vlastně je? IQ je měřítkem vaší inteligence a vyjadřuje se v čísle. Ačkoliv testy prováděné odborníky jsou poměrně přesné, vždy se nedá IQ určit zcela přesněm jeikož může dojít k nějaké odchylce.Průměrné IQ je podle definice 100. Pokud máte IQ vyšší než 100, jste na tom lépe než průměrný člověk, pokud máte nižší skóre znamená, že podáváte poněkud nižší výkon. Podle sdružení nadprůměrně inteligentních lidí – MENSA – mají IQ nad 130 pouhá dvě procenta populace! Patříte mezi ně také? Pokud chcete mít jistotu, nechte se otestovat Mensou České republiky, společnosti sdružující lidi s vysokým IQ.

Zdroj článku